dnes
Pátek - jasno
2°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
2°C
pozítří
Neděle - snih
1°C
Oprava hlavní dráhy letiště skončí už letos
Značná část generální opravy proběhne během letních prázdnin. Ilustrační foto: www.prg.aero

Oprava hlavní dráhy letiště skončí už letos

Závěrečná fáze generální opravy hlavní dráhy Letiště Václava Havla Praha měla skončit až příští rok, ale nakonec se všechny práce stihnou už letos. Jsou naplánovány na termín od poloviny května do konce září. Letiště slibuje, že díky úpravě letů nebudou obyvatelé okolí zatěžováni nadměrným hlukem.

Hlavní dráha je v provozu od roku 1963, tedy padesát let. Tato dráha je pro srovnání o devět let starší než první úseky dálnice D1. Hlavními důvody opravy jsou praskliny betonových desek, vylamování částí betonu v místě prasklin a praskliny v asfaltovém povrchu.

Rekonstrukce jde v některých místech až do hloubky 1,1 metru. Letošní práce se týkají zhruba tří kilometrů dráhy.

Během rekonstrukce bude mít letiště k dispozici pouze vedlejší dráhu a tak byl provoz nastaven tak, aby pro přistání letadel byl při standardní provozní situaci převážně využit směr přes Prahu a pro starty směr na Kladno.

Dále byla nastavena přísnější pravidla pro noční lety. V době od půlnoci do páté hodiny ranní nejsou plánovány žádné lety. Letiště Praha umožní pouze přistání a starty zpožděných letů. Tento noční provoz bude organizován pouze ve směru na Kladno a od Kladna.

Podle informací Pražského patriota bude hluk z leteckého provozu po celou dobu generální opravy měřen a vyhodnocen nezávislou hlukovou laboratoří, která na Letišti Václava Havla Praha provádí monitoring hluku a letových tratí. K třinácti stacionárním stanicím přibudou v průběhu generální opravy i dvě mobilní.

Letiště plánuje během generální opravy pravidelné dny otevřených dveří v novém infocentru, které bude otevřeno v druhé polovině dubna 2013 v areálu starého letiště na adrese K letišti 6/1019 v přízemí.


Autor: Dalibor Kracík

Praha 2: Údržba chodníků v zimě

3. ledna 2018 ve 13:12

Radnice Prahy 2 bude pro zimní sezonu  2017/18  zajišťovat schůdnost na chodnících, které jsou zařazeny ve vyhlášce hl. m. Prahy mezi neudržované komunikace.

Další články
Nahoru