Dnes Úterý - polojasno 24°C
Zítra Středa - bourky 26°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Oprava Barrandovského mostu může začít, TSK podepsala smlouvu se společností PORR

V úterý 22. února podepsala Technická správa komunikací (TSK) se společností PORR, a. s. smlouvu na rekonstrukci Barrandovského mostu. Oprava nejvytíženější dopravní tepny v České republice začne letos v květnu. Životnost mostu se tak prodlouží až o třicet let a zvýší se jeho zatížitelnost.

Oprava mostu probíhá ve dvou etapách. V první se uskutečnila sanace spodní části stavby a dopravy se dotkla minimálně. Dopravu ovlivní až právě chystaná druhá etapa prací na nosné konstrukci. Na mostě se nacházejí čtyři jízdní pruhy v každém směru, během opravy budou ale uzavřeny pouze dva (jeden v každém směru). Most tedy nikdy nebude zcela uzavřen. V roce 2022 budou dopravní omezení trvat 110 dní, v letech 2023 a 2024 vždy 92 dní, v roce 2025 pak 82 dní.

Letos se jedná o opravu části Barrandovského mostu, zahrnující jižní polovinu jižního mostu. Dále bude odstraněn mostní objekt, který tvoří součást Strakonické rampy, a následně bude postaven most nový. Zrekonstruuje se i horní část této rampy a vnější dva jízdní pruhy na mostě ve směru od Smíchova včetně dilatačního závěru na Barrandovské rampě a před sjezdem do Braníka. Bude také opravena spodní část mostu nad Strakonickou ulicí.
Autor: Alo

Letní tábory v Kozojedech budou v moderním prostředí

Dnes v 07:41

Pražští radní odsouhlasili záměr veřejné zakázky na celkovou rekonstrukci táborové základny Kozojedy u Kolína, kterou zřizuje hlavní město Praha a provoz zde zajišťuje Dům dětí a mládeže Jižní Město. Obnova se uskuteční v letošním a příštím roce a financována bude z pražského rozpočtu...

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru