dnes
Sobota - skorojasno
2°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Oprava úseku D1 u Prahy končí s měsíčním předstihem
Končí oprava D1 u Prahy. Foto: Eurovia CS

Oprava úseku D1 u Prahy končí s měsíčním předstihem

Během prvního zářijového víkendu skončí s měsíčním předstihem oprava úseku dálnice D1 u Prahy, trasa mezi druhým a dvanáctým kilometrem bude plně průjezdná od neděle. K urychlení prací přispělo mimo jiné oslabení provozu během koronavirové krize. Úsek u Prahy patří k místům s nejvyšším provozem v zemi. Denně zde projede až 100 000 aut.

Řidičům projíždějícím po D1 u Prahy se uleví, o nadcházejícím víkendu bude odstraněno zbývající provizorní dopravní opatření. „O víkendu 5. a 6. září budeme postupně odstraňovat provizorní dopravní opatření a doprava v místě se bude vracet do normálu. Do října budou v místě probíhat ještě dílčí drobné práce ve středním dělícím páse, které si vyžádají jen bodové omezení a snížení rychlosti v okolí prací. Pracovat budeme ještě na EXIT 2, kde bude po polovinách vyměněn povrch vozovky, ocelová svodidla a veřejné osvětlení a v polovině září dokončíme práce na odpočívce na pátém kilometru směrem do Prahy,“ sdělila mluvčí Eurovia CS Iveta Štočková. Stavební společnost měla rekonstrukci za 423 milionů na starosti.

Opravy dálnice D1 v tomto úseku začaly loni, kdy proběhla část prací. Následně byly utlumeny přes zimní přestávku a v červnu se na místo vrátily. Došlo ke kompletní výměně povrchu vozovky, sanaci mostů, k opravě odvodnění, dílčím opravám podkladních vrstev, dopravního značení, protihlukových stěn a veřejného osvětlení.

Práce zahrnovaly také postupně úpravy na dvou odpočívkách v místě (jedna je směrem na Brno byla opravena v roce 2019 a na druhá směrem do Prahy letos). Práce postupně zasáhly také do přilehlých nájezdů a sjezdů z dálnice.

Práce na hlavní trase skončí o necelý měsíc dříve, než bylo původně plánováno. Dílčí dokončovací práce proběhnou za minimálního zásahu do provozu, kdy se bude na několika místech pracovat ve středním dělicím páse za vymezení dopravy v rychlých pruzích a snížení rychlosti v okolí prací.

Vedle úseku u Prahy pokračují opravy dalších částí dálnice D1. V rámci její kompletní opravy, která začala v roce 2013, se opravuje sedm úseků. Stavbaři na nich přeruší nebo dokončí práce do konce listopadu, přes zimu by měla být dálnice bez omezení.

První z úseků mezi Mirošovicemi a Hvězdonicemi bude plně průjezdný po tomto víkendu. Práce na většině rozpracovaných úseků budou znovu pokračovat na jaře příštího roku. Kompletně hotová by dálnice měla být s ročním zpožděním na konci roku 2021.


Ve čtvrtek v noci neprojedete Tunelovým komplexem Blanka

25. listopadu 2020 v 06:25

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude Tunelový komplex Blanka od 26. listopadu od 23 hodin do 27. listopadu do 5 hodin uzavřen.

Na Ořechovce začaly platit parkovací zóny

23. listopadu 2020 ve 12:18

Na Ořechovce v šesté městské části dnes začaly platit parkovací zóny. Od 2. listopadu platí v Praze 6 zóny také na Hanspaulce.

Další články
Nahoru