dnes
Středa - skorojasno
14°C
zítra
Čtvrtek - prehanky-dest
16°C
pozítří
Pátek - zatazeno
14°C
Oprava okolí centra Krakov by mohla začít o letních prázdninách
Kulturní dům Krakov prošel před pár lety rekonstrukcí. Foto: archiv

Oprava okolí centra Krakov by mohla začít o letních prázdninách

Rekonstrukce okolí obchodního a kulturního centra Krakov by mohla začít v červenci letošního roku. Jako první má přijít na řadu demolice starých betonových květináčů, ramp nebo schodů. ČTK to dnes řekl starosta Prahy 8 Roman Petrus (ČSSD).

Předpokládané náklady jsou odhadovány do 30 milionů korun bez DPH. Kromě Krakova radnice zamýšlí předělat rovněž prostranství u stanice metra C Ládví a na Sídlišti Střížkov.

„Rádi bychom první práce na Krakově zahájili v první polovině července, další pak bude následovat po prázdninách. Územní rozhodnutí by mělo být podle mých informací vydáno v tomto týdnu," řekl Petrus.

O prázdninách by měly začít z prostoru mizet staré betonové prvky, které brání volnému pohybu chodců v okolí kulturního a obchodního domu. Zároveň se uskuteční terénní úpravy celého prostoru. Následně bude upravena zeleň. Jako poslední fáze budou vznikat plánované stavby, což by se mělo uskutečnit na jaře příštího roku.

U Krakova vznikne postupně nové náměstí a malý pavilon s kavárnou a takzvaným czech pointem. Bude zde místo pro farmářské trhy a dřevěné pobytové schody spojí horní patro kulturního domu s celým prostorem.

Městská část chystá úpravy kromě Krakova ještě u metra C Ládví. Také tady má vzniknout nové náměstí, na kterém budou pořádány kulturní akce, pak i malé náměstí nebo místo pro trh.

Zlepšeno má být rovněž veřejné prostranství na Sídlišti Střížkov, kde radnice zamýšlí oslovit místní obyvatele a projednat s nimi návrhy případných změn. Kdy se úpravy na Ládví a Střížkově uskuteční, není jasné.


Praha vyhlašuje granty pro oblast životního prostředí na rok 2019

Včera ve 14:56

Vyhlášení grantového programu na podporu projektů ke zlepšení stavu životního prostředí hl. m. Prahy pro rok 2019 dnes schválila Rada hlavního města Prahy. Předpokládaná částka vyčleněná pro rok 2019 z rozpočtu hlavního města činí 45 milionů korun.

Praha 5: Koncert k výročí 100 let od vzniku Československa zdarma

22. října 2018 v 11:09

Radnice páté městské části zve na Koncert k výročí 100 let od vzniku Československa v pondělí 29. října od 19:30 hodin v kostele sv. Václava na náměstí 14. října, Praha 5.

Po stopách osmiček. Praha 3 zve na listopadové akce

22. října 2018 v 09:54

I v listopadu si připomíná Praha 3 osmičkové roky. Tentokrát se budou akce týkat zejména výročí 100 let od konce první světové války.

Praha 2: Třetí vycházka zdarma se spisovatelem Markem Tomanem

22. října 2018 v 09:12

Autor románu Neptunova jeskyně Marek Toman připravil pro nadšence historie Královských Vinohrad komentované procházky.

Operní diva, překladatel Shakespeara a dětský hematolog se sešli v projektu Kořeny osobností

20. října 2018 v 07:02

Operní pěvkyně a herečka Soňa Červená, profesor anglické literatury a překladatel Martin Hilský a zakladatel československé dětské hematologie prof. MUDr. Otto Hrodek, DrSc., rozšířili řady významných Čechů zapojených do projektu Kořeny osobností, který spojuje přední české a světové osobnosti se...

Děti se zúčastnily rozloučení Radka Štěpánka s kariérou. Osm z nich si s ním zahrálo

19. října 2018 v 19:26

Jedna z největších legend českého tenisu, Radek Štěpánek, se 18. října rozloučil s aktivní tenisovou kariérou při velkolepé akci v pražské O2 aréně. Hlavní město tuto akci podpořilo a umožnilo navíc sto čtyřiceti dětem ze škol a dětského domova zřizovaných Prahou se jí zúčastnit. Osm z nich, právě...

Další články
Nahoru