dnes
Neděle - zatazeno
11°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
11°C
pozítří
Úterý - polojasno
8°C
Oprava severní lávky na železničním mostě bude hotova na konci září
Severní lávka železničního mostu je opravována. Foto: Jan Puci

Oprava severní lávky na železničním mostě bude hotova na konci září

Rekonstrukce severní lávky pražského železničního mostu mezi Podskalím a Smíchovem bude hotova 29. září. Vyplývá to z harmonogramu prací Technické správy komunikací (TSK), která má lávku ve správě. Lávka je ve špatném stavu, opravena bude konstrukce, schodiště i zábradlí. Jižní lávku město už nechalo opravit, uvedena do provozu byla loni v říjnu. Lávky na mostě byly kvůli havarijnímu stavu uzavřeny v prosinci 2017.

„Cílem rekonstrukce severní lávky je poškozené prvky nahradit novými, případně zesílit nevyhovující prvky tak, aby byla zaručena dostatečná únosnost lávky," uvedla mluvčí TSK Barbora Lišková. Opraveno bude rovněž schodiště na podskalské straně.

Vyměněn bude také chodník, po kterém chodci přechází a který je nyní tvořen dřevěnými prkny. Ta jsou opotřebovaná a deformovaná a mezery mezi jednotlivými prkny jsou i dva centimetry. Na některých místech jsou pokryty řasami, což svědčí o vlhkosti dřeva, které tak může postupně shnít. „Vnitřní zábradlí s výplní z pletiva je ve značně špatném stavu a bude také vyměněno," uvedla Lišková.

Železniční most je dlouhodobě ve špatném stavu. Správa železniční dopravní cesty, které most patří, v minulosti odhadovala životnost mostu při dosavadním zatížení na asi 30 let. V minulosti se objevily návrhy na jeho zbourání a výstavby repliky. O budoucnosti mostu ještě nebylo rozhodnuto.


Další články
Nahoru