dnes
Pátek - zatazeno
26°C
zítra
Sobota - bourky
22°C
pozítří
Neděle - zatazeno
25°C
Oprava Novovysočanské ulice potrvá čtvrt roku
I tento frekventovaný úsek Novovysočanské čeká oprava. Foto: Jiří Sedláček / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

Oprava Novovysočanské ulice potrvá čtvrt roku

Za dva týdny začne oprava Novovysočanské ulice v Praze 9. Práce budou rozděleny do několika etap a skončí až na konci července.

Technická správa komunikací (TSK) bude od 21. dubna do 31. července opravovat ve čtyřech etapách úsek vozovky Novovysočanské, a to od ulice Pod Plynojemem až k ulici Spojovací.

„Oprava spočívá v odfrézování stávající obrusné a ložné vrstvy a v kontrole stávajících podkladních vrstev vozovky. V případě zjištění trhlin bude provedena sanace,“ popsala mluvčí TSK Barbora Lišková.

Dále je podle ní plánována obnova povrchu u tří stávajících autobusových zastávek a počítá se také s výměnou poškozených obrubníků. „Oprava bude probíhat vždy v jednom jízdním pruhu, a to za částečné uzavírky,“ dodala Lišková.

Rekonstrukce další části Vysočanské

Technická správa komunikací začne od čtvrtka 16. dubna s přípravnými pracemi na rekonstrukci další části ulice Vysočanská, a to v úseku Nad Krocínkou až po ulici Prosecká. Hlavní práce budou zahájeny od pondělí 20. dubna , konec rekonstrukce je naplánován do 15. srpna.

Rekonstrukce ulice bude 300 metrů dlouhá a její šířka bude v celém rozsahu komunikace a chodníků. V rámci stavebních prací dojde ke kompletní výměně konstrukčních vrstev vozovky a sanaci podloží. V křižovatce a u odbočovacího pruhu bude provedena výměna ložné a obrusné vrstvy. Dále budou vyrovnány obruby a rekonstruován chodník. Vozovka bude z asfaltových vrstev, část chodníku dlážděná betonovou dlažbou a část z asfaltu.

Dopravní omezení:

Celá komunikace bude uzavřena. Průjezd bude umožněn jen městské hromadné dopravě. Objízdná trasa povede ulicí Ke Klíčovu a Čakovická.


Sraz motorkářů v sobotu omezí dopravu

6. srpna 2020 ve 12:32

V sobotu 8. srpna 2020 se v rámci 11. ročníku mezinárodního srazu motorkářů uskuteční hromadná motocyklová vyjížďka Prahou STRAbike 2020. Začátek vyjížďky je v 17:30 hodin, předpokládaný konec v cca 19 hodin. 

Brusnický a Dejvický tunel dnes v noci mimo provoz

6. srpna 2020 ve 12:24

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů budou Brusnický a Dejvický tunel dnes od 23 hodin do 7.srpna do 5 hodin mimo provoz.

Další články
Nahoru