dnes
Středa - oblacno
1°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
0°C
pozítří
Pátek - oblacno
2°C
Oprava na Jiráskově mostě omezí na dva měsíce dopravu
Oprava vozovky Jiráskova mostu znamenala před dvěma lety pro řidiče velké omezení. Foto: archiv

Oprava na Jiráskově mostě omezí na dva měsíce dopravu

V pondělí 10. srpna zahájí Technická správa komunikací opravu konstrukčních částí chodníků a zábradlí, a to v obou směrech Jiráskova mostu. Práce by měly být hotové do poloviny října.

V této etapě bude očištěno a sanováno zábradlí. Poškozené mostní závěry kobercového typu budou po jednotlivých panelech vyměněny a nahrazeny za nové, které budou osazeny do zabetonovaného ocelového lůžka.

„Mostní závěry budou osazeny ve stávajícím příčném a podélném sklonu,“ upřesnila mluvčí TSK Barbora Lišková. Během prací dojde k částečnému omezení dopravy na mostě, ale provoz zůstane zachován v obou směrech.

„Pouze v místě probíhajících prací bude omezen jízdní pruh v délce opravy,“ dodala Lišková. Řidiči mají stále ještě v živé paměti dopravní komplikace před dvěma roky, kdy během letních prázdnin probíhala na Jiráskově mostě oprava vozovky.

V důsledku souběhu řady oprav, včetně té na Jiráskově mostě, začátkem července postihl Prahu dopravní kolaps. Kvůli kolonám měla problémy i MHD, tramvaje stály v centru v dlouhých řadách.


V úterý se vrátí provoz do uzavřeného úseku v Prosecké ulici

30. listopadu 2020 ve 20:41

Technická správa komunikací dokončila 30. listopadu práce na kompletní rekonstrukci komunikace a chodníků v Prosecké ulici v úseku od ulice Františka Kadlece po ulici Na Labuťce, a tím se nejpozději v úterý 1. prosince 2020 vrátí do toho úseku provoz v obou směrech.

Ve čtvrtek v noci neprojedete Tunelovým komplexem Blanka

25. listopadu 2020 v 06:25

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude Tunelový komplex Blanka od 26. listopadu od 23 hodin do 27. listopadu do 5 hodin uzavřen.

Na Ořechovce začaly platit parkovací zóny

23. listopadu 2020 ve 12:18

Na Ořechovce v šesté městské části dnes začaly platit parkovací zóny. Od 2. listopadu platí v Praze 6 zóny také na Hanspaulce.

Další články
Nahoru