Dnes Středa - zatazeno 25°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 25°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Oprava podchodu omezí provoz na frekventované ulici K Barrandovu
Ulice K Barrandovu. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons - CC BY 4.0

Oprava podchodu omezí provoz na frekventované ulici K Barrandovu

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v pondělí 8. července rekonstrukci podchodu pod ulicí K Barrandovu v Praze 5. Doprava bude v obou směrech vedena vždy jen jedním jízdním pruhem. Informovala o tom mluvčí TSK Barbora Lišková.

„Proběhne sanace vnitřních povrchů podchodu a výměna izolace celého tubusu, která prodlouží životnost konstrukce a zlepší její funkčnost. Doplnění rubové drenáže zabrání zatékání vody do podchodu a zajistí tak jeho suchost a bezpečný provoz,“ popsala Lišková.

Rozčlenění rekonstrukce do etap a svedení dopravy do jednoho pruhu v každém směru má podle ní minimalizovat dopady na plynulost dopravy. Autobusové zastávky nebudou po dobu stavby omezeny.

Rekonstrukce bude rozdělena na jednotlivé etapy:

8. 7. – 18. 8. – v obou směrech budou uzavřeny pravé jízdní pruhy, doprava bude svedena do jednoho jízdního pruhu (levého) v každém směru. Stavební práce budou probíhat v krajních částech mostního objektu – přiléhající k přístupovým rampám. 

19. 8. – 15. 9. – v obou směrech budou uzavřeny levé jízdní pruhy, doprava bude svedena do jednoho jízdního pruhu (pravého) v každém směru. Stavební práce budou probíhat ve střední části mostního objektu. 

16. 9. – 30. 9. – omezení pod mostem

Zdroj: TSK


Autor: red

Parkovat v Nových Butovicích můžete za 50 korun

22. července 2024 v 18:49

Parkovací dům v Petržílkově ulici v Praze 13 nabízí 380 parkovacích míst. Za padesát korun na den zde může zaparkovat kdokoli a kdykoli.

Mezi Prahou a severní Moravou pojede více Pendolin

21. července 2024 ve 21:09

Kvůli instalaci a zkušebnímu provozu bude do schválení moderního vlakového zabezpečovacího systému ETCS na elektrických jednotkách 680 Pendolino dočasné omezen provoz těchto souprav na spojích SC Pendolino Košičan. Naopak více Pendolin pojede mezi Prahou a severní Moravou, kde obslouží dva páry...

Zastávka Otakarova bude rozšířena

21. července 2024 v 07:13

V Praze 4 dojde ke kompletní úpravě zastávky MHD Otakarova a jejího okolí. Bude rozšířen nástupní ostrůvek, doplní se přístřešky a informační tabule o odjezdech, zkrátí se přechod v zadní části zastávky pro větší bezpečnost a bude doplněn cyklopruh.

Na trati Čelákovice–Neratovice vymění most

19. července 2024 v 08:15

Na železniční trati Čelákovice–Neratovice bude za výluky provozu na trati vyměněn most. Již nyní začínají přípravné práce, které zasáhnou do režimu jízdy na D10 u Brandýsa nad Labem. Odstranění stávajícího mostu se plánuje na víkendovou noc z 10. na 11. srpna. Následně proběhne výstavba nového...

Ulice Jenečská, Libocká a U Silnice budou uzavřeny

18. července 2024 v 06:21

Z důvodu rekonstrukce plynovodu budou od čtvrtka 18. července do neděle 25. srpna uzavřeny ulice Jenečská, Libocká a U Silnice v Praze 6.

Omezení dopravy v křižovatce Patočkova x Pod Královkou

17. července 2024 v 16:12

Od pondělí 15. července došlo v souvislosti s opravami inženýrských sítí v křižovatce Patočkova x Pod Královkou v Praze 6 k dočasné změně trasy a zastávek autobusů. Zároveň došlo v místě i k omezení pro osobní automobily.

Radnice chtějí u špatného parkování přitvrdit

17. července 2024 v 11:49

Praha 4 se připojila k iniciativě městských částí, která chce nedisciplinovaným řidičům více znepříjemnit špatné parkování. Půjde o změny v systému „nasazování botiček“, který v současné podobě již nepůsobí příliš preventivně.

Nová školní linka v Letňanech

16. července 2024 v 08:46

S novým školním rokem přichází i nová školní linka pro Letňany a od 2. září vyjede autobus č. 278, který zajistí pohodlnou dopravu pro školáky. Díky novým zastávkám a časovému rozvrhu se zvýší bezpečnost dětí.

Další články
Nahoru