Dnes Neděle - oblacno 0°C
Zítra Pondělí - zatazeno -2°C
Neděle 24. 1. 2021
Svátek má Milena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Oprava Novovysočanské ulice potrvá čtvrt roku
I tento frekventovaný úsek Novovysočanské čeká oprava. Foto: Jiří Sedláček / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

Oprava Novovysočanské ulice potrvá čtvrt roku

Za dva týdny začne oprava Novovysočanské ulice v Praze 9. Práce budou rozděleny do několika etap a skončí až na konci července.

Technická správa komunikací (TSK) bude od 21. dubna do 31. července opravovat ve čtyřech etapách úsek vozovky Novovysočanské, a to od ulice Pod Plynojemem až k ulici Spojovací.

„Oprava spočívá v odfrézování stávající obrusné a ložné vrstvy a v kontrole stávajících podkladních vrstev vozovky. V případě zjištění trhlin bude provedena sanace,“ popsala mluvčí TSK Barbora Lišková.

Dále je podle ní plánována obnova povrchu u tří stávajících autobusových zastávek a počítá se také s výměnou poškozených obrubníků. „Oprava bude probíhat vždy v jednom jízdním pruhu, a to za částečné uzavírky,“ dodala Lišková.

Rekonstrukce další části Vysočanské

Technická správa komunikací začne od čtvrtka 16. dubna s přípravnými pracemi na rekonstrukci další části ulice Vysočanská, a to v úseku Nad Krocínkou až po ulici Prosecká. Hlavní práce budou zahájeny od pondělí 20. dubna , konec rekonstrukce je naplánován do 15. srpna.

Rekonstrukce ulice bude 300 metrů dlouhá a její šířka bude v celém rozsahu komunikace a chodníků. V rámci stavebních prací dojde ke kompletní výměně konstrukčních vrstev vozovky a sanaci podloží. V křižovatce a u odbočovacího pruhu bude provedena výměna ložné a obrusné vrstvy. Dále budou vyrovnány obruby a rekonstruován chodník. Vozovka bude z asfaltových vrstev, část chodníku dlážděná betonovou dlažbou a část z asfaltu.

Dopravní omezení:

Celá komunikace bude uzavřena. Průjezd bude umožněn jen městské hromadné dopravě. Objízdná trasa povede ulicí Ke Klíčovu a Čakovická.


Praha 2: Odbor dopravy a územního rozvoje v karanténě

19. ledna 2021 v 16:47

Odbor dopravy a územního rozvoje (ODÚR) Prahy 2 bude fungovat od středy 20. ledna v omezeném režimu.

Dopravní omezení v Průběžné

14. ledna 2021 v 07:34

V souvislosti s pokračováním stavebních prací bude od 16. do 30. ledna uzavřena část ulice Průběžná v Praze 10. Uzavřen bude úsek mezi ulicemi Na Padesátém a Švehlova v obou směrech. 

Bubenečský tunel od čtvrtka v noci uzavřen

12. ledna 2021 v 11:03

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů TKB bude Bubenečský tunel od čtvrtka 14. ledna od 23 hodin do pátku 15. ledna do 5 hodin uzavřen.

Od středy bude uzavřen tunel Mrázovka

11. ledna 2021 v 10:35

Z důvodu čištění kamer, pravidelné údržby a kontroly technologie bude tunel Mrázovka od středy 13. ledna od 23 hodin do čtvrtka 14. ledna do 5 hodin uzavřen.

V oblasti Petřin bude dva měsíce výluka pěti autobusových linek

10. ledna 2021 v 10:47

Od úterý 12. ledna začíná výluka na autobusových linkách 108, 168, 191, 260 a 910 v oblasti Petřin. Z důvodu pokračujících oprav kanalizace v ulici Na Petřinách bude od úterý 12. ledna po dobu přibližně dva měsíců vyloučen provoz mezi zastávkami Petřiny – Sídliště Petřiny pouze...

Pohonné hmoty na začátku roku zlevnily

9. ledna 2021 v 16:27

Pohonné hmoty v metropoli na začátku roku mírně zlevnily. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic prodává v průměru za 28,65 koruny, před týdnem byl o 14 haléřů dražší, informovala ČTK. O 21 haléřů na litru zlevnila i nafta, za litr teď řidiči zaplatí průměrně...

Oprava vozovky na Jižní spojce

8. ledna 2021 v 08:18

V úterý 12. ledna provede Technická správa komunikací nutnou havarijní opravu nebezpečných výtluků na Jižní spojce. Jedná se o část pravého (pomalého) jízdního pruhu v místě těsně za lanovým mostem ve směru do centra (směr na Prahu 4 a Barrandovský most).

Praha 5 od ledna rozšiřuje parkovací zóny

7. ledna 2021 v 06:14

Praha 5 od 4. ledna rozšířila zóny placeného stání (ZPS) do dalších dvou lokalit. První z nich se nachází v okolí sídliště Podbělohorská, druhá pak v oblasti Horních Cibulek, kde dochází k rozšíření zón, které zde byly zavedeny v roce 2020.

Další články
Nahoru