Dnes Pátek - zatazeno -3°C
Zítra Sobota - snih 0°C
Pátek 9. 12. 2022
Svátek má Vratislav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Opravy na Barrandovském mostě skončí v noci na pondělí
Rekonstrukce Barrandovského mostu. Foto: TSK Praha

Opravy na Barrandovském mostě skončí v noci na pondělí

Letošní opravy Barrandovského mostu skončí v noci na pondělí 17. října. Dokončené jsou všechny vrstvy vozovky a stavebníci dodělávají pouze drobné práce, které budou hotové v noci z pondělí na úterý. Na svém facebookovém profilu o tom informoval primátorův náměstek Adam Scheinherr (Praha Sobě). Rekonstrukce začala v polovině května, původně měly práce skončit na začátku září.

Kvůli vynuceným úpravám projektu bylo v létě dokončení oprav posunuto do 29. září. Zda a v jaké výši bude město prostřednictvím své firmy Technická správa komunikací (TSK) uplatňovat po stavební firmě Porr možnou pokutu za zpoždění oprav, zatím nebylo rozhodnuto. 

„Od pondělí se bude dát na mostě jezdit všemi pruhy. V noci z pondělí na úterý ještě uklidíme zbytek provizorního dopravního značení a bude úplně hotovo. Rekonstrukce se sice o něco protáhla, ale díky změně použité technologie jsme most vylepšili. Vysokopevnostním betonem jsme prodloužili životnost o desítky let, zvýšili zatížitelnost a zlepšili voděodolnost,“ sdělil Scheinherr. 

„Stál jsem před rozhodnutím, jestli splnit termín a zopakovat chybu stavitelů z 80. let, nebo projekt změnit, vylepšit a prodloužit bezproblémové fungování mostu o desítky let. Vybral jsem druhou variantu a vybral bych ji znovu, protože celá rekonstrukce proběhla bez jakýchkoliv závažnějších dopravních omezení,“ dodal.

Upraveno bude značení na Barrandovském mostě. TSK vyznačí ve směru ze Smíchova do Braníku levý jízdní pruh pouze pro vozidla, která most přejedou a budou pokračovat po Jižní spojce, a nepůjde tak z tohoto pruhu odbočit do Modřan. Nejvyšší povolená rychlost v něm bude 80 kilometrů v hodině, což je o 30 více než ve zbylých pruzích. 

Letošní ukončení oprav vítá Praha 4, ze které se na most jezdí z pravého břehu Vltavy. „Vítáme úplné zprovoznění tohoto důležitého článku pražské komunikační sítě, protože časově nezvládnutá oprava v současné době blokuje jiné připravené akce, například opravu sjízdných ramp mezi Jižní spojkou a Vídeňskou ulicí, výstavbu další části protihlukové stěny v ulici 5. května a další potřebné investice. Věříme, že znovu zprovoznění Barrandovského mostu zvýší plynulost dopravy a sníží výskyt častých zácp,“ uvedl 1. místostarosta pro dopravu, finance a evropské fondy Zdeněk Kovářík (ODS).


Autor: puc

Praha 5 zhodnotí, jak se chovají řidiči v parkovacích zónách

27. listopadu 2022 v 19:58

Praha 5 zatím neplánuje iniciovat zavádění nových parkovacích zón, nicméně chtěla by zhodnotit a podle toho případně i přehodnotit režimy v těch stávajících. Uvedl to místostarosta páté městské části Milan Kryl (Piráti) na nedávném setkání s novináři.

Výměna požární signalizace omezí provoz Strahovského tunelu

25. listopadu 2022 v 09:14

Z důvodu výměny elektrické požární signalizace budou probíhat uzávěry Strahovského tunelu.

Další články
Nahoru