Dnes Sobota - skorojasno 5°C
Zítra Neděle - zatazeno 2°C
Sobota 16. 10. 2021
Svátek má Havel
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Oproti předešlým rokům policisté během silvestrovských oslav častěji vyjížděli k hádkám doma
U některých párů urychlil nouzový stav a z toho plynoucí častější soužití v jedné domácnosti rozchod partnerů. Ilustrace: Freeimages.com

Oproti předešlým rokům policisté během silvestrovských oslav častěji vyjížděli k hádkám doma

V průběhu silvestrovské noci policisté v pražských ulicích neřešili žádné zásadní problémy. Nejvíc oznámení se týkalo pouštění pyrotechniky, rušení nočního klidu a zákazu vycházení.

V průběhu shromáždění, které se konalo na Václavském náměstí včera večer, policisté zajistili tři osoby. „Ty jsou v současné chvíli podezřelé z přestupkového jednání,“ uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

„Celkově pražská policie vyjížděla od šesti večera do šesti rána k 269 oznámením, což je o 50 méně než loni. Oproti jiným rokům policisté častěji vyjížděli k hádkám doma, ale třeba také v ubytovnách,“ dodala Siřišťová. Během silvestrovské noci vyjížděli strážníci zpacifikovat opilého muže, který napadl ženu.

Častější řešení domácích konfliktů už od začátku epidemie koronaviru zažívá pražská linka důvěry. Bohužel přibývá i případů fyzického násilí v rodinách.

„Uzavřené prostředí může vést k ponorce a vyostření mezilidských vztahů, může docházet i k domácímu násilí. Problémem bývá také střídavá péče,“ uvedla Gryga Medřická, vedoucí linky důvěry, kterou bezplatně pro veřejnost provozuje příspěvková organizace hlavního města Centrum sociálních služeb Praha.

Pomoc vyhledávají především ženy, které se bojí nejen o sebe, ale zejména o své děti. Právě mladiství či nezletilí jsou vystaveni při domácím násilí psychickému či fyzickému násilí, a to ať už přímo, nebo nepřímo.

Měsíčně je v Praze evidováno přes deset případů, kdy jsou násilí v domácnostech přítomny nezletilé děti. Přibývají případy, ve kterých se objevuje domácí násilí v soužití velmi mladých lidí.


Autor: Jan Puci

Praha 1: Uzavření úřadu

14. října 2021 v 10:47

Radnice první městské části informovala, že v pátek 29. října bude úřad městské části Praha 1 u provozně-technických důvodů uzavřen.

Praha 1 zřídila kontaktní místo pro řešení problémů s krátkodobým ubytováním

13. října 2021 v 10:39

Obyvatelům Prahy 1, postiženým negativními dopady krátkodobého ubytování v bytech, je určeno nové kontaktní místo zřízené při Výboru proti vylidňování centra a pro podporu komunitního života Zastupitelstva Prahy 1.

Téma předškolního a školního vzdělávání na setkání v Praze 5

12. října 2021 ve 23:07

Tisková konference a setkání s aktéry MAP se bude konat 14. října od 16 hodin v ZŠ a MŠ Kořenského. Tématem bude předškolní a školní vzdělávání.

Veřejné projednání návrhů participativního rozpočtu Prahy 15

12. října 2021 ve 14:01

Pokud vás zaujaly návrhy v participativním rozpočtu a máte k návrhům otázky a připomínky, přijďte a diskutujte o nich s navrhovateli a zástupci radnice Prahy 15.

Další články
Nahoru