Dnes Středa - prehanky-dest 5°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 5°C
Středa 1. 2. 2023
Svátek má Hynek
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Oprava Křižíkových pavilonů na výstavišti v Praze 7 skončí letos
Opravené interiéry Křižíkova pavilonu D. Foto: Jan Puci

Oprava Křižíkových pavilonů na výstavišti v Praze 7 skončí letos

Oprava Křižíkových pavilonů na bubenečském Výstavišti v Praze 7 skončí letos. U dvou ze čtyř budov budou práce hotové v dubnu a u posledního pavilonu v září. ČTK to řekl předseda představenstva Výstaviště Tomáš Hübl. Oprava čtvrtého pavilonu již skončila. Křižíkovy pavilony byly postavené v roce 1991 při příležitosti Všeobecné československé výstavy. Jejich součástí je kryté auditorium s kapacitou téměř 3000 diváků.

Pavilony firma rekonstruuje postupně, nyní opravuje pavilony B a C. „Ty budou postupně hotové v dubnu. Poslední pavilon E tím, že se předával stavebníkům na přelomu roku, tak bude dokončený až v září letošního roku," řekl Hübl. Čtveřice pavilonů je označená písmeny B, C, D a E.

Dělníci mění kompletně fasádu budov, neboť ta původní je ještě z roku 1991. „Zůstává stejná. Je to zavěšená fasáda, pouze s výrazně lepšími termoizolačními vlastnostmi. Kompletně se předělávají sociální zázemí a celé návštěvnické zázemí," řekl Hübl.

Interiéry jsou vybavené opatřeními proti vandalům. Natřené budou na černo a vybavené elektrickými roletami, které je dokáží zatemnit a vytvořit z nich tzv. „black box". Vyměněné budou také vzduchotechnika, topení a přibudou požární východy. „Takže se nám zvýšila kapacita a bezpečnost pro návštěvníky. A je to výrazně multifunkčnější," dodal.

Křižíkovy pavilony nahradí při rekonstrukci Průmyslového paláce jeho výstavní prostory, které budou kvůli opravám asi tři roky uzavřené. Průmyslový palác má i s předsálím výstavní plochu asi 11.000 metrů čtverečních.

Křižíkovy pavilony nabízejí v součtu sice menší plochu, zhruba 6000 metrů čtverečních, avšak vedení Výstaviště k nim může dočasně na každou akci přistavit provizorní halu, která tak výstavní prostor rozšíří.

Na Výstavišti dnes také začala dostavba vyhořelého křídla Průmyslového paláce. Dělníci ji zahájili přeložkou inženýrských sítí a takzvanými zimními pracemi. Rovněž začne průzkum pravého křídla, které bude kompletně opraveno, stejně jako střední trakt budovy. Průmyslový palác vyhořel v roce 2008. Náklady na obnovu mají být zhruba 2,64 miliardy korun, rekonstrukce má být hotová v roce 2024.


Autor: ČTK

Ke zhoršení psychického stavu u dětí dochází stále častěji. Nový školní projekt otevírá zásadní témata a učí je zvládat rizikové situace

30. ledna 2023 ve 13:00

Tento týden žáci základních a středních škol převezmou pololetní vysvědčení. Bývalo zvykem, že se v tomto období celá řada dětí a mladistvých obracela na Linku bezpečí s obavami plynoucími z reakce rodičů. Jenže to už je zdá se minulost. S odkazem na vývoj dlouhodobých statistik to tvrdí Soňa...

Další články
Nahoru