dnes
Úterý - oblacno
11°C
zítra
Středa - obcasny-dest
10°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
13°C
Oprava Novovysočanské ulice potrvá čtvrt roku
I tento frekventovaný úsek Novovysočanské čeká oprava. Foto: Jiří Sedláček / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

Oprava Novovysočanské ulice potrvá čtvrt roku

Za dva týdny začne oprava Novovysočanské ulice v Praze 9. Práce budou rozděleny do několika etap a skončí až na konci července.

Technická správa komunikací (TSK) bude od 21. dubna do 31. července opravovat ve čtyřech etapách úsek vozovky Novovysočanské, a to od ulice Pod Plynojemem až k ulici Spojovací.

„Oprava spočívá v odfrézování stávající obrusné a ložné vrstvy a v kontrole stávajících podkladních vrstev vozovky. V případě zjištění trhlin bude provedena sanace,“ popsala mluvčí TSK Barbora Lišková.

Dále je podle ní plánována obnova povrchu u tří stávajících autobusových zastávek a počítá se také s výměnou poškozených obrubníků. „Oprava bude probíhat vždy v jednom jízdním pruhu, a to za částečné uzavírky,“ dodala Lišková.

Rekonstrukce další části Vysočanské

Technická správa komunikací začne od čtvrtka 16. dubna s přípravnými pracemi na rekonstrukci další části ulice Vysočanská, a to v úseku Nad Krocínkou až po ulici Prosecká. Hlavní práce budou zahájeny od pondělí 20. dubna , konec rekonstrukce je naplánován do 15. srpna.

Rekonstrukce ulice bude 300 metrů dlouhá a její šířka bude v celém rozsahu komunikace a chodníků. V rámci stavebních prací dojde ke kompletní výměně konstrukčních vrstev vozovky a sanaci podloží. V křižovatce a u odbočovacího pruhu bude provedena výměna ložné a obrusné vrstvy. Dále budou vyrovnány obruby a rekonstruován chodník. Vozovka bude z asfaltových vrstev, část chodníku dlážděná betonovou dlažbou a část z asfaltu.

Dopravní omezení:

Celá komunikace bude uzavřena. Průjezd bude umožněn jen městské hromadné dopravě. Objízdná trasa povede ulicí Ke Klíčovu a Čakovická.


Ve čtvrtek v noci bude uzavřen tunelový komplex Blanka

Dnes v 06:45

Tunelový komplex Blanka bude od 29. října od 23:00 hodin do 30. října do 5 hodin uzavřen.

Pracoviště registru vozidel v Břevnově je z důvodu karantény zcela uzavřeno

25. října 2020 v 19:20

Od 26. října do odvolání je z důvodu karantény pracoviště registru vozidel odboru dopravněsprávních činností v Praze 6 – Břevnově, Radimova 39, mimo provoz. Nebude ani odbavovat klienty, kteří se objednali k návštěvě prostřednictvím rezervačního systému. 

U dopravního značení otestuje Praha inovativní technologie

25. října 2020 v 17:58

Pražští radní schválili projektový záměr s názvem Testování inovativní technologie pro správu dopravního značení. Realizací je pověřena městská společnost Operátor ICT (OICT). Cílem projektu je otestování IoT technologie, která poskytne například informace o GPS pozici nebo změně polohy oproti...

Na křižovatce ulic Komunardů x Plynární x Ortenovo náměstí bude obnoveno signalizační zařízení

21. října 2020 v 17:14

V úterý 20. října zahájila Technická správa komunikací práce na křižovatce ulic Komunardů x Plynární x Ortenovo náměstí.

Tunelový komplex Blanka bude zítra uzavřen

21. října 2020 v 16:04

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude Tunelový komplex Blanka od 22. října od 23 hodin do 23. října do 5 hodin.

Omezený provoz v Těšnovském tunelu od soboty 24. října

21. října 2020 ve 14:23

Z důvodu pravidelné údržby a mytí bude Těšnovský tunel uzavřen.

Další články
Nahoru