Dnes Čtvrtek - jasno 25°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 18°C
Čtvrtek 21. 9. 2023
Svátek má Matouš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Opravy na Barrandovském mostě skončí v noci na pondělí
Rekonstrukce Barrandovského mostu. Foto: TSK Praha

Opravy na Barrandovském mostě skončí v noci na pondělí

Letošní opravy Barrandovského mostu skončí v noci na pondělí 17. října. Dokončené jsou všechny vrstvy vozovky a stavebníci dodělávají pouze drobné práce, které budou hotové v noci z pondělí na úterý. Na svém facebookovém profilu o tom informoval primátorův náměstek Adam Scheinherr (Praha Sobě). Rekonstrukce začala v polovině května, původně měly práce skončit na začátku září.

Kvůli vynuceným úpravám projektu bylo v létě dokončení oprav posunuto do 29. září. Zda a v jaké výši bude město prostřednictvím své firmy Technická správa komunikací (TSK) uplatňovat po stavební firmě Porr možnou pokutu za zpoždění oprav, zatím nebylo rozhodnuto. 

„Od pondělí se bude dát na mostě jezdit všemi pruhy. V noci z pondělí na úterý ještě uklidíme zbytek provizorního dopravního značení a bude úplně hotovo. Rekonstrukce se sice o něco protáhla, ale díky změně použité technologie jsme most vylepšili. Vysokopevnostním betonem jsme prodloužili životnost o desítky let, zvýšili zatížitelnost a zlepšili voděodolnost,“ sdělil Scheinherr. 

„Stál jsem před rozhodnutím, jestli splnit termín a zopakovat chybu stavitelů z 80. let, nebo projekt změnit, vylepšit a prodloužit bezproblémové fungování mostu o desítky let. Vybral jsem druhou variantu a vybral bych ji znovu, protože celá rekonstrukce proběhla bez jakýchkoliv závažnějších dopravních omezení,“ dodal.

Upraveno bude značení na Barrandovském mostě. TSK vyznačí ve směru ze Smíchova do Braníku levý jízdní pruh pouze pro vozidla, která most přejedou a budou pokračovat po Jižní spojce, a nepůjde tak z tohoto pruhu odbočit do Modřan. Nejvyšší povolená rychlost v něm bude 80 kilometrů v hodině, což je o 30 více než ve zbylých pruzích. 

Letošní ukončení oprav vítá Praha 4, ze které se na most jezdí z pravého břehu Vltavy. „Vítáme úplné zprovoznění tohoto důležitého článku pražské komunikační sítě, protože časově nezvládnutá oprava v současné době blokuje jiné připravené akce, například opravu sjízdných ramp mezi Jižní spojkou a Vídeňskou ulicí, výstavbu další části protihlukové stěny v ulici 5. května a další potřebné investice. Věříme, že znovu zprovoznění Barrandovského mostu zvýší plynulost dopravy a sníží výskyt častých zácp,“ uvedl 1. místostarosta pro dopravu, finance a evropské fondy Zdeněk Kovářík (ODS).


Autor: puc

Praha 14: Rekonstrukce přechodu u kostela sv. Bartoloměje

16. září 2023 v 09:21

Od pondělí 18. do 26. září bude u kostela sv. Bartoloměje v Praze 14 probíhat komplexní rekonstrukce zvýšeného přechodu, která si vyžádá nezbytné omezení provozu.

Praha 14: Retro jízda linky 141

11. září 2023 v 16:38

Praha 14 zve na komentovanou vyjížďku historickým kloubovým autobusem Ikarus po trase autobusové linky č. 141 kolem sídliště Černý Most.

Praha kompletně obnoví další komunikace v Horních Počernicích

10. září 2023 ve 13:14

Rada hl. m. Prahy první zářijové pondělí odsouhlasila záměr veřejné zakázky na obnovu komunikace Prachovská a navazující části ulic Machovská a Dolská v Horních Počernicích. Součástí prací je i vybudování nové dešťové kanalizace, dále parkovacích stání, zpomalovacích prvků a doplnění veřejného...

Další články
Nahoru