Dnes Pátek - zatazeno 4°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 6°C
Pátek 28. 1. 2022
Svátek má Otýlie
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Doprava

Opravujte, nebourejte. Vedení Prahy 7 i architekti podpořili rekonstrukci Libeňského mostu

V souvislosti s aktuálním děním kolem Libeňského mostu a zejména jeho setrvávajícímu ohrožení, chce Česká komora architektů (ČKA) znovu upozornit na výlučnost této dopravní stavby a současně podpořit snahu iniciativy Libeňský most – nerozšiřovat, nebourat o prohlášení mostu kulturní památkou.

Dlouho očekávané výsledky studie Kloknerova ústavu ČVUT potvrdily, že technický stav mostu není dobrý, nicméně současně nevyloučily rekonstrukci mostu.

„Představený projekt rozšířeného mostu s nesmyslným zeleným pásem považujeme přímo za absurdní. Cílem sledující veřejný zájem by měla být citlivá rekonstrukce Libeňského mostu, kultivace jeho okolí a úspora veřejných financí, kterou by rekonstrukce přinesla. Pro zachování mostu hovoří i to, že jeho rekonstrukcí nedojde k ochromení dopravy mezi Prahou 7 a 8, tak jako v případě výstavby mostu nového,“ uvedla ČKA v tiskovém prohlášení.

Pro rekonstrukci mostu ve stávající podobě se vyjádřila i Praha 7. „Budeme se snažit přesvědčit pražské zastupitele, aby podpořili rekonstrukci mostu. Uvědomujeme si, že citlivě opravit historickou stavbu bývá složitější, než postavit něco nového. Praha by však zbořením Libeňského mostu přišla o technickou památku. Stavbou širšího mostu by získala nový Most inteligence, kde dvě koleje ústí do jednokolejného tunelu, a  nejdražší parčík na světě,“ uvádí starosta Jan Čižinský (Praha 7 sobě) v narážce na jeden ze záměrů hlavního města využít rozšířený most pro osazení travnatých pásů.     

Libeňský most by potřeboval nový kabát


„Jedním z uváděných argumentů proti rekonstrukci je nejistota ohledně toho, jak náročné opravy budou a kolik budou stát. Hlavní město však chce nyní pokračovat v soutěži na zhotovitele stavby bez hotové prováděcí dokumentace, tu má následně dodat právě vysoutěžený zhotovitel. Tím pádem hrozí, že Praha, stejně jako v případě Blanky, ztratí kontrolu nad použitými technologiemi a materiály, což by se mohlo podepsat na konečné ceně i kvalitě nového mostu,“ dodává radní Lenka Burgerová (Praha 7 sobě).


Autor: puc

Zlíchovský tunel bude v noci uzavřen

26. ledna 2022 v 17:18

Od 26. ledna od 23 hodin do 27. ledna do 5 hodin bude uzavřen západní tubus – směr Barrandovský most a druhý tubus bude jednosměrný v původním směru.

Plánované úpravy na midibusových linkách v Praze 6 zlepší dopravní obsluhu

26. ledna 2022 v 09:34

Dopravní komise Prahy 6 projednala úpravy tras autobusových linek tak, aby zlepšily obsluhu a dostupnost MHD v některých oblastech městské části. Přibýt by měly i nové zastávky.

Výstava Minulá budoucnost ve vestibulu metra Na Knížecí

18. ledna 2022 ve 20:43

Při příležitosti znovuotevření vestibulu ve stanici Anděl – Na Knížecí připravilo hlavní město prostřednictvím Dopravního podniku hl. m. Prahy a Galerie hl. m. Prahy výstavu Minulá budoucnost / Previous Future. Jejím hlavním tématem je pražské metro a ve zrekonstruovaných vitrínách přímo ve...

Rekonstrukce křižovatky na náměstí Osvoboditelů

17. ledna 2022 ve 14:31

Od 20. ledna začne další etapa prací na rekonstrukci křižovatky na náměstí Osvoboditelů v Radotíně.

Další články
Nahoru