Dnes Středa - oblacno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 1°C
Středa 29. 11. 2023
Svátek má Zina
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Oprava části Trojské ulice zkomplikuje dopravu i provoz MHD
Opravován bude úsek frekventované cesty u Trojského zámku. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons - CC BY 4.0

Oprava části Trojské ulice zkomplikuje dopravu i provoz MHD

Kompletní rekonstrukce Trojské ulice v Praze-Troji zkomplikuje na zhruba dva týdny automobilovou dopravu i provoz MHD. Opravy se týkají úseku mezi ulicemi Pod Havránkou a U Trojského zámku. Práce začnou letos 22. listopadu a skončí 8. prosince. Řidiči budou muset jezdit po objízdných trasách a práce se dotknou také cestování MHD do zoologické zahrady. Vyplývá to z informací zveřejněných na magistrátním webu opravujeme.to a na stránkách dopravního podniku (DPP).

Při opravách silničáři kompletně odstraní nynější asfaltový povrch silnice a nahradí jej novým. Zároveň upraví výšku inženýrských zařízení a obnoví dopravní značení.

Stavební práce budou mít dvě etapy, uzavřen při nich bude vždy pouze jeden jízdní pruh. „Po dobu stavebních prací bude v místě stavby v ulici Trojská, v úseku Pod Havránkou – U Trojského zámku, zaveden jednosměrný provoz ve směru k zoologické zahradě," píše se na webu.

Jednosměrný provoz bude rovněž v ulici K Bohnicím, a to v úseku Ke Hrachovce – K Pazderkám ve směru do Bohnic, což má umožnit bezpečný průjezd autobusů MHD. Směrem do centra budou muset řidiči jet po objízdné trase ulicí K Pazderkám, dále z Kobyliského náměstí ulicemi Nad Šutkou, Zenklova a V Holešovičkách na most Barikádníků. Ve směru do Troje pojedou ulicemi K Pazderkám, Čimická, Kobyliské náměstí, Uzavřená a Trojská.

Opravy se dotknou autobusových linek číslo 112, 234, 235 a 236. Autobusy číslo 112 a 234 pojedou ve směru na Nádraží Holešovice po náhradní trase přes sídliště Bohnice a Kobylisy. Linky číslo 235 a 236 budou končit v zastávce Krakov.

Zřízena bude náhradní linka X112, která pojede v trase linky 112, ale pouze do zastávky Kovárna, odkud se vrátí zpět na Nádraží Holešovice.


Autor: ČTK

Úpravy v Táborské ulici zvýší bezpečnost u školy

Včera ve 21:05

Praha 4 připravila návrh nestavebních úprav, které mají za cíl zvýšit bezpečnost u Základní školy Táborská. Městská část o tom informovala na svém webu. Podle plánů má dojít k instalaci umělých obrubníků u přechodu v Táborské, ale také u vyústění Sezimovy ulice. Cílem je zkrátit délku přechodů a...

Nákladní auto strhlo trolej na Výtoni, tramvajová doprava byla přerušena

22. listopadu 2023 v 09:34 | Aktualizováno v 11:40

Mezi zastávkami Palackého náměstí a Výtoň a mezi Albertovem a Podolskou vodárnou dnes ráno a dopoledne nejezdily tramvaje, spoje na linkách 2, 3, 7, 17 a 21 jezdily odklonem. Bylo to kvůli stržené troleji na Výtoni pod železničním mostem. Strhlo ji nákladní auto s bagrem na korbě. Předpoklad...

Další články
Nahoru