Dnes Neděle - polojasno -2°C
Zítra Pondělí - oblacno -3°C
Neděle 3. 12. 2023
Svátek má Svatoslav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Oprava lávky u stanice metra Háje začne v březnu, potrvá zhruba půl roku
Lávka pro pěší u stanice metra Háje. Foto: Jan Puci

Oprava lávky u stanice metra Háje začne v březnu, potrvá zhruba půl roku

Betonová lávka u stanice metra Háje po třiatřiceti letech provozu není v dobrém technickém stavu a vyžaduje proto celkovou rekonstrukci. Ta začne za měsíc a skončí na podzim. Praha 11 o tom informovala na sociálních sítích. Pěší lávku bude opravovat firma Edikt z Českých Budějovic, radnici bude rekonstrukce stát 36 milionů korun. Během prací bude zachován provoz, byť s jistými omezeními. Dřevěná předchůdkyně lávky si „zahrála“ ve filmu Vesničko má, středisková, a proto se jí podle závěrečné scény snímku říká Otíkova.    

Současná lávka byla postavena v roce 1990. „Stavebnětechnický stav již delší dobu není v pořádku a vyžaduje celkovou rekonstrukci,“ uvedla městská část, která naplánovala práce na letošní rok.

V současné době je již vše připraveno a rekonstrukce se může spustit. Začátek prací je plánován na 1. března s tím, že již v únoru budou probíhat přípravné fáze. Celková doba rekonstrukce je plánována v jedné stavební sezoně až do poloviny září 2023.

Po dobu této rekonstrukce bude provoz na lávce omezen, ale lávka bude po celou dobu opravy pro pěší přístupná, kromě zhruba sedmi dní celkové uzavírky. Po dobu uzavírky bude vyznačena obchozí trasa. Provoz autobusové zastávky v ulici Opatovská nebude přerušen, bude pouze přesunuta zastávka BUS MHD „Háje" směr Petrovice.

„Jsem rád, že se Otíkova lávka dočká opravy, vnímám ji jako jeden ze symbolů Jižního Města. Proto jsme se také se zhotovitelem předběžně domluvili, že bude její název, který dostala ve vzpomínku na závěrečnou scénu legendárního filmu Vesničko má středisková, umístěn přímo na lávce, protože označení Otíkova lávka vešla do podvědomí obyvatel nejen Prahy 11,“ sdělil radní pro dopravu Libor Vrkoč (HPP11). „Předem se omlouváme za možné komplikace, avšak lávka celkovou opravu skutečně potřebuje,“ dodal.


Autor: puc

Na holešovickém nádraží se našel mrtvý muž, zřejmě umrzl

Dnes v 17:50

V areálu holešovického nádraží v Praze 7 byl kolem nedělního poledne nalezen mrtvý muž. Vše zatím nasvědčuje tomu, že s největší pravděpodobností umrzl. Podle sdělení pražské policie bylo cizí zavinění vyloučeno, stejně jako srážka s vlakem. 

Praha 4 získá 15,7 milionu korun za umisťování uprchlíků do škol

30. listopadu 2023 ve 20:49

Praha 4 získá 15,7 milionu korun z projektu UNICEF – pomoc uprchlíkům pro školy za umisťování dětí z uprchlických rodin. Městská část o tom informovala na svém webu.  

Praha 1 dokončila rekonstrukci opěrné zdi na Kampě i Odkolkovské zahrady

30. listopadu 2023 v 17:56

Praha 1 dokončila obnovu historické opěrné zdi v Odkolkovské zahradě, která je nedílnou součástí parku Kampa. Tato revitalizace je součástí širší snahy o zachování a zkrášlení kulturního dědictví města a jeho zelených prostor. Informovala o tom mluvčí městské časti Karolína...

Rada mladších zavítala do osmi regionů, nejzajímavější prezentace představí studenti v Praze

30. listopadu 2023 v 11:18

V pondělí 4. prosince se v Praze uzavře 10. ročník meziškolní konference Rada mladších, která se letos poprvé vydala za středoškolskými studenty do krajských měst v Čechách i na Moravě.  Cílem projektu bylo dát prostor mladým lidem vyjádřit postoje k tématům jako jsou jinakost a LGBT,...

Další články
Nahoru