dnes
Úterý - zatazeno
5°C
zítra
Středa - obcasny-dest
8°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Opuštěná štěňata u schodů a fretka bez jízdenky
Pohozená krabice ukrývala tři štěňata. Foto: Městská policie HMP

Opuštěná štěňata u schodů a fretka bez jízdenky

Hned tři vystrašená štěňata si dnes ráno vyzvedli pracovníci odchytové služby v sídle Obvodního ředitelství Městské policie Praha 13. Hlídka strážníků je našla v krabici pod schody. O víkendu byla odchycena opuštěná kočka v metru, vystrašený zajíc před nákupním centrem a také fretka, která jela autobusem.

Na přítomnost krabice s mláďaty upozornili strážníky občané. Odchytová služba do trojského útulku odvezla tři přibližně osmitýdenní fenky křížence labradora. V útulku se jim dostane veškeré potřebné péče.

Fretka jela autobusem

Během víkendu přibylo v měcholupském útulku několik zvířat. V sobotu před sedmou hodinou večer přijala odchytová služba informaci o nálezu přepravky s kočkou. Někdo ji nechal ve stanici metra Zličín i s „dopisem“, v němž informoval, jak se kočka jmenuje, jak je stará a že je kastrovaná.

„Dále neznámý autor ve vzkazu uvedl, pohlaví zvířete a informaci o povaze zvířete. Kočka je nyní v útulku v Dolních Měcholupech,“ uvedla mluvčí pražských strážníků Jana Přikrylová. 

V neděli večer pro změnu odvážela odchytová služba plastovou přepravku z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 3. V přepravce byla fretka, strážníci ji zajistili v autobusu na zastávce Želivského.

Ještě předtím ale do Dolních Měcholup přijel nálezce, který našel mládě zajíce obecného. To se asi vypravilo na „shopping“, který mu nějak přerostl přes hlavu. Vystrašený ušák se totiž krčil před Obchodním centrem Letňany. Pracovníci útulku mládě přijali a poté předali do stanice pro volně žijící živočichy.


Další články
Nahoru