dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - polojasno
4°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
6°C
Opravované Branické divadlo nechal magistrát na holičkách
Branické divadlo. Foto: archiv BD

Opravované Branické divadlo nechal magistrát na holičkách

Branické divadlo se nachází ve vážné finanční situaci. Letos nezískalo od Hlavního města Prahy grant nutný na jeho provoz a jeho provozovatel, občanské sdružení Letitia, výpadek finančních prostředků od magistrátu citelně pociťuje.

Na provoz divadla chybí ročně miliony korun. Praha 4 požádala o pomoc dnes již bývalého primátora Bohuslava Svobodu, ovšem jeho odpověď byla negativní.

Stejná žádost bude směřována na nové vedení Prahy. „Branické divadlo jako jeden z představitelů kulturního povědomí o Braníku, a tedy i o Praze, musí zůstat v provozu,“ uvedl starosta Pavel Caldr.

Kromě problémů s financemi na provoz je potřeba také investovat do zásadních a nutných stavebních úprav jediného branického kulturního stánku. Právě probíhá instalace klimatizace a výstavba zkušebny pro herce, nové pokladny, šatny pro diváky i provozní kanceláře. Tyto práce umožnila investice městské části Praha 4.

Rekonstrukce objektu skončí zřejmě na konci října, takže první diváky přivítá Branické divadlo nejdříve v listopadu nebo v prosinci.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru