Dnes Neděle - skorojasno -2°C
Zítra Pondělí - oblacno -4°C
Pondělí 4. 12. 2023
Svátek má Barbora
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Oprava ramp zkomplikuje od 9. do 24. října jízdu na Jižní spojce
Jižní spojka. Foto: Honza Groh / Wikimedia Commons - CC BY 3.0

Oprava ramp zkomplikuje od 9. do 24. října jízdu na Jižní spojce

S více než půlhodinovým zdržením v dopravní špičce budou muset počítat řidiči na Jižní spojce v Praze 4. Důvodem je oprava ramp z Jižní spojky směrem na Brněnskou a D1 a do ulice Ke Garážím. Práce začnou v pondělí 9. října a potrvají do úterý 24. října. Vyplývá to z informací zveřejněných na magistrátním webu opravujeme.to. Jižní spojka je součástí městského okruhu a patří k nejvytíženějším komunikacím v metropoli.

V první etapě, která potrvá od 9. do 14. října, bude uzavřena rampa a zakázáno odbočení od ulice Ke Garážím směrem na most přes Jižní spojku a rovněž vpravo ve směru do centra. Práce znemožní také sjezd z Jižní spojky do ulice Ke Garážím. Objízdná trasa povede po Spořilovské ulici, po 5.května a Brněnské.

Druhá fáze oprav začne 15. a potrvá do 19. října, kdy silničáři zaberou část ulice Ke Garážím, a sice od křižovatky u Garáže Kačerov směrem na Jižní Spojku. Ve směru od ulice 5. května na Jižní Spojku, směrem do Braníku a dále na Plzeň, budou muset řidiči jet přes 5.května, sjezdem na Ryšavého a zpět na 5. května.

Závěrečná fáze oprav zahrnuje zábor části ulice Ke Garážím, konkrétně v prostoru křižovatky u Garáže Kačerov směrem na Jižní spojku. Z ulice 5. května na Jižní spojku bude platit stejná objízdná trasa jako při druhé etapě.


Autor: ČTK

Za okny metra spustila společnost EUDI komerční provoz LMS technologie

2. prosince 2023 v 19:51

Cestující na trase A mezi stanicemi Bořislavka a Dejvická mohou od 1. prosince spatřit za okny jedoucí soupravy metra vánoční reklamní spoty společností Pilsner Urquell a ČSOB. Začal ostrý provoz multimediálního led systému společnosti European Digital Industries a.s. (EUDI).

Úpravy v Táborské ulici zvýší bezpečnost u školy

28. listopadu 2023 ve 21:05

Praha 4 připravila návrh nestavebních úprav, které mají za cíl zvýšit bezpečnost u Základní školy Táborská. Městská část o tom informovala na svém webu. Podle plánů má dojít k instalaci umělých obrubníků u přechodu v Táborské, ale také u vyústění Sezimovy ulice. Cílem je zkrátit délku přechodů a...

Další články
Nahoru