Dnes Úterý - snih 0°C
Zítra Středa - oblacno 2°C
Úterý 26. 1. 2021
Svátek má Zora
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Oproti předešlým rokům policisté během silvestrovských oslav častěji vyjížděli k hádkám doma
U některých párů urychlil nouzový stav a z toho plynoucí častější soužití v jedné domácnosti rozchod partnerů. Ilustrace: Freeimages.com

Oproti předešlým rokům policisté během silvestrovských oslav častěji vyjížděli k hádkám doma

V průběhu silvestrovské noci policisté v pražských ulicích neřešili žádné zásadní problémy. Nejvíc oznámení se týkalo pouštění pyrotechniky, rušení nočního klidu a zákazu vycházení.

V průběhu shromáždění, které se konalo na Václavském náměstí včera večer, policisté zajistili tři osoby. „Ty jsou v současné chvíli podezřelé z přestupkového jednání,“ uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

„Celkově pražská policie vyjížděla od šesti večera do šesti rána k 269 oznámením, což je o 50 méně než loni. Oproti jiným rokům policisté častěji vyjížděli k hádkám doma, ale třeba také v ubytovnách,“ dodala Siřišťová. Během silvestrovské noci vyjížděli strážníci zpacifikovat opilého muže, který napadl ženu.

Častější řešení domácích konfliktů už od začátku epidemie koronaviru zažívá pražská linka důvěry. Bohužel přibývá i případů fyzického násilí v rodinách.

„Uzavřené prostředí může vést k ponorce a vyostření mezilidských vztahů, může docházet i k domácímu násilí. Problémem bývá také střídavá péče,“ uvedla Gryga Medřická, vedoucí linky důvěry, kterou bezplatně pro veřejnost provozuje příspěvková organizace hlavního města Centrum sociálních služeb Praha.

Pomoc vyhledávají především ženy, které se bojí nejen o sebe, ale zejména o své děti. Právě mladiství či nezletilí jsou vystaveni při domácím násilí psychickému či fyzickému násilí, a to ať už přímo, nebo nepřímo.

Měsíčně je v Praze evidováno přes deset případů, kdy jsou násilí v domácnostech přítomny nezletilé děti. Přibývají případy, ve kterých se objevuje domácí násilí v soužití velmi mladých lidí.


Zítra zasedne Zastupitelstvo městské části Praha 5

Včera v 16:40

Zasedání Zastupitelstva městské části Praha 5 se koná 26. ledna od 9 hodin a bude online.

Tragédie v Uhříněvsi, vlak tam na přejezdu srazil člověka

Včera v 11:55

Na železničním přejezdu v Uhříněvsi srazil včera krátce podevatenácté hodině rychlík člověka. Signalizační zařízení bylo údajně v provozu.

Hořel částečně devastovaný byt

22. ledna 2021 ve 14:40

Hodinu a dvanáct minut po dnešní půlnoci zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči u požáru bytu obytného domu v suchdolské ulici K Háji.

Další články
Nahoru