Dnes Čtvrtek - zatazeno 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 18°C
Čtvrtek 23. 3. 2023
Svátek má Ivona
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Oprava lávky u stanice metra Háje začne v březnu, potrvá zhruba půl roku
Lávka pro pěší u stanice metra Háje. Foto: Jan Puci

Oprava lávky u stanice metra Háje začne v březnu, potrvá zhruba půl roku

Betonová lávka u stanice metra Háje po třiatřiceti letech provozu není v dobrém technickém stavu a vyžaduje proto celkovou rekonstrukci. Ta začne za měsíc a skončí na podzim. Praha 11 o tom informovala na sociálních sítích. Pěší lávku bude opravovat firma Edikt z Českých Budějovic, radnici bude rekonstrukce stát 36 milionů korun. Během prací bude zachován provoz, byť s jistými omezeními. Dřevěná předchůdkyně lávky si „zahrála“ ve filmu Vesničko má, středisková, a proto se jí podle závěrečné scény snímku říká Otíkova.    

Současná lávka byla postavena v roce 1990. „Stavebnětechnický stav již delší dobu není v pořádku a vyžaduje celkovou rekonstrukci,“ uvedla městská část, která naplánovala práce na letošní rok.

V současné době je již vše připraveno a rekonstrukce se může spustit. Začátek prací je plánován na 1. března s tím, že již v únoru budou probíhat přípravné fáze. Celková doba rekonstrukce je plánována v jedné stavební sezoně až do poloviny září 2023.

Po dobu této rekonstrukce bude provoz na lávce omezen, ale lávka bude po celou dobu opravy pro pěší přístupná, kromě zhruba sedmi dní celkové uzavírky. Po dobu uzavírky bude vyznačena obchozí trasa. Provoz autobusové zastávky v ulici Opatovská nebude přerušen, bude pouze přesunuta zastávka BUS MHD „Háje" směr Petrovice.

„Jsem rád, že se Otíkova lávka dočká opravy, vnímám ji jako jeden ze symbolů Jižního Města. Proto jsme se také se zhotovitelem předběžně domluvili, že bude její název, který dostala ve vzpomínku na závěrečnou scénu legendárního filmu Vesničko má středisková, umístěn přímo na lávce, protože označení Otíkova lávka vešla do podvědomí obyvatel nejen Prahy 11,“ sdělil radní pro dopravu Libor Vrkoč (HPP11). „Předem se omlouváme za možné komplikace, avšak lávka celkovou opravu skutečně potřebuje,“ dodal.


Autor: puc

Praha 2: Sousedské setkání s radním pro dopravu

Včera v 11:02

Sousedské setkání a diskuze a radním pro dopravu Tomášem Halvou na téma Sekaninovi ulice – zvýšení bezpečnosti chodců, snížení průjezdové rychlosti, navýšení počtu parkovacích míst či bezpečná cyklostezka.

Přístup státu k Praze v oblasti školství se musí změnit, usnesl se Sněm starostů

21. března 2023 ve 20:33

Kdy přijde náraz a pražské děti nebudou mít kam usednout do lavic? Už přišel, shodli se starostové a starostky 57 městských částí, kteří se v pondělí 20. března sešli na vysočanské radnici Prahy 9 na Sněmu starostů. Hlavním tématem jednání byl hrozící kolaps pražského školství, katastrofální...

Další články
Nahoru