Dnes Čtvrtek - jasno 26°C
Zítra Pátek - polojasno 25°C
Čtvrtek 11. 8. 2022
Svátek má Zuzana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Oprava Křižíkových pavilonů na výstavišti v Praze 7 skončí letos
Opravené interiéry Křižíkova pavilonu D. Foto: Jan Puci

Oprava Křižíkových pavilonů na výstavišti v Praze 7 skončí letos

Oprava Křižíkových pavilonů na bubenečském Výstavišti v Praze 7 skončí letos. U dvou ze čtyř budov budou práce hotové v dubnu a u posledního pavilonu v září. ČTK to řekl předseda představenstva Výstaviště Tomáš Hübl. Oprava čtvrtého pavilonu již skončila. Křižíkovy pavilony byly postavené v roce 1991 při příležitosti Všeobecné československé výstavy. Jejich součástí je kryté auditorium s kapacitou téměř 3000 diváků.

Pavilony firma rekonstruuje postupně, nyní opravuje pavilony B a C. „Ty budou postupně hotové v dubnu. Poslední pavilon E tím, že se předával stavebníkům na přelomu roku, tak bude dokončený až v září letošního roku," řekl Hübl. Čtveřice pavilonů je označená písmeny B, C, D a E.

Dělníci mění kompletně fasádu budov, neboť ta původní je ještě z roku 1991. „Zůstává stejná. Je to zavěšená fasáda, pouze s výrazně lepšími termoizolačními vlastnostmi. Kompletně se předělávají sociální zázemí a celé návštěvnické zázemí," řekl Hübl.

Interiéry jsou vybavené opatřeními proti vandalům. Natřené budou na černo a vybavené elektrickými roletami, které je dokáží zatemnit a vytvořit z nich tzv. „black box". Vyměněné budou také vzduchotechnika, topení a přibudou požární východy. „Takže se nám zvýšila kapacita a bezpečnost pro návštěvníky. A je to výrazně multifunkčnější," dodal.

Křižíkovy pavilony nahradí při rekonstrukci Průmyslového paláce jeho výstavní prostory, které budou kvůli opravám asi tři roky uzavřené. Průmyslový palác má i s předsálím výstavní plochu asi 11.000 metrů čtverečních.

Křižíkovy pavilony nabízejí v součtu sice menší plochu, zhruba 6000 metrů čtverečních, avšak vedení Výstaviště k nim může dočasně na každou akci přistavit provizorní halu, která tak výstavní prostor rozšíří.

Na Výstavišti dnes také začala dostavba vyhořelého křídla Průmyslového paláce. Dělníci ji zahájili přeložkou inženýrských sítí a takzvanými zimními pracemi. Rovněž začne průzkum pravého křídla, které bude kompletně opraveno, stejně jako střední trakt budovy. Průmyslový palác vyhořel v roce 2008. Náklady na obnovu mají být zhruba 2,64 miliardy korun, rekonstrukce má být hotová v roce 2024.


Autor: ČTK

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek potřebný pro smíchovský terminál

6. srpna 2022 v 17:58

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek za účelem realizace „Terminálu Smíchov“, na němž bude po celý rok 2024 zřízeno stanoviště pro stavbu. O rozhodnutí městské části informovala její mluvčí Lenka Abessi.  

Praha 1 je podle Hlídače státu nejlépe hospodařící městská část

5. srpna 2022 v 07:53

První městská část má podle Hlídače státu nejlépe hospodařící radnici v celé Praze. Zároveň je zde také nejnižší riziko korupce.

Zákaznické centrum PVK se vrací do Dykovy ulice

3. srpna 2022 ve 21:09

Zákaznické centrum Pražských vodovodů a kanalizací se vrací a od pondělí 8. srpna bude opět fungovat v Dykově ulici na pražských Vinohradech.

Hlasujte online v soutěži Adapterra

3. srpna 2022 v 10:37

Klimatická změna s sebou přináší mnoho změn i nepříznivých dopadů. Opatření, jak se vypořádat s přehříváním měst, přívalovými srážkami či suchem v krajině v Česku znatelně přibývá. Celostátní soutěž Adapterra Awards každoročně prezentuje a oceňuje nejlepší...

Směna pozemků umožní vybudování spojení mezi Barrandovem a Slivencem

3. srpna 2022 v 09:59

Praha 5 připravuje směnu pozemků v lokalitě ulice Wassermanova se soukromým investorem. To umožní vybudování nového chodníku a spojení se Slivencem přes ulici K Barrandovu.

Další články
Nahoru