dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - prehanky-snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
4°C
Oprava kuchyňské linky ho stála desítky tisíc korun, jako bonus dostal facku
Ilustrační foto: archiv

Oprava kuchyňské linky ho stála desítky tisíc korun, jako bonus dostal facku

V úterý 23. prosince hodinu před půlnocí vyjížděli policisté do ulice Rytířova v Praze 4. Na chodbě domu viděli kapky krve, dveře jednoho bytu byly dokořán.

Jelikož v bytě nikdo nebyl, policisté začali prohledávat okolí. Podle sdělení sousedů se totiž ještě před příjezdem hlídky ozývaly z bytu rány, vyběhl odtud cizí muž, za ním potom majitel.

Policisté po chvíli narazili na staršího muže, který uvedl, že byl právě okraden ve svém bytě a popsal mladíka, který to provedl. Poberta stál o kousek dál, když viděl, že jde do tuhého, začal utíkat. Po pár desítkách metrů se ho podařilo dostihnout.

Následným prošetřováním celého případu policisté spolu s kriminalisty zjistili, že se zadržený devětadvacetiletý muž vnutil do bytu poškozeného pod záminkou provedení kontroly. Na kuchyňské lince leželo několik desítek korun, kterých se „návštěva“ rychle zmocnila.

„Pětaosmdesátiletý majitel bytu chtěl krádeži zabránit a postavil se zloději při odchodu do cesty. Ten dal však seniorovi facku a odstrčil ho, až upadl na zem. Poté z bytu odešel i s finanční hotovostí,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

„Kriminalisté čtvrtého policejního obvodu s devětadvacetiletým mužem zahájili trestní stíhání pro podezření ze spáchání trestného činu krádež a porušování domovní svobody, za což v případě odsouzení hrozí až tříletý trest odnětí svobody,“ dodal Jan Daněk. Všechny ukradené peníze putovaly zpět k seniorovi.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru