dnes
Úterý - zatazeno
27°C
zítra
Středa - jasno
32°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
33°C
Oprava okolí centra Krakov by mohla začít o letních prázdninách
Kulturní dům Krakov prošel před pár lety rekonstrukcí. Foto: archiv

Oprava okolí centra Krakov by mohla začít o letních prázdninách

Rekonstrukce okolí obchodního a kulturního centra Krakov by mohla začít v červenci letošního roku. Jako první má přijít na řadu demolice starých betonových květináčů, ramp nebo schodů. ČTK to dnes řekl starosta Prahy 8 Roman Petrus (ČSSD).

Předpokládané náklady jsou odhadovány do 30 milionů korun bez DPH. Kromě Krakova radnice zamýšlí předělat rovněž prostranství u stanice metra C Ládví a na Sídlišti Střížkov.

„Rádi bychom první práce na Krakově zahájili v první polovině července, další pak bude následovat po prázdninách. Územní rozhodnutí by mělo být podle mých informací vydáno v tomto týdnu," řekl Petrus.

O prázdninách by měly začít z prostoru mizet staré betonové prvky, které brání volnému pohybu chodců v okolí kulturního a obchodního domu. Zároveň se uskuteční terénní úpravy celého prostoru. Následně bude upravena zeleň. Jako poslední fáze budou vznikat plánované stavby, což by se mělo uskutečnit na jaře příštího roku.

U Krakova vznikne postupně nové náměstí a malý pavilon s kavárnou a takzvaným czech pointem. Bude zde místo pro farmářské trhy a dřevěné pobytové schody spojí horní patro kulturního domu s celým prostorem.

Městská část chystá úpravy kromě Krakova ještě u metra C Ládví. Také tady má vzniknout nové náměstí, na kterém budou pořádány kulturní akce, pak i malé náměstí nebo místo pro trh.

Zlepšeno má být rovněž veřejné prostranství na Sídlišti Střížkov, kde radnice zamýšlí oslovit místní obyvatele a projednat s nimi návrhy případných změn. Kdy se úpravy na Ládví a Střížkově uskuteční, není jasné.


Pozor na první příznaky, počátek těchto problémů totiž není až ve stáří, jak si mnozí doposud mysleli

Včera v 18:31

Sluch patří k nejdůležitějším lidským smyslům. Postupem věku však náš sluch slábne, a je proto důležité umět poznat první příznaky zhoršování sluchu a následně i správně o sluch „pečovat“.

Další články
Nahoru