dnes
Úterý - jasno
23°C
zítra
Středa - prehanky-dest
21°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
23°C
Oprava kuchyňské linky ho stála desítky tisíc korun, jako bonus dostal facku
Ilustrační foto: archiv

Oprava kuchyňské linky ho stála desítky tisíc korun, jako bonus dostal facku

V úterý 23. prosince hodinu před půlnocí vyjížděli policisté do ulice Rytířova v Praze 4. Na chodbě domu viděli kapky krve, dveře jednoho bytu byly dokořán.

Jelikož v bytě nikdo nebyl, policisté začali prohledávat okolí. Podle sdělení sousedů se totiž ještě před příjezdem hlídky ozývaly z bytu rány, vyběhl odtud cizí muž, za ním potom majitel.

Policisté po chvíli narazili na staršího muže, který uvedl, že byl právě okraden ve svém bytě a popsal mladíka, který to provedl. Poberta stál o kousek dál, když viděl, že jde do tuhého, začal utíkat. Po pár desítkách metrů se ho podařilo dostihnout.

Následným prošetřováním celého případu policisté spolu s kriminalisty zjistili, že se zadržený devětadvacetiletý muž vnutil do bytu poškozeného pod záminkou provedení kontroly. Na kuchyňské lince leželo několik desítek korun, kterých se „návštěva“ rychle zmocnila.

„Pětaosmdesátiletý majitel bytu chtěl krádeži zabránit a postavil se zloději při odchodu do cesty. Ten dal však seniorovi facku a odstrčil ho, až upadl na zem. Poté z bytu odešel i s finanční hotovostí,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

„Kriminalisté čtvrtého policejního obvodu s devětadvacetiletým mužem zahájili trestní stíhání pro podezření ze spáchání trestného činu krádež a porušování domovní svobody, za což v případě odsouzení hrozí až tříletý trest odnětí svobody,“ dodal Jan Daněk. Všechny ukradené peníze putovaly zpět k seniorovi.


Strážníci s policisty nalezli v železničním koridoru ženu s duševní poruchou. Hrozila sebevraždou

Včera v 17:11

V pátek odpoledne přijali strážníci z Prahy 9 vyhlášení pátrání po mladé ženě s duševní poruchou, která vyhrožovala sebevraždou. Protože se žena měla pohybovat v okolí železničního koridoru směrem na Třeboradice, bylo na místo vysláno několik hlídek pražské městské policie a...

Šedesát tisíc za čtyřicet vteřin! Ano, i toto se vám při roztržitosti může v Praze stát

Včera ve 14:07

Policisté z místního oddělení Karlín se zabývají případem zatajení věci. Poškozený si vybral v bankomatu na Sokolovské ulici v Praze 8 šedesát tisíc korun, ale tyto peníze si zapomněl odebrat a odešel.

Mladík na ulici prodával vylomenou autonavigaci a mobilní telefon

14. května 2018 ve 12:00

Mladý muž snažící se prodat mobilní telefon a zjevně vylomenou autonavigaci upoutal pozornost strážníků. Protože muž nedokázal doložit, jak k věcem přišel, hlídka ho předala Policii ČR.

Sáhni na mě a budu řvát ještě víc. Ty nevíš, kolik mám známých na kriminálce, ti vás vyřídí. S ženou nastal problém, muselo to jít po zlém

14. května 2018 v 07:53

Při prověřování oznámení týkající se potyčky lidí bez domova u fotbalového stadionu si strážníci z Prahy 3 všimli ženy, která odpovídala popisu osoby hledané Policií ČR. Kontrolou dokladů a evidence hledaných osob se potvrdilo, že se nemýlili. Z tohoto důvodu ženě oznámili, že bude předvedena na...

Dva opilci se poprali o stejně opilou slečnu

11. května 2018 ve 20:58

Květinový záhon u památníku Jana Husa na Staroměstském náměstí si dvojice mužů spletla s boxerským ringem. Za pozornosti několika stovek diváků se opilci rozhodli vyřešit své spory pomocí pěstí.

Zvonili na domovní zvonky. Pak rozbili vchodové dveře

11. května 2018 ve 20:38

Tři cizince ve věku 27, 30 a 34 let zadrželi pražští strážníci krátce před půlnocí v parku kousek od křižovatky ulic Hrozenkovská x Halenkovská v Praze 13. Muži zjevně pod vlivem alkoholu se bavili tím, že zvonili na domovní zvonky jednoho bytového domu na Zličíně a poté rozbili skleněnou výplň...

Další články
Nahoru