dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Oprava Libeňského mostu poiksté: Několikrát odstunutou rekonstrukci vrátili politici do hry
Libeňský most. Foto: Jindřich Dvořák

Oprava Libeňského mostu poiksté: Několikrát odstunutou rekonstrukci vrátili politici do hry

Pražští zastupitelé včera schválili vypsání veřejné zakázky na rekonstrukci Libeňského mostu. Je ve špatném stavu a hrozí mu uzavření. Obnova by měla stát nejvýš 2,1 miliardy korun, přesná částka vzejde z výsledku tendru.

Jedná se o rekonstrukci všech mostních objektů, přilehlých komunikací a nutných přeložek inženýrských sítí od ulice Jankovcova v Praze 7 ke křižovatce Palmovka v osmé městské části. Opravena má být i tramvajová trať.

Kromě Libeňského mostu bude město opravovat i druhý, kratší, který na něj navazuje směrem k Palmovce. Podle dokumentu, který schválili zastupitelé, se Libeňský most rozšíří z 21 na 26 metrů, uvedla ČTK.

Součástí rekonstrukce bude novostavba inundačního mostu vyvolaná v souvislosti s výstavbou protipovodňových opatření.

Od uvedení Libeňského mostu do provozu v roce 1928 nebyly provedeny žádné výrazné opravy nosných konstrukcí, které jsou ve velmi špatném stavu, a generální oprava je tedy nevyhnutelná.

Ostatně, hovoří se o ní již spoustu let. Už několikrát byla téměř na spadnutí, tak se uvidí, zda to nyní vyjde. Zatím je na spadnutí spíše samotný most, kterému notně vrže v kolenech a navíc nosí neudržovaný a špinavý kabát. Přesvěčte se sami ve fotogalerii:

Libeňský most by potřeboval nový kabát


Další články
Nahoru