dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Rekonstrukce vodárenské věže na Letné nabírá další zpoždění, projekt se musí přepracovat
Vodárenská věž na Letné. Foto: cajovnavevezi.cz

Rekonstrukce vodárenské věže na Letné nabírá další zpoždění, projekt se musí přepracovat

Praha 7 nechává přepracovat projekt na rekonstrukci vodárenské věže na Letné. Původní projekt obsahoval řadu pochybení a nepočítal s návratem volnočasových aktivit dětí a mládeže. Odpovídal spíše přestavbě věže na luxusní kanceláře.

Na kancelářské využití věže se minulé vedení radnice neúspěšně snažilo získat dotace z evropských fondů. Záměru přestavby na kanceláře nasvědčuje i dodatečné navýšení parkovacích ploch na úkor zeleně v okolí věže, které bylo do projektu zapracováno v létě loňského roku.

Rekonstrukce měla původně začít už loni na podzim. Náklady na opravu jsou 41,6 milionu korun, z toho 12 milionů zaplatí magistrát. „Když jsme na začátku léta nechali zpracovat revizi projektu na rekonstrukci vodárenské věže, domnívali jsme se, že k úspěšnému zahájení stavby budou stačit drobnější úpravy dokumentace. Po odborném posouzení se bohužel ukázalo, že projekt obsahuje vážná pochybení administrativního i technického charakteru a je proto nezbytné jej kompletně přepracovat,“ uvedl zástupce starosty Prahy 7 Pavel Vyhnánek.  

Úprava projektu vyjde na více než 830 000 korun. Praha 7 předpokládá významnou úsporu v nákladech stavby vyplývající z odstranění památkově nevhodných, nepotřebných nebo duplicitních prvků, které se v současném projektu vyskytují.

Úpravu má na starosti architekt Petr Hájek, který má za sebou třeba úpravy Jiřského náměstí na Pražském hradě či rekonstrukci a dostavbu Arcidiecézního muzea v Olomouci. Oprava novorenesanční věže z konce 19. století se dotkne fasád i vnitřních prostor, rozvodů, vytápění, kanalizace a vzduchotechniky. Úpravy se dočká i okolní pozemek. Památka bude sloužit Domu dětí a mládeže.


Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

Včera ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

Včera v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru