Dnes Sobota - skorojasno 28°C
Zítra Neděle - skorojasno 31°C
Sobota 20. 7. 2024
Svátek má Ilja
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Oprava ramp zkomplikuje od 9. do 24. října jízdu na Jižní spojce
Jižní spojka. Foto: Honza Groh / Wikimedia Commons - CC BY 3.0

Oprava ramp zkomplikuje od 9. do 24. října jízdu na Jižní spojce

S více než půlhodinovým zdržením v dopravní špičce budou muset počítat řidiči na Jižní spojce v Praze 4. Důvodem je oprava ramp z Jižní spojky směrem na Brněnskou a D1 a do ulice Ke Garážím. Práce začnou v pondělí 9. října a potrvají do úterý 24. října. Vyplývá to z informací zveřejněných na magistrátním webu opravujeme.to. Jižní spojka je součástí městského okruhu a patří k nejvytíženějším komunikacím v metropoli.

V první etapě, která potrvá od 9. do 14. října, bude uzavřena rampa a zakázáno odbočení od ulice Ke Garážím směrem na most přes Jižní spojku a rovněž vpravo ve směru do centra. Práce znemožní také sjezd z Jižní spojky do ulice Ke Garážím. Objízdná trasa povede po Spořilovské ulici, po 5.května a Brněnské.

Druhá fáze oprav začne 15. a potrvá do 19. října, kdy silničáři zaberou část ulice Ke Garážím, a sice od křižovatky u Garáže Kačerov směrem na Jižní Spojku. Ve směru od ulice 5. května na Jižní Spojku, směrem do Braníku a dále na Plzeň, budou muset řidiči jet přes 5.května, sjezdem na Ryšavého a zpět na 5. května.

Závěrečná fáze oprav zahrnuje zábor části ulice Ke Garážím, konkrétně v prostoru křižovatky u Garáže Kačerov směrem na Jižní spojku. Z ulice 5. května na Jižní spojku bude platit stejná objízdná trasa jako při druhé etapě.


Autor: ČTK

Na trati Čelákovice–Neratovice vymění most

Včera v 08:15

Na železniční trati Čelákovice–Neratovice bude za výluky provozu na trati vyměněn most. Již nyní začínají přípravné práce, které zasáhnou do režimu jízdy na D10 u Brandýsa nad Labem. Odstranění stávajícího mostu se plánuje na víkendovou noc z 10. na 11. srpna. Následně proběhne výstavba nového...

Ulice Jenečská, Libocká a U Silnice budou uzavřeny

18. července 2024 v 06:21

Z důvodu rekonstrukce plynovodu budou od čtvrtka 18. července do neděle 25. srpna uzavřeny ulice Jenečská, Libocká a U Silnice v Praze 6.

Omezení dopravy v křižovatce Patočkova x Pod Královkou

17. července 2024 v 16:12

Od pondělí 15. července došlo v souvislosti s opravami inženýrských sítí v křižovatce Patočkova x Pod Královkou v Praze 6 k dočasné změně trasy a zastávek autobusů. Zároveň došlo v místě i k omezení pro osobní automobily.

Radnice chtějí u špatného parkování přitvrdit

17. července 2024 v 11:49

Praha 4 se připojila k iniciativě městských částí, která chce nedisciplinovaným řidičům více znepříjemnit špatné parkování. Půjde o změny v systému „nasazování botiček“, který v současné podobě již nepůsobí příliš preventivně.

Nová školní linka v Letňanech

16. července 2024 v 08:46

S novým školním rokem přichází i nová školní linka pro Letňany a od 2. září vyjede autobus č. 278, který zajistí pohodlnou dopravu pro školáky. Díky novým zastávkám a časovému rozvrhu se zvýší bezpečnost dětí.

Aplikace KOOPILOT funguje už přes rok, užívá ji už deset tisíc řidičů

10. července 2024 ve 12:46

Vloni v květnu představila pojišťovna Kooperativa unikátní aplikaci KOOPILOT, která vyhodnocuje styl jízdy řidiče. Klienti si ji zdarma nainstalují do svého chytrého telefonu při sjednání pojištění vozidla a na základě hodnocení této aplikace mohou získat část zaplaceného...

Sládkovičovu ulici čeká několikaměsíční rekonstrukce

10. července 2024 v 10:25

Na tři etapy z různým dopravním režimem je rozdělena celková rekonstrukce Sládkovičovy na sídlišti Krč. První etapa začíná ve středu 10. července a potrvá až do pátku 9. srpna. Druhá, navazující etapa, by měla být hotova do pondělí 9. září a poslední etapa pak skončí v úterý...

Další články
Nahoru