Dnes Úterý - zatazeno 19°C
Zítra Středa - obcasny-dest 20°C
Středa 7. 6. 2023
Svátek má Iveta, Slavoj
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Oprava Křižíkových pavilonů na výstavišti v Praze 7 skončí letos
Opravené interiéry Křižíkova pavilonu D. Foto: Jan Puci

Oprava Křižíkových pavilonů na výstavišti v Praze 7 skončí letos

Oprava Křižíkových pavilonů na bubenečském Výstavišti v Praze 7 skončí letos. U dvou ze čtyř budov budou práce hotové v dubnu a u posledního pavilonu v září. ČTK to řekl předseda představenstva Výstaviště Tomáš Hübl. Oprava čtvrtého pavilonu již skončila. Křižíkovy pavilony byly postavené v roce 1991 při příležitosti Všeobecné československé výstavy. Jejich součástí je kryté auditorium s kapacitou téměř 3000 diváků.

Pavilony firma rekonstruuje postupně, nyní opravuje pavilony B a C. „Ty budou postupně hotové v dubnu. Poslední pavilon E tím, že se předával stavebníkům na přelomu roku, tak bude dokončený až v září letošního roku," řekl Hübl. Čtveřice pavilonů je označená písmeny B, C, D a E.

Dělníci mění kompletně fasádu budov, neboť ta původní je ještě z roku 1991. „Zůstává stejná. Je to zavěšená fasáda, pouze s výrazně lepšími termoizolačními vlastnostmi. Kompletně se předělávají sociální zázemí a celé návštěvnické zázemí," řekl Hübl.

Interiéry jsou vybavené opatřeními proti vandalům. Natřené budou na černo a vybavené elektrickými roletami, které je dokáží zatemnit a vytvořit z nich tzv. „black box". Vyměněné budou také vzduchotechnika, topení a přibudou požární východy. „Takže se nám zvýšila kapacita a bezpečnost pro návštěvníky. A je to výrazně multifunkčnější," dodal.

Křižíkovy pavilony nahradí při rekonstrukci Průmyslového paláce jeho výstavní prostory, které budou kvůli opravám asi tři roky uzavřené. Průmyslový palác má i s předsálím výstavní plochu asi 11.000 metrů čtverečních.

Křižíkovy pavilony nabízejí v součtu sice menší plochu, zhruba 6000 metrů čtverečních, avšak vedení Výstaviště k nim může dočasně na každou akci přistavit provizorní halu, která tak výstavní prostor rozšíří.

Na Výstavišti dnes také začala dostavba vyhořelého křídla Průmyslového paláce. Dělníci ji zahájili přeložkou inženýrských sítí a takzvanými zimními pracemi. Rovněž začne průzkum pravého křídla, které bude kompletně opraveno, stejně jako střední trakt budovy. Průmyslový palác vyhořel v roce 2008. Náklady na obnovu mají být zhruba 2,64 miliardy korun, rekonstrukce má být hotová v roce 2024.


Autor: ČTK

Náměstek Hlaváček a starostové řešili bytovou situaci v Praze

5. června 2023 ve 23:05

Ve středu 31. května se uskutečnilo setkání Petra Hlaváčka (STAN), náměstka primátora pro oblast strategického a územního rozvoje, se starosty pražských městských částí a jejich představiteli zodpovědnými za územní rozvoj. Tématem setkání bylo společné řešení bytové situace v hlavním...

V Praze 11 bude jednat Komise pro seniory

5. června 2023 v 11:47

Jednání komise seniorů je veřejné a bude se konat ve úterý 6. června od 16 hodin v zasedací místnosti v budově Úřadu MČ Praha 11, Vidimova 1324–1325.

Od azbestové zátěže byl definitivně vyčištěn areál bývalého hotelu InterContinental

4. června 2023 v 15:24

Objekt č. p. 44 areálu bývalého hotelu InterContinental byl v průběhu čtvrtka a pátku 1. a 2. června, za celé řady preventivních opatření nad rámec zákonných požadavků, zbaven azbestové zátěže, jež byla v 70. letech v době vzniku stavby běžná. Tím je prostředí, které prochází celkovou...

Další články
Nahoru