Dnes Pondělí - polojasno 18°C
Zítra Úterý - polojasno 13°C
Pondělí 10. 5. 2021
Svátek má Blažena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Oprava úseku D1 u Prahy končí s měsíčním předstihem
Končí oprava D1 u Prahy. Foto: Eurovia CS

Oprava úseku D1 u Prahy končí s měsíčním předstihem

Během prvního zářijového víkendu skončí s měsíčním předstihem oprava úseku dálnice D1 u Prahy, trasa mezi druhým a dvanáctým kilometrem bude plně průjezdná od neděle. K urychlení prací přispělo mimo jiné oslabení provozu během koronavirové krize. Úsek u Prahy patří k místům s nejvyšším provozem v zemi. Denně zde projede až 100 000 aut.

Řidičům projíždějícím po D1 u Prahy se uleví, o nadcházejícím víkendu bude odstraněno zbývající provizorní dopravní opatření. „O víkendu 5. a 6. září budeme postupně odstraňovat provizorní dopravní opatření a doprava v místě se bude vracet do normálu. Do října budou v místě probíhat ještě dílčí drobné práce ve středním dělícím páse, které si vyžádají jen bodové omezení a snížení rychlosti v okolí prací. Pracovat budeme ještě na EXIT 2, kde bude po polovinách vyměněn povrch vozovky, ocelová svodidla a veřejné osvětlení a v polovině září dokončíme práce na odpočívce na pátém kilometru směrem do Prahy,“ sdělila mluvčí Eurovia CS Iveta Štočková. Stavební společnost měla rekonstrukci za 423 milionů na starosti.

Opravy dálnice D1 v tomto úseku začaly loni, kdy proběhla část prací. Následně byly utlumeny přes zimní přestávku a v červnu se na místo vrátily. Došlo ke kompletní výměně povrchu vozovky, sanaci mostů, k opravě odvodnění, dílčím opravám podkladních vrstev, dopravního značení, protihlukových stěn a veřejného osvětlení.

Práce zahrnovaly také postupně úpravy na dvou odpočívkách v místě (jedna je směrem na Brno byla opravena v roce 2019 a na druhá směrem do Prahy letos). Práce postupně zasáhly také do přilehlých nájezdů a sjezdů z dálnice.

Práce na hlavní trase skončí o necelý měsíc dříve, než bylo původně plánováno. Dílčí dokončovací práce proběhnou za minimálního zásahu do provozu, kdy se bude na několika místech pracovat ve středním dělicím páse za vymezení dopravy v rychlých pruzích a snížení rychlosti v okolí prací.

Vedle úseku u Prahy pokračují opravy dalších částí dálnice D1. V rámci její kompletní opravy, která začala v roce 2013, se opravuje sedm úseků. Stavbaři na nich přeruší nebo dokončí práce do konce listopadu, přes zimu by měla být dálnice bez omezení.

První z úseků mezi Mirošovicemi a Hvězdonicemi bude plně průjezdný po tomto víkendu. Práce na většině rozpracovaných úseků budou znovu pokračovat na jaře příštího roku. Kompletně hotová by dálnice měla být s ročním zpožděním na konci roku 2021.


Anketa k řešení dopravy a mobility v Praze 13

Dnes v 19:17

Praha 13 se před časem obrátila na obyvatele a požádala o vyplnění krátkého dotazníku, týkajícího se pohybu po městské části, dopravy nebo parkování.

Tunelem Mrázovka neprojedete ze středy na čtvrtek v noci

Dnes v 18:19

Z důvodu kontroly technologie a čištění kamer bude tunel Mrázovka od středy 12. května od 23 hodin do čtvrtka 13. května do 5 hodin uzavřen.

Most v ulici Za Černým mostem bude neprůjezdný

6. května 2021 v 15:07

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v úterý18. května rekonstrukci mostu, který vede přes železniční trať a převádí ulici Za Černým mostem, která se dále napojuje přes komunikaci Cíglerova na Pražský okruh (Poděbradská/Chlumecká).

V noci ze čtvrtka na pátek neprojedete Brusnickým a Dejvickým tunelem

4. května 2021 ve 14:03

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie budou tunely Brusnický a Dejvický uzavřeny od čtvrtka 6. května od 23 hodin do pátku 7. května do 5 hodin.

V noci ze středy na čtvrtek neprojedete Strahovským tunelem

3. května 2021 ve 13:59

Z důvodu pravidelné údržby technologie a čištění kamer bude Strahovský tunelu od středy 5. května od 23 hodin do čtvrtka 6. května do 5 hodin uzavřen.

Patočkovu ve směru do centra uzavřou opravy

1. května 2021 v 09:03

Technická správa komunikací (TSK) zahájí 10. května souvislou údržbu ulice Patočkova ve směru do centra, v úseku ulic Bělohorská a Pod Královkou.

Pro nový tunel do Berouna hledá Správa železnic zpracovatele dokumentace

29. dubna 2021 ve 12:42

Správa železnic vyhlásila opakované výběrové řízení na zhotovení aktualizace dokumentace pro územní řízení stavby nové trati mezi Prahou-Smíchovem a Berounem. Její součástí bude přibližně 24 kilometrů dlouhý tunel.

Další články
Nahoru