dnes
Sobota - oblacno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Oprava křížení dálnice na Plzeň a Pražského okruhu ztíží provoz do konce srpna
Pražský okruh. Ilustrační foto: archiv

Oprava křížení dálnice na Plzeň a Pražského okruhu ztíží provoz do konce srpna

Do konce srpna zkomplikuje od úterý provoz na okraji Prahy oprava mimoúrovňové křižovatky dálnice D5 a Pražského okruhu u Třebonic. Uzavřeny budou dvě nájezdové větve.

Jde o první z celkem sedmi etap celkové rekonstrukce vozovek a mostů na zmíněné křižovatce. Letos se stihnou dvě etapy, další budou následovat příští rok.

oprava-prazsky-okruh

1. etapa – od 18. července do 31. srpna

Mimoúrovňová křižovatka Třebonice – oprava větví V2 (větev z dálnice D5 na D0 ve směru na Ruzyň) a V4 (větev z Rozvadovské spojky na D0 ve směru na Ruzyň).   

Po dobu prací budou větve V2 a V4 – v úseku od Rozvadovské spojky po připojení nájezdové větve od ulice Na Radosti uzavřeny. Oprava větve V4 v úseku od napojení větve z ulice na Radosti po připojení na dálnici D0 bude provedena po polovinách tak, aby byl zajištěn průjezd autobusů MHD (Zličín → Ruzyně). Šířka provizorního jízdního pruhu bude vždy min. 3,25m.

Objízdné trasy:

Objízdná trasa za uzavřenou větev V2 bude vedena z dálnice D5 na D0 a po D0 ve směru na Slivenec do MÚK Jinočany a odtud zpět po D0 ve směru na Ruzyň.

Objízdná trasa za uzavřenou větev V4 bude vedena z Rozvadovské spojky na D0 ve směru na Slivenec a dále shodně s objízdnou trasou za větev V2.

Objízdná trasa za uzavřenou propojku mezi větvemi z dálnice D0 na Rozvadovskou spojku (směr Slivenec – Zličín) a z dálnice D5 na D0 (směr od Plzně na Ruzyň), tj. propojka ve směru na Chrášťany bude vedena z EXITu 23A na silnici č. III/0058 a dále do Chrášťan.


Další články
Nahoru