Dnes Neděle - zatazeno 10°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 12°C
Neděle 18. 4. 2021
Svátek má Valérie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Oprava Novovysočanské ulice potrvá čtvrt roku
I tento frekventovaný úsek Novovysočanské čeká oprava. Foto: Jiří Sedláček / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

Oprava Novovysočanské ulice potrvá čtvrt roku

Za dva týdny začne oprava Novovysočanské ulice v Praze 9. Práce budou rozděleny do několika etap a skončí až na konci července.

Technická správa komunikací (TSK) bude od 21. dubna do 31. července opravovat ve čtyřech etapách úsek vozovky Novovysočanské, a to od ulice Pod Plynojemem až k ulici Spojovací.

„Oprava spočívá v odfrézování stávající obrusné a ložné vrstvy a v kontrole stávajících podkladních vrstev vozovky. V případě zjištění trhlin bude provedena sanace,“ popsala mluvčí TSK Barbora Lišková.

Dále je podle ní plánována obnova povrchu u tří stávajících autobusových zastávek a počítá se také s výměnou poškozených obrubníků. „Oprava bude probíhat vždy v jednom jízdním pruhu, a to za částečné uzavírky,“ dodala Lišková.

Rekonstrukce další části Vysočanské

Technická správa komunikací začne od čtvrtka 16. dubna s přípravnými pracemi na rekonstrukci další části ulice Vysočanská, a to v úseku Nad Krocínkou až po ulici Prosecká. Hlavní práce budou zahájeny od pondělí 20. dubna , konec rekonstrukce je naplánován do 15. srpna.

Rekonstrukce ulice bude 300 metrů dlouhá a její šířka bude v celém rozsahu komunikace a chodníků. V rámci stavebních prací dojde ke kompletní výměně konstrukčních vrstev vozovky a sanaci podloží. V křižovatce a u odbočovacího pruhu bude provedena výměna ložné a obrusné vrstvy. Dále budou vyrovnány obruby a rekonstruován chodník. Vozovka bude z asfaltových vrstev, část chodníku dlážděná betonovou dlažbou a část z asfaltu.

Dopravní omezení:

Celá komunikace bude uzavřena. Průjezd bude umožněn jen městské hromadné dopravě. Objízdná trasa povede ulicí Ke Klíčovu a Čakovická.


Letenský tunel bude tři noci uzavřen

Včera v 09:39

Z důvodu pravidelné údržby technologie bude Letenský tunel od 20. dubna do 23. dubna vždy od 23 do 5 hodin uzavřen.

Pokračuje rekonstrukce Štěrboholské spojky

16. dubna 2021 ve 21:44

Technická správa komunikací zahájí v sobotu 24. dubna další etapu rekonstrukce Štěrboholské spojky, jedné z radiál Městského okruhu na východě Prahy.

Sezonní vlaky z Prahy do středních Čech vyjedou v sobotu

15. dubna 2021 ve 12:07

V sobotu 17. dubna vyjedou po delší zimní přestávce opět sezonní víkendové rekreační vlaky PID dopravců České dráhy a KŽC Doprava, které spojují metropoli s turisticky atraktivními lokalitami středních Čech i sousedních krajů. 

Bubenečský tunel bude od čtvrtka do pátku uzavřen

13. dubna 2021 v 07:57

Pravidelná údržba a kontrola technologie tunelů uzavře Bubenečský tunel od čtvrtka 15. dubna od 23 hodin do pátku 16. dubna do 5 hodin.

Noční omezení provozu v Těšnovském tunelu

12. dubna 2021 ve 20:52

Z důvodu mytí stěn a stropu bude omezen provoz v Těšnovském tunelu.

Praha 6: Anketa k zónám placeného stání

12. dubna 2021 v 09:53

Parkovací zóny jsou v Praze 6 aktuálně zavedeny na většině území městské části. Jde o části Dejvic, Bubenče, Hanspaulky, Vokovic a Veleslavína, Břevnova, Střešovic či Ořechovky.

Začne další etapa opravy Plzeňské ulice

10. dubna 2021 ve 21:27

Technická správa komunikací zahájí ve středu 14. dubna stavební práce na Plzeňské ulici v úseku Trabant muzeum – Bucharova, směr z centra. Souvislá údržba komunikace je rozdělena na dvě části a skončí do 12. května.

Uzavírka Koněvovy ulice

10. dubna 2021 v 10:20

Technická správa komunikací přejde od 26. dubna do 4. července do další části rekonstrukce Koněvovy ulice, ve které se bude kompletně rekonstruovat vozovka v úseku od ulice Rokycanova směrem nahoru po č. 41. Tyto práce si vyžádají kompletní obousměrnou uzavírku a bude znemožněn vjezd do všech...

Další články
Nahoru