Dnes Pátek - skorojasno 15°C
Zítra Sobota - prehanky-dest 15°C
Pátek 14. 5. 2021
Svátek má Bonifác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Oprava na Jiráskově mostě omezí na dva měsíce dopravu
Oprava vozovky Jiráskova mostu znamenala před dvěma lety pro řidiče velké omezení. Foto: archiv

Oprava na Jiráskově mostě omezí na dva měsíce dopravu

V pondělí 10. srpna zahájí Technická správa komunikací opravu konstrukčních částí chodníků a zábradlí, a to v obou směrech Jiráskova mostu. Práce by měly být hotové do poloviny října.

V této etapě bude očištěno a sanováno zábradlí. Poškozené mostní závěry kobercového typu budou po jednotlivých panelech vyměněny a nahrazeny za nové, které budou osazeny do zabetonovaného ocelového lůžka.

„Mostní závěry budou osazeny ve stávajícím příčném a podélném sklonu,“ upřesnila mluvčí TSK Barbora Lišková. Během prací dojde k částečnému omezení dopravy na mostě, ale provoz zůstane zachován v obou směrech.

„Pouze v místě probíhajících prací bude omezen jízdní pruh v délce opravy,“ dodala Lišková. Řidiči mají stále ještě v živé paměti dopravní komplikace před dvěma roky, kdy během letních prázdnin probíhala na Jiráskově mostě oprava vozovky.

V důsledku souběhu řady oprav, včetně té na Jiráskově mostě, začátkem července postihl Prahu dopravní kolaps. Kvůli kolonám měla problémy i MHD, tramvaje stály v centru v dlouhých řadách.


Ve čtvrtek v noci neprojedete Bubenečským tunelem

11. května 2021 v 18:24

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude Bubenečský tunel od čtvrtka 13. května od 23 hodin do pátku 14. května do 5 hodin uzavřen.

Anketa k řešení dopravy a mobility v Praze 13

10. května 2021 v 19:17

Praha 13 se před časem obrátila na obyvatele a požádala o vyplnění krátkého dotazníku, týkajícího se pohybu po městské části, dopravy nebo parkování.

Tunelem Mrázovka neprojedete ze středy na čtvrtek v noci

10. května 2021 v 18:19

Z důvodu kontroly technologie a čištění kamer bude tunel Mrázovka od středy 12. května od 23 hodin do čtvrtka 13. května do 5 hodin uzavřen.

Most v ulici Za Černým mostem bude neprůjezdný

6. května 2021 v 15:07

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v úterý18. května rekonstrukci mostu, který vede přes železniční trať a převádí ulici Za Černým mostem, která se dále napojuje přes komunikaci Cíglerova na Pražský okruh (Poděbradská/Chlumecká).

V noci ze čtvrtka na pátek neprojedete Brusnickým a Dejvickým tunelem

4. května 2021 ve 14:03

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie budou tunely Brusnický a Dejvický uzavřeny od čtvrtka 6. května od 23 hodin do pátku 7. května do 5 hodin.

V noci ze středy na čtvrtek neprojedete Strahovským tunelem

3. května 2021 ve 13:59

Z důvodu pravidelné údržby technologie a čištění kamer bude Strahovský tunelu od středy 5. května od 23 hodin do čtvrtka 6. května do 5 hodin uzavřen.

Patočkovu ve směru do centra uzavřou opravy

1. května 2021 v 09:03

Technická správa komunikací (TSK) zahájí 10. května souvislou údržbu ulice Patočkova ve směru do centra, v úseku ulic Bělohorská a Pod Královkou.

Další články
Nahoru