dnes
Sobota - polojasno
2°C
zítra
Neděle - zatazeno
1°C
pozítří
Pondělí - jasno
1°C
Oprava okolí centra Krakov by mohla začít o letních prázdninách
Kulturní dům Krakov prošel před pár lety rekonstrukcí. Foto: archiv

Oprava okolí centra Krakov by mohla začít o letních prázdninách

Rekonstrukce okolí obchodního a kulturního centra Krakov by mohla začít v červenci letošního roku. Jako první má přijít na řadu demolice starých betonových květináčů, ramp nebo schodů. ČTK to dnes řekl starosta Prahy 8 Roman Petrus (ČSSD).

Předpokládané náklady jsou odhadovány do 30 milionů korun bez DPH. Kromě Krakova radnice zamýšlí předělat rovněž prostranství u stanice metra C Ládví a na Sídlišti Střížkov.

„Rádi bychom první práce na Krakově zahájili v první polovině července, další pak bude následovat po prázdninách. Územní rozhodnutí by mělo být podle mých informací vydáno v tomto týdnu," řekl Petrus.

O prázdninách by měly začít z prostoru mizet staré betonové prvky, které brání volnému pohybu chodců v okolí kulturního a obchodního domu. Zároveň se uskuteční terénní úpravy celého prostoru. Následně bude upravena zeleň. Jako poslední fáze budou vznikat plánované stavby, což by se mělo uskutečnit na jaře příštího roku.

U Krakova vznikne postupně nové náměstí a malý pavilon s kavárnou a takzvaným czech pointem. Bude zde místo pro farmářské trhy a dřevěné pobytové schody spojí horní patro kulturního domu s celým prostorem.

Městská část chystá úpravy kromě Krakova ještě u metra C Ládví. Také tady má vzniknout nové náměstí, na kterém budou pořádány kulturní akce, pak i malé náměstí nebo místo pro trh.

Zlepšeno má být rovněž veřejné prostranství na Sídlišti Střížkov, kde radnice zamýšlí oslovit místní obyvatele a projednat s nimi návrhy případných změn. Kdy se úpravy na Ládví a Střížkově uskuteční, není jasné.


Odtah vozidla při havárii na vodovodní či kanalizační síti hradí PVK

17. ledna 2019 ve 12:11

Pražské vodovody a kanalizace musí havárii na vodovodní či kanalizační síti neprodleně odstranit. V této souvislosti mají podle zákona o vodovodech a kanalizacích možnost rozhodnout o odtahu vozidla, které brání opravě. „Vůz vždy zamíří na odstavné parkoviště, kde je bezplatně vydán majiteli....

Na střeše Kliniky chce skupina pěti aktivistů zůstat i další dny

15. ledna 2019 v 11:15

Na střeše bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici na pražském Žižkově nadále zůstává skupina pěti aktivistů, pro které bylo Autonomní sociální centrum Klinika domovem. Obávají se, že budova vlastněná Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) zůstane po vyklizení prázdná, proto plánují na střeše...

Další články
Nahoru