Dnes Pátek - zatazeno 19°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 20°C
Pátek 12. 7. 2024
Svátek má Bořek
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Oprava tramvajové trati zkomplikuje dopravu ve Vršovicích
Ilustrační foto: archiv

Oprava tramvajové trati zkomplikuje dopravu ve Vršovicích

Cestující v pražské MHD čekají ve Vršovicích komplikace. Kvůli opravě trati nepojedou od pondělí 16. října tramvaje u Čechova náměstí v Moskevské ulici. Výluka potrvá do čtvrtka 26. října. Tramvaje pojedou po náhradních trasách a přemístěny budou některé zastávky. Výluka se dotkne i provozu autobusů. Informovala o tom mluvčí pražského dopravního podniku (DPP) Aneta Řehková.

Další z plánovaných oprav tramvajových tratí chystá DPP, a to v Moskevské ulici ve Vršovicích na Praze 10. Z důvodu této opravy tramvajové trati bude od pondělí 16. října od zhruba 4:30 hodin do čtvrtka 26. října do půlnoci přerušen provoz tramvají a autobusů v oblasti zastávek Čechovo náměstí v Moskevské ulici. Náhradní doprava nebude zavedena. 

„V prostoru Čechova náměstí proběhne oprava tramvajové trati v Moskevské ulici, při níž budou vyměněny kolejnice v obloucích a kolejové rozvětvení části křižovatky Moskevská x Vršovická od Čechova náměstí,“ uvedl Miroslav Penc, vedoucí jednotky Dopravní cesta Tramvaje, s tím, že kolejnice i rozvětvení pochází z roku 2012. 

Změny tras tramvajových linek 

Linky č. 4, 22, 97 a 99 budou v oblasti Čechova náměstí vedeny ve směru z centra přes přemístěnou zastávku Čechovo náměstí a ve směru do centra přes zastávku Čechovo náměstí v Minské ulici. 

Linka č. 13 bude ve směru od Olšanských hřbitovů ze zastávky Čechovo náměstí prodloužena přes zastávky Koh-i-noor a Slavia-Nádraží Eden do zastávky Kubánské náměstí, resp. Staré Strašnice. 

Změny zastávek tramvají

Přemísťuje se zastávka Čechovo náměstí:

– (směr z centra) v Moskevské ulici před křižovatku s ulicí Minskou,

– (směr do centra) do Minské ulice. 

Náhradní autobusová doprava nebude zavedena. 

Změny zastávek autobusů

Pro linky č. 124 a 139 (směr Bohemians)

- se ruší zastávka Čechovo náměstí

- zřizují se zastávky:

Kavkazská – v Kodaňské ulici, v zastávce linky č. 101

Koh-i-noor – ve Vršovické ulici, v zastávce náhradní autobusové dopravy u zastávky tramvaj 

Zdroj: DPP


Autor: puc

Aplikace KOOPILOT funguje už přes rok, užívá ji už deset tisíc řidičů

10. července 2024 ve 12:46

Vloni v květnu představila pojišťovna Kooperativa unikátní aplikaci KOOPILOT, která vyhodnocuje styl jízdy řidiče. Klienti si ji zdarma nainstalují do svého chytrého telefonu při sjednání pojištění vozidla a na základě hodnocení této aplikace mohou získat část zaplaceného...

Sládkovičovu ulici čeká několikaměsíční rekonstrukce

10. července 2024 v 10:25

Na tři etapy z různým dopravním režimem je rozdělena celková rekonstrukce Sládkovičovy na sídlišti Krč. První etapa začíná ve středu 10. července a potrvá až do pátku 9. srpna. Druhá, navazující etapa, by měla být hotova do pondělí 9. září a poslední etapa pak skončí v úterý...

Praha 14: Letní čištění ulic

8. července 2024 ve 12:17

Letní blokové čištění ulic bude v Praze 9 probíhat v termínu od 29. července do 9. srpna.

Oprava kanalizační stoky ve Vrbově pokračuje

3. července 2024 ve 14:20

V průběhu letních prázdnin pokračuje oprava kanalizační stoky ve Vrbově ulici. Výraznější změnu řidiči i chodci zaznamenají na úrovni čerpací stanice EuroOil na jedné straně ulice, a Střední školy gastronomické a hotelové na straně druhé.

Další články
Nahoru