Dnes Sobota - zatazeno 2°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 5°C
Sobota 9. 12. 2023
Svátek má Vratislav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Opravu tramvajové trati na Malé Straně se zatím daří uspíšit
Oprava trati na rohu Karmelitské ulice a Malostranského náměstí. Foto: Jan Puci

Opravu tramvajové trati na Malé Straně se zatím daří uspíšit

Předvčírem se konal kontrolní den během druhé etapy opravy tramvajové tratě na Malé Straně, která začala v pondělí 13. února. V Karmelitské ulici by se mělo pracovat do první březnové soboty.

„Situace s počasím nám přeje, takže jsme díky tomu první etapu v Letenské ulici ukončili o tři dny dřív, než bylo v plánu. Mohli jsme se hned překlopit do další etapy v Karmelitské ulici, takže jsem náskok udrželi. Pokud to tak půjde dál, takto ho snad udržíme a ještě třeba navýšíme. Ale jsme stále v únoru, počasí se může zhoršit a třeba ještě náskok ztratíme,“ řekl technický ředitel DPP Jan Šurovský.

Na prognózy dalšího časového vývoje si netroufnul. „To se nedá říct, když totiž rozebíráte trať, tak přesně nevíte, jak rychle to půjde, v jakém stavu budou třeba pražce,“ podotkl.

„Nasazení tu je mimořádné, děkuji dopravnímu podniku, stejně jako řidičům, protože nenastal kolaps. Děkuji i místním za trpělivost, kterým se zhoršili podmínky pro parkování,“ uvedla starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská (TOP 09).

„Děkuji všem, kteří sem nejezdí, takže nenastaly velké zácpy, před kterými byly obavy. Díky tomu tramvaje nenabírají zpoždění,“ sdělil radní Prahy 1 pro dopravu Vojtěch Ryvola (Naše Praha 1).

Práce v rámci druhé etapy potrvají do soboty 4. března. Karmelitská ulice je v této etapě obousměrně uzavřena pro veškerou dopravu. Je zavedena v denním provozu náhradní autobusová doprava X20 v trase Malostranské náměstí – Malostranská – Malostranské náměstí.

Oprava tramvajové tratě na Malé Straně bude pak od soboty 4. března pokračovat další etapou v ulici Újezd. Předpokládané ukončení všech prací je 31. března.


Autor: puc

Parkování v Nových Butovicích

6. prosince 2023 ve 21:45

V parkovacím domě nedaleko stanice metra Nové Butovice v Praze 13 byl v létě otevřen nový parkovací dům a nabízí 380 parkovacích míst. Za padesát korun na den zde může zaparkovat kdokoliv a kdykoliv.

Za okny metra spustila společnost EUDI komerční provoz LMS technologie

2. prosince 2023 v 19:51

Cestující na trase A mezi stanicemi Bořislavka a Dejvická mohou od 1. prosince spatřit za okny jedoucí soupravy metra vánoční reklamní spoty společností Pilsner Urquell a ČSOB. Začal ostrý provoz multimediálního led systému společnosti European Digital Industries a.s. (EUDI).

Úpravy v Táborské ulici zvýší bezpečnost u školy

28. listopadu 2023 ve 21:05

Praha 4 připravila návrh nestavebních úprav, které mají za cíl zvýšit bezpečnost u Základní školy Táborská. Městská část o tom informovala na svém webu. Podle plánů má dojít k instalaci umělých obrubníků u přechodu v Táborské, ale také u vyústění Sezimovy ulice. Cílem je zkrátit délku přechodů a...

Další články
Nahoru