dnes
Úterý - obcasny-dest
9°C
zítra
Středa - oblacno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Pražské krimi

Oprsklý zloděj: šel ukrást Passata a Octavii, pro klíče si před tím přišel k majiteli domů

Od čtvrtého března pátrali kriminalisté osmého oddělení prvního policejního obvodu po dvou odcizených vozidlech. Passata a Octavii tehdy neznámý pachatel odcizil oprávněnému majiteli z garáží domu v ulici Paťanka v Praze 6, čímž mu způsobil škodu za téměř sedm set tisíc korun.

První z aut, Octavii, kriminalisté vypátrali a zajistili už o dva dny později, tedy šestého března v ulici Péleova. Druhý vůz našli následující den, tedy v den, kdy zadrželi i samotného pachatele této krádeže.

U obou zajištěných aut se kriminalisté pozastavili nad jednou podivností. A to tou, že ani jedno z těchto aut nemá poškozený žádný zámek dveří, ani spínací skříňku. Proto se pídili, jak je to možné, a zjistili, že se pachatel nejprve vkradl do bytu majitele, odkud odcizil klíče k oběma vozům, a teprve pak auta ukradl z garáže.

Toto zjištění bylo překvapením i pro samotného poškozeného. Ten totiž zaznamenal, že mu zmizela auta, ale vůbec si nevšiml, že jeho domácnost „navštívil“ nezvaný host.

Devětatřicetiletého pachatele kriminalisté zadrželi v podvečer sedmého března ve stanici metra Anděl, tedy pouhé tři dny od chvíle, kdy začali pátrat po odcizených autech.

„K osobě zadrženého následně zjistili, že se jedná o člověka, který byl v minulosti už celkem sedmnáctkrát trestně stíhán pro majetkovou trestnou činnost, v rámci které se téměř výhradně zajímal o jízdní kola,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Z toho je zřejmé, že mu změna sortimentu evidentně neprospěla. Zadržený se navíc při výslechu doznal ještě ke krádeži dvou jízdních kol. Na základě těchto skutečností obvinil vyšetřovatel česky hovořícího muže z trestných činů krádež a neoprávněný zásah do práv k domu, bytu, nebo nebytovému prostoru, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na osm let.

„Nutno zmínit, že kriminalisté zakročili za pět minut dvanáct, protože pachatel už měl na obě odcizená auta kupce,“ dodal mluvčí Hulan.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru