dnes
Středa - polojasno
23°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
22°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
18°C
Oprava úseku D1 u Prahy končí s měsíčním předstihem
Končí oprava D1 u Prahy. Foto: Eurovia CS

Oprava úseku D1 u Prahy končí s měsíčním předstihem

Během prvního zářijového víkendu skončí s měsíčním předstihem oprava úseku dálnice D1 u Prahy, trasa mezi druhým a dvanáctým kilometrem bude plně průjezdná od neděle. K urychlení prací přispělo mimo jiné oslabení provozu během koronavirové krize. Úsek u Prahy patří k místům s nejvyšším provozem v zemi. Denně zde projede až 100 000 aut.

Řidičům projíždějícím po D1 u Prahy se uleví, o nadcházejícím víkendu bude odstraněno zbývající provizorní dopravní opatření. „O víkendu 5. a 6. září budeme postupně odstraňovat provizorní dopravní opatření a doprava v místě se bude vracet do normálu. Do října budou v místě probíhat ještě dílčí drobné práce ve středním dělícím páse, které si vyžádají jen bodové omezení a snížení rychlosti v okolí prací. Pracovat budeme ještě na EXIT 2, kde bude po polovinách vyměněn povrch vozovky, ocelová svodidla a veřejné osvětlení a v polovině září dokončíme práce na odpočívce na pátém kilometru směrem do Prahy,“ sdělila mluvčí Eurovia CS Iveta Štočková. Stavební společnost měla rekonstrukci za 423 milionů na starosti.

Opravy dálnice D1 v tomto úseku začaly loni, kdy proběhla část prací. Následně byly utlumeny přes zimní přestávku a v červnu se na místo vrátily. Došlo ke kompletní výměně povrchu vozovky, sanaci mostů, k opravě odvodnění, dílčím opravám podkladních vrstev, dopravního značení, protihlukových stěn a veřejného osvětlení.

Práce zahrnovaly také postupně úpravy na dvou odpočívkách v místě (jedna je směrem na Brno byla opravena v roce 2019 a na druhá směrem do Prahy letos). Práce postupně zasáhly také do přilehlých nájezdů a sjezdů z dálnice.

Práce na hlavní trase skončí o necelý měsíc dříve, než bylo původně plánováno. Dílčí dokončovací práce proběhnou za minimálního zásahu do provozu, kdy se bude na několika místech pracovat ve středním dělicím páse za vymezení dopravy v rychlých pruzích a snížení rychlosti v okolí prací.

Vedle úseku u Prahy pokračují opravy dalších částí dálnice D1. V rámci její kompletní opravy, která začala v roce 2013, se opravuje sedm úseků. Stavbaři na nich přeruší nebo dokončí práce do konce listopadu, přes zimu by měla být dálnice bez omezení.

První z úseků mezi Mirošovicemi a Hvězdonicemi bude plně průjezdný po tomto víkendu. Práce na většině rozpracovaných úseků budou znovu pokračovat na jaře příštího roku. Kompletně hotová by dálnice měla být s ročním zpožděním na konci roku 2021.


Začala rekonstrukce tramvajové trati v ulicích Na Veselí a Soudní

21. září 2020 v 10:11

Pražský dopravní podnik (DPP) se v sobotu 19. září pustil do rekonstrukce další tramvajové trati v Praze, která je v havarijním stavu, konkrétně v ulicích Na Veselí a Soudní. Z tohoto důvodu bude do 27. listopadu obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Pražského povstání – Vozovna...

Dopravní opatření v souvislosti s akcí 400 let od bitvy na Bílé hoře

18. září 2020 v 08:23

V pátek 18. září v čase od cca 18:45 do 20:15 hodin se v rámci akce 400 let od bitvy na Bílé hoře uskuteční v Praze 6 slavnostní průvod historických vojsk od Písecké brány do parku Maxe van der Stoela. 

Oprava mostu Ve Žlíbku – Počernická

14. září 2020 ve 13:00

Od úterý 22. září začne Technické správa komunikací s opravou mostu X 526 Ve Žlíbku – Počernická, MČ Praha 20 – Horní Počernice. Jedná se o most přes D10, Novopackou.  

Začne oprava ulice K Zeleným domkům

13. září 2020 v 05:24

V pondělí 14. září začnou opravy ulice K Zeleným domkům v Praze v úseku mezi Vídeňskou ulicí a ulicí K Libuši. 

Stavba nového mostu uzavře Strakonickou

13. září 2020 v 05:08

Od soboty 19. září od 19 hodin do neděle 20. září přibližně do 13 hodin bude uzavřena Strakonická ulice v obou směrech mezi mimoúrovňovou křižovatkou 2 (MÚK 2 Lipence) a mimoúrovňovou křižovatkou 5 (MÚK 5 Lipence, Zbraslav – Baně).

Tunel Mrázovka bude o víkendu v noci uzavřen

10. září 2020 v 07:15

Od soboty 12. září od 23 hodin do neděle 13. září do 5 hodin bude tunel Mrázovka uzavřen.

Další články
Nahoru