dnes
Neděle - snih-dest
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Opravy panelových domů na Olšanském náměstí plánuje Praha 3
Blok panelových domů v Táboritské ulici u Olšanského náměstí. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Opravy panelových domů na Olšanském náměstí plánuje Praha 3

Žižkovská radnice chystá další opravu bloku panelových domů, tentokrát na Olšanském náměstí. Rekonstrukce vyjde na zhruba 47 milionů korun, začne příští rok a potrvá do konce roku 2015. Praha 3 plánuje zateplení a výměnu oken. Promění se obchodní pasáž v přízemí, řekl na dotaz ČTK místostarosta Bohuslav Nigrin (ČSSD).

„Projektové práce k plánované opravě bloku panelových domů v Táboritské ulici začínají právě v těchto dnech," řekl Nigrin. Dodavatele by měla radnice vybrat do konce roku. „Stavební práce se budou dotýkat lidí jen minimálně," tvrdí místostarosta.

Fasádu budou dělníci zateplovat z lešení. Výměna oken potrvá zhruba dva dny. Omezení se dotknou spíš nájemců obchodů a dalších nebytových prostor v přízemí. Radnice chce rozšířit dvě průchozí schodiště vedoucí do Barandovy a Sudoměřské ulice.

Další opravy na Olšanském náměstí

Do budoucnu plánuje vedení městské části také úpravu křižovatek a tramvajových ostrůvků na Olšanském náměstí. Předchozí vedení radnice utratilo za nákladné opravy panelových domů stovky milionů korun.

Nigrin uvedl, že jde o částku kolem miliardy korun. Nejvýraznějším příkladem je blok paneláků v Lupáčově ulici, jehož oprava podle něj vyšla na 788 milionů korun. Panelové domy se v uplynulých letech proměnily v moderní komplex s luxusními střešními nástavbami a podzemní garáží. V přízemí objektu vznikla moderní služebna městské policie.

Kvůli údajně předražené investici vloni Praha 3 podala trestní oznámení na neznámého pachatele. Nákladnou proměnu měly absolvovat i další panelové domy v Rokycanově, Českobratrské a Sabinově ulici.

Nájemníci s tím ale nesouhlasili, při vzrušených debatách při jednání zastupitelstva označili investice za nehospodárné. Stávající vedení městské části od záměru ustoupilo a zvolilo úspornější variantu oprav. Domy nechává postupně pouze zateplovat a měnit v nich okna.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru