Dnes Pátek - obcasny-dest 12°C
Zítra Sobota - oblacno 13°C
Pátek 1. 3. 2024
Svátek má Bedřich
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Oprava vozovky magistrály u Nuselského mostu skončila o dvacet dní dříve
Opravený úsek severojižní magistrály krátce před odstraněním dopravního značení. Foto: VINCI Construction CS

Oprava vozovky magistrály u Nuselského mostu skončila o dvacet dní dříve

V pondělí 27. listopadu skončily opravy povrchu vozovky ulice 5. května ve směru na D1. Skončilo také související dopravní omezení v místě, které převádělo na severojižní magistrále u Nuselského mostu jeden jízdní pruh z centra do protisměru a omezen tím byl i opačný směr od D1 do centra. Plánovaný termín dokončení první části opravy byl až do 17. prosince. Na jaře se práce na místo vrátí a vymění se vozovka v pásu do centra. Práce provedla společnost EUROVIA CS, člen Skupiny VINCI Construction CS, pro Technickou správu komunikací hl. m. Prahy.

Opravy povrchu vozovky s pokládkou nového nízkohlučného povrchu začaly na začátku listopadu a díky příznivému listopadovému počasí a vysokému nasazení kapacit dodavatele práce proběhly bez komplikací a rychleji, než se očekávalo. 

„Práce byly naplánované do poloviny prosince. Díky příznivému listopadovému počasí a našemu lidskému i strojnímu nasazení práce proběhly bez komplikací a rychleji, než se očekávalo, konkrétně končíme o téměř tři týdny dříve,“ sdělila Iveta Štočková, tisková mluvčí EUROVIA CS. 

V průběhu pondělí 27. listopadu začalo kolem poledne postupné odstraňování dopravního opatření včetně uzavření přejezdů ve středním dělicím páse, odpoledne byl průjezd již bez omezení.

Součástí prací kromě výměny povrchu vozovky byla také oprava trhlin v podkladních vrstvách, úpravy odvodnění komunikace, vyrovnání a výměna poškozených obrubníků nebo výšková úprava povrchových znaků inženýrských sítí.

Na závěr byla položena nová asfaltová vrstva s nízkou hlučností, obnoveno vodorovné dopravní značení a všechny mosty na tomto úseku se dočkaly nových elastických závěrů. V rámci prací došlo také k úpravě zdejší vegetace, zejména keřů, aby při průjezdu a parkování v tomto úseku neomezovaly a neohrožovaly řidiče.

Na jaře se práce na místo ještě vrátí. Stejným postupem totiž proběhne oprava vozovky na druhé polovině komunikace ve směru z D1 do centra.


Autor: red

Praha 4: Veřejné setkání k parkování v Horní ulici a jejím okolí

26. února 2024 v 17:02

Veřejné setkání k řešení dopravy v klidu v Horní ulici a jejím okolí se uskuteční v úterý 27. února od 18:30 hodin v jídelně ZŠ Mendíků.

Praha 14: Postupné uzavření Hloubětínské ulice

26. února 2024 v 09:34

Od 4. března do 31. října bude postupně uzavírána Hloubětínská ulice. Důvodem je rekonstrukce vodovodního řadu a kanalizace. Uzavírky budou celkem čtyři.

Prahu 14 v březnu čekají hned dvě dopravní omezení

23. února 2024 ve 13:40

Chlumeckou ulici v Praze 14 čekají hned dvě dopravní omezení. První souvisí se zatěžkávací zkouškou na nově stavěné lávce nad Chlumeckou ulicí a proběhne v termínu od 29. února do 1. března 2024. Uzavřené budou levé jízdní pruhy v obou směrech.

Demolice zavřené části Libeňského mostu začne zhruba za dva měsíce

21. února 2024 ve 13:35

Silničáři začnou bourat nyní uzavřenou část pražského Libeňského mostu blíže k Palmovce na přelomu letošního dubna a května. Do konce února přeloží inženýrské sítě a rovněž začnou v této části odstraňovat tramvajové koleje. Na úterním jednání výboru pro dopravu pražského magistrátu to řekl...

Flixbus kvůli blokádě přesune autobusy z hlavního nádraží na Florenc

18. února 2024 v 10:31

Autobusový dopravce Flixbus v pondělí v souvislosti s pražskou blokádou zemědělců přesune odjezdy autobusů ze zastávky u hlavního nádraží na autobusové nádraží Florenc. Dopravce podle mluvčího Tomáše Beránka pro řidiče vytipoval několik objízdných tras, autobusy se budou magistrále vyhýbat....

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok je pro auta uzavřen

17. února 2024 v 15:13

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok na Jenerálce je v havarijním stavu. Odhalil to posudek Kloknerova ústavu. Důvodem je významné podemletí obou jeho opěr.

Další články
Nahoru