dnes
Úterý - skorojasno
19°C
zítra
Středa - oblacno
24°C
pozítří
Čtvrtek - bourky
22°C
Oprava Novovysočanské ulice potrvá čtvrt roku
I tento frekventovaný úsek Novovysočanské čeká oprava. Foto: Jiří Sedláček / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

Oprava Novovysočanské ulice potrvá čtvrt roku

Za dva týdny začne oprava Novovysočanské ulice v Praze 9. Práce budou rozděleny do několika etap a skončí až na konci července.

Technická správa komunikací (TSK) bude od 21. dubna do 31. července opravovat ve čtyřech etapách úsek vozovky Novovysočanské, a to od ulice Pod Plynojemem až k ulici Spojovací.

„Oprava spočívá v odfrézování stávající obrusné a ložné vrstvy a v kontrole stávajících podkladních vrstev vozovky. V případě zjištění trhlin bude provedena sanace,“ popsala mluvčí TSK Barbora Lišková.

Dále je podle ní plánována obnova povrchu u tří stávajících autobusových zastávek a počítá se také s výměnou poškozených obrubníků. „Oprava bude probíhat vždy v jednom jízdním pruhu, a to za částečné uzavírky,“ dodala Lišková.

Rekonstrukce další části Vysočanské

Technická správa komunikací začne od čtvrtka 16. dubna s přípravnými pracemi na rekonstrukci další části ulice Vysočanská, a to v úseku Nad Krocínkou až po ulici Prosecká. Hlavní práce budou zahájeny od pondělí 20. dubna , konec rekonstrukce je naplánován do 15. srpna.

Rekonstrukce ulice bude 300 metrů dlouhá a její šířka bude v celém rozsahu komunikace a chodníků. V rámci stavebních prací dojde ke kompletní výměně konstrukčních vrstev vozovky a sanaci podloží. V křižovatce a u odbočovacího pruhu bude provedena výměna ložné a obrusné vrstvy. Dále budou vyrovnány obruby a rekonstruován chodník. Vozovka bude z asfaltových vrstev, část chodníku dlážděná betonovou dlažbou a část z asfaltu.

Dopravní omezení:

Celá komunikace bude uzavřena. Průjezd bude umožněn jen městské hromadné dopravě. Objízdná trasa povede ulicí Ke Klíčovu a Čakovická.


Noční uzavření Tunelového komplexu Blanka

Včera ve 14:01

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude Tunelový komplex Blanka uzavřen od 4. 6. od 23 hodin do 5. 6. do 5 hodin.

Strahovský tunel projde očistou, během června bude několik nocí uzavřen

Včera ve 12:52

Z důvodu pravidelné údržby a mytí bude Strahovský tunel v červnu uzavřen.

Tahací jeřáby převezly na trať k Barrandovu 18 tramvají

31. května 2020 v 16:54

Aby mohly od pondělí po více než dvou měsících začít jezdit tramvaje mezi Barrandovem a Hlubočepy, pražský dopravní podnik dnes a v pátek převezl do Hlubočep tahacími jeřáby celkem 18 tramvají, které budou v opraveném úseku jezdit. V pátek čtyři tramvaje, dnes 14. Oprava trati v Nádražní mezi...

Dopravní omezení v Nádražní ulici

29. května 2020 v 09:58

Od 1. června do konce října bude v souvislosti s rekonstrukcí tramvajové tratě uzavřena Nádražní ulice v úseku Moulíkova – Křížová.   

Další články
Nahoru