Dnes Čtvrtek - zatazeno 2°C
Zítra Pátek - snih -1°C
Čtvrtek 30. 11. 2023
Svátek má Ondřej
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Oprava tramvajové tratě na Malé Straně zhorší průjezd centrem
Tramvajová zastávka Hellichova. Foto: Evgeny L. / Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0

Oprava tramvajové tratě na Malé Straně zhorší průjezd centrem

Pražský dopravní podnik (DPP) od konce ledna do začátku dubna příštího roku za vyloučení provozu opraví tramvajové koleje mezi Klárovem a Újezdem na Malé Straně. Na dotaz ČTK to uvedla mluvčí DPP Aneta Řehková a potvrdil dosluhující náměstek pražského primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě). Podle starostky Prahy 1 Terezie Radoměřské (TOP 09) to přinese zvýšenou dopravní zátěž pro pravý břeh Vltavy.

Podle Řehkové se má oprava uskutečnit tak, aby byla trať hotová před zahájením turistické sezony. „Tuto rekonstrukci záměrně koordinujeme jako první stavební akci v příští sezoně, aby byla jediná a v době, kdy je slabší provoz a méně cestujících, aby byl dopad na život ve městě co nejmenší," uvedl Scheinherr. Dodal, že projednání opravy je v plánu na začátku ledna.

„Je to věc, která se udělat musí, ale bude to obrovská zátěž pro pravobřežní část," komentovala záměr Radoměřská. Dodala, že uzavření Malé Strany povede pravděpodobně k velkému dopravnímu zatížení zejména na Smetanově nábřeží. „Obávám se, že tam to bude skutečně vražedné. Kolega radní (Vojtěch) Ryvola, který má na starosti dopravu, teď konzultuje, jaké se plánují objízdné trasy," řekla starostka.

V metropoli se už od 90. let mluví o omezení vjezdu aut na Smetanovo nábřeží i na Malou Stranu, nikdy se však neuskutečnilo. Nyní končící magistrátní politická reprezentace zkušebně uzavřela průjezd na obou stranách řeky koncem roku 2019 kvůli opravám kolejí, následně v roce 2020 magistrát zakázal odbočení z mostu Legií na nábřeží.

Vysloužil si tím kritiku ODS a ANO a minulého vedení Prahy 1. Letos město nechalo na jedné straně Smetanova nábřeží rozšířit chodníky a vytvořit pás pro cyklisty.


Autor: ČTK

Úpravy v Táborské ulici zvýší bezpečnost u školy

28. listopadu 2023 ve 21:05

Praha 4 připravila návrh nestavebních úprav, které mají za cíl zvýšit bezpečnost u Základní školy Táborská. Městská část o tom informovala na svém webu. Podle plánů má dojít k instalaci umělých obrubníků u přechodu v Táborské, ale také u vyústění Sezimovy ulice. Cílem je zkrátit délku přechodů a...

Další články
Nahoru