Dnes Pátek - jasno 11°C
Zítra Sobota - oblacno 11°C
Pátek 22. 10. 2021
Svátek má Sabina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Oprava na Jiráskově mostě omezí na dva měsíce dopravu
Oprava vozovky Jiráskova mostu znamenala před dvěma lety pro řidiče velké omezení. Foto: archiv

Oprava na Jiráskově mostě omezí na dva měsíce dopravu

V pondělí 10. srpna zahájí Technická správa komunikací opravu konstrukčních částí chodníků a zábradlí, a to v obou směrech Jiráskova mostu. Práce by měly být hotové do poloviny října.

V této etapě bude očištěno a sanováno zábradlí. Poškozené mostní závěry kobercového typu budou po jednotlivých panelech vyměněny a nahrazeny za nové, které budou osazeny do zabetonovaného ocelového lůžka.

„Mostní závěry budou osazeny ve stávajícím příčném a podélném sklonu,“ upřesnila mluvčí TSK Barbora Lišková. Během prací dojde k částečnému omezení dopravy na mostě, ale provoz zůstane zachován v obou směrech.

„Pouze v místě probíhajících prací bude omezen jízdní pruh v délce opravy,“ dodala Lišková. Řidiči mají stále ještě v živé paměti dopravní komplikace před dvěma roky, kdy během letních prázdnin probíhala na Jiráskově mostě oprava vozovky.

V důsledku souběhu řady oprav, včetně té na Jiráskově mostě, začátkem července postihl Prahu dopravní kolaps. Kvůli kolonám měla problémy i MHD, tramvaje stály v centru v dlouhých řadách.


Autor: red

V Cholupické přibyla parkovací místa, navýšení chystá Praha 12 i v dalších ulicích

Včera v 10:12

V ulici Cholupická na Kamýku v Praze 12 se změnou dopravního režimu podařilo zhruba o deset navýšit počet parkovacích míst. Odpovídá to koncepci, kterou připravil dopravní odbor radnice. Dvanáctá městská část o tom informovala na svém webu.

Jednosměrné uzavření tunelu Mrázovka

Včera v 10:11

Od neděle 24. října od 23 hodin do pondělí 25. října do 5 hodin bude uzavřen západní tunelový tubus A směrem na Barrandovský most a druhý tubus bude jednosměrný s původním směrem provozu.

V lokalitách Baby a Liboce budou zóny placeného stání

20. října 2021 v 11:56

V pondělí 15. listopadu spouští hl. m. Praha zóny placeného stání v Praze 6 v lokalitách Baba a Liboc. Na nich mohou bez omezení parkovat pouze řidiči s platným parkovacím oprávněním. K jeho získání je třeba občanský průkaz, kde je uvedeno místo trvalého pobytu v Praze 6, a velký technický průkaz...

Začala oprava opěrné zdi a sanace svahu v Komořanské ulici

19. října 2021 v 08:40

Technická správa komunikací (TSK) naváže na přípravné práce, které probíhaly během září, a začne od úterý 19. října s opravou opěrné zdi včetně sanace nestabilního svahu u komunikace Komořanská.

Bubenečský tunel bude jednu noc uzavřen

14. října 2021 v 06:30

Ve čtvrtek 14. říjne ve 23 hodin dojde k uzavření Bubenečského tunelu. Uzavírka potrvá do pátku 15. října do 5 hodin.

Další články
Nahoru