dnes
Středa - skorojasno
25°C
zítra
Čtvrtek - jasno
27°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
28°C
Oprava okolí centra Krakov by mohla začít o letních prázdninách
Kulturní dům Krakov prošel před pár lety rekonstrukcí. Foto: archiv

Oprava okolí centra Krakov by mohla začít o letních prázdninách

Rekonstrukce okolí obchodního a kulturního centra Krakov by mohla začít v červenci letošního roku. Jako první má přijít na řadu demolice starých betonových květináčů, ramp nebo schodů. ČTK to dnes řekl starosta Prahy 8 Roman Petrus (ČSSD).

Předpokládané náklady jsou odhadovány do 30 milionů korun bez DPH. Kromě Krakova radnice zamýšlí předělat rovněž prostranství u stanice metra C Ládví a na Sídlišti Střížkov.

„Rádi bychom první práce na Krakově zahájili v první polovině července, další pak bude následovat po prázdninách. Územní rozhodnutí by mělo být podle mých informací vydáno v tomto týdnu," řekl Petrus.

O prázdninách by měly začít z prostoru mizet staré betonové prvky, které brání volnému pohybu chodců v okolí kulturního a obchodního domu. Zároveň se uskuteční terénní úpravy celého prostoru. Následně bude upravena zeleň. Jako poslední fáze budou vznikat plánované stavby, což by se mělo uskutečnit na jaře příštího roku.

U Krakova vznikne postupně nové náměstí a malý pavilon s kavárnou a takzvaným czech pointem. Bude zde místo pro farmářské trhy a dřevěné pobytové schody spojí horní patro kulturního domu s celým prostorem.

Městská část chystá úpravy kromě Krakova ještě u metra C Ládví. Také tady má vzniknout nové náměstí, na kterém budou pořádány kulturní akce, pak i malé náměstí nebo místo pro trh.

Zlepšeno má být rovněž veřejné prostranství na Sídlišti Střížkov, kde radnice zamýšlí oslovit místní obyvatele a projednat s nimi návrhy případných změn. Kdy se úpravy na Ládví a Střížkově uskuteční, není jasné.


Lesamáj aneb technicky dejvický majáles

Dnes v 09:56

Studenti dejvického Kampusu pořádají letos už druhý ročník tradiční oslavy máje.

Na Jižním Městě vyroste Rákosníčkovo hřiště

Dnes v 09:23

Praha 11 zvítězila už podruhé v soutěži společnosti Lidl o Rákosníčkovo hřiště. O lokalitě, kde bude hřiště pro malé děti umístěno, minulý týden rozhodlo vedení městské části.  

Praha 15: Přijďte zavzpomínat na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup

22. dubna 2019 v 19:56

Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, Oblastní výbor Praha 15, zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup v době německé nacistické okupace v letech 1939–1945.

Máte Nápad pro Šestku? Pošlete jej na radnici

22. dubna 2019 v 07:00

Od 15. dubna do 2. června 20 hodin mohou zájemci podávat své návrhy a nápady, jak vylepšit veřejný prostor na území Prahy 6. Realizace projektů je plánována na rok 2020. V rozpočtu bude na projekt vyčleněno pět milionů korun, z nichž tři jsou určené na takzvané velké projekty s cenou od 400 tisíc...

Do Stodůlek za ptačím zpěvem

21. dubna 2019 v 06:56

Česká společnost ornitologická zve milovníky ptactva a přírody, aby pod vedením zkušených ornitologů uvítali a oslavili návrat ptačího zpěvu do naší krajiny i krásu jarní přírody.

Další články
Nahoru