dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Oprava ulice vedoucí ke kolejím na Jižňáku si vynutí změny u autobusů, bude jezdit nová linka
Ulice U Kunratického lesa. Foto: Packa / Wikimedia Commons

Oprava ulice vedoucí ke kolejím na Jižňáku si vynutí změny u autobusů, bude jezdit nová linka

V úterý 12. srpna začne oprava ulice U Kunratického lesa. Během školního roku tudy vozí autobusy studenty na vysokoškolské koleje Jižní Město, proto byly práce a s nimi spojené omezení naplánováno na dobu prázdnin.

Technická správa komunikací bude rekonstruovat 650 metrů dlouhý úsek od ulice Na Ovčíně až k ulici Hornomlýnská. Dojde ke kompletnímu odfrézování vozovky a následně zde bude položen nový živičný povrch s obrusnou vrstvou v hluk snižující úpravě.

Dále je v plánu případné ošetření trhlin v konstrukci vozovky a obnova vodorovného dopravního značení. Ukončení první etapy je plánováno na 31. srpna.

Kvůli opravě se ulice U Kunratického lesa stane na necelé tři týdny jednosměrkou. Pro denní autobusové linky 177, 193 a noční linku 511 budou zrušeny zastávky Volha, U Kunratického lesa a Petýrkova pouze ve směru Chodov (u linky 511 pouze ve směru Čakovice). Pro linku 193 se zároveň během omezení zruší vložené spoje v trase Chodov – Volha a zpět.

Naopak se zřizují zastávky Na Jelenách a Jarníkova, noční autobus bude mít navíc na trase novou zastávku Chodov (v ulici Roztylské, v nástupní zastávce linky číslo 135).

V době opravy zmiňované ulice bude zavedena náhradní autobusová linka 252 v polookružní trase: Chodov – Petýrkova – U Kunratického lesa – Volha – Na Jelenách – Jarníkova – Chodov. Bude v provozu od pěti hodin ráno, poslední spoje pojedou krátce po půlnoci. V pracovní dny se počítá s intervalem deset, mimo špičku a o víkendech 15 minut.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru