Dnes Úterý - skorojasno 28°C
Zítra Středa - obcasny-dest 26°C
Úterý 27. 7. 2021
Svátek má Věroslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Oproti předešlým rokům policisté během silvestrovských oslav častěji vyjížděli k hádkám doma
U některých párů urychlil nouzový stav a z toho plynoucí častější soužití v jedné domácnosti rozchod partnerů. Ilustrace: Freeimages.com

Oproti předešlým rokům policisté během silvestrovských oslav častěji vyjížděli k hádkám doma

V průběhu silvestrovské noci policisté v pražských ulicích neřešili žádné zásadní problémy. Nejvíc oznámení se týkalo pouštění pyrotechniky, rušení nočního klidu a zákazu vycházení.

V průběhu shromáždění, které se konalo na Václavském náměstí včera večer, policisté zajistili tři osoby. „Ty jsou v současné chvíli podezřelé z přestupkového jednání,“ uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

„Celkově pražská policie vyjížděla od šesti večera do šesti rána k 269 oznámením, což je o 50 méně než loni. Oproti jiným rokům policisté častěji vyjížděli k hádkám doma, ale třeba také v ubytovnách,“ dodala Siřišťová. Během silvestrovské noci vyjížděli strážníci zpacifikovat opilého muže, který napadl ženu.

Častější řešení domácích konfliktů už od začátku epidemie koronaviru zažívá pražská linka důvěry. Bohužel přibývá i případů fyzického násilí v rodinách.

„Uzavřené prostředí může vést k ponorce a vyostření mezilidských vztahů, může docházet i k domácímu násilí. Problémem bývá také střídavá péče,“ uvedla Gryga Medřická, vedoucí linky důvěry, kterou bezplatně pro veřejnost provozuje příspěvková organizace hlavního města Centrum sociálních služeb Praha.

Pomoc vyhledávají především ženy, které se bojí nejen o sebe, ale zejména o své děti. Právě mladiství či nezletilí jsou vystaveni při domácím násilí psychickému či fyzickému násilí, a to ať už přímo, nebo nepřímo.

Měsíčně je v Praze evidováno přes deset případů, kdy jsou násilí v domácnostech přítomny nezletilé děti. Přibývají případy, ve kterých se objevuje domácí násilí v soužití velmi mladých lidí.


Další články
Nahoru