Dnes Pátek - prehanky-dest 30°C
Zítra Sobota - skorojasno 24°C
Pátek 21. 6. 2024
Svátek má Alois
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Oprava tramvajové tratě na Malé Straně zhorší průjezd centrem
Tramvajová zastávka Hellichova. Foto: Evgeny L. / Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0

Oprava tramvajové tratě na Malé Straně zhorší průjezd centrem

Pražský dopravní podnik (DPP) od konce ledna do začátku dubna příštího roku za vyloučení provozu opraví tramvajové koleje mezi Klárovem a Újezdem na Malé Straně. Na dotaz ČTK to uvedla mluvčí DPP Aneta Řehková a potvrdil dosluhující náměstek pražského primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě). Podle starostky Prahy 1 Terezie Radoměřské (TOP 09) to přinese zvýšenou dopravní zátěž pro pravý břeh Vltavy.

Podle Řehkové se má oprava uskutečnit tak, aby byla trať hotová před zahájením turistické sezony. „Tuto rekonstrukci záměrně koordinujeme jako první stavební akci v příští sezoně, aby byla jediná a v době, kdy je slabší provoz a méně cestujících, aby byl dopad na život ve městě co nejmenší," uvedl Scheinherr. Dodal, že projednání opravy je v plánu na začátku ledna.

„Je to věc, která se udělat musí, ale bude to obrovská zátěž pro pravobřežní část," komentovala záměr Radoměřská. Dodala, že uzavření Malé Strany povede pravděpodobně k velkému dopravnímu zatížení zejména na Smetanově nábřeží. „Obávám se, že tam to bude skutečně vražedné. Kolega radní (Vojtěch) Ryvola, který má na starosti dopravu, teď konzultuje, jaké se plánují objízdné trasy," řekla starostka.

V metropoli se už od 90. let mluví o omezení vjezdu aut na Smetanovo nábřeží i na Malou Stranu, nikdy se však neuskutečnilo. Nyní končící magistrátní politická reprezentace zkušebně uzavřela průjezd na obou stranách řeky koncem roku 2019 kvůli opravám kolejí, následně v roce 2020 magistrát zakázal odbočení z mostu Legií na nábřeží.

Vysloužil si tím kritiku ODS a ANO a minulého vedení Prahy 1. Letos město nechalo na jedné straně Smetanova nábřeží rozšířit chodníky a vytvořit pás pro cyklisty.


Autor: ČTK

K Ladronce vede lepší cesta

Dnes ve 12:49

Od usedlosti Ladronka k nedávno realizovanému přejezdu pro cyklisty přes Podbělohorskou do ulice Nad Motolskou nemocnicí už dojedou všichni inlinisté a cyklisté po nové cestě.

Praha 14: Průmyslová ulice se bude opravovat

16. června 2024 v 17:05

V termínu od 24. června do 31. srpna se bude opravovat Průmyslová ulice v úseku od ulice U Technoplynu až k Zamenhofově. V termínu od 29. června do 31. srpna bude uzavřen celý jízdní pás ve zmíněném úseku ve směru z Hloubětína do Hostivaře.

Praha 4: Oprava vodovodu omezí dopravu v ulici Zálesí

16. června 2024 v 10:19

Na několik etap je rozložena oprava vodovodního řadu v ulici Zálesí na úrovni křižovatky s ulicí Sulická a dál až k ulici Nad Lesním divadlem. V současné době probíhají přípravné práce, které zatím dopravu příliš neomezily.

České dráhy posílí dopravu na festival Rock for People

11. června 2024 v 09:35

V královéhradeckém Parku 360 se bude od 12. do 16. června konat hudební festival Rock for People. Vzhledem k očekávané vyšší poptávce po cestování České dráhy posílí dopravu do Hradce Králové. Posíleny budou některé rychlíky linky R10 Krakonoš a Hradečan mezi Prahou, Hradcem Králové a Trutnovem a...

Větší bezpečnost v okolí Táborské ulice

7. června 2024 v 08:59

Připravované změny v Táborské ulici zajistí větší bezpečnost pro chodce, a především pro školáky. Na veřejném setkání představila radnice Prahy 4 obyvatelům základní změny, které v místě a blízkém okolí přispějí k lepší přehlednosti na komunikacích, a přinesou tak větší...

Další články
Nahoru