Dnes Pátek - prehanky-dest 30°C
Zítra Sobota - skorojasno 24°C
Pátek 21. 6. 2024
Svátek má Alois
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Opoziční zastupitelce v Praze 12 někdo napsal na dveře bytu nenávistný vzkaz
Modřanská radnice Prahy 12. Foto: Jan Puci

Opoziční zastupitelce v Praze 12 někdo napsal na dveře bytu nenávistný vzkaz

V neděli 15. října neznámý pachatel poškodil dveře bytu zastupitelky a předsedkyně kontrolního výboru Prahy 12 Verony Ballay (Praha 12 Sobě), když na ně červeným fixem napsal hanlivý text „Okrádám lidi za státní peníze“. Ballay se kvůli tomu obrátila na policii.

„Osobní výhrůžky zničením a šikana na sociálních sítích se tento víkend přesunuly do mého osobního života, do mého soukromí. Nenávistný nápis vytvořený během nedělního odpoledne na mých vchodových dveřích, který objevily mé děti, je nechutná forma politické soutěže. Zastrašování kvůli práci zastupitele/ky a v mém případě i předsedkyně Kontrolního výboru je nepřijatelné. Vše je nahlášeno na Policii a ta tento trestný čin již vyšetřuje,“ sdělila na svém facebookovém profilu v pondělí odpoledne Ballay. 

Podporu jí vyjádřil zastupitelský klub Prahy 12 Sobě. „V klubu jsme přijali usnesení, které odsuzuje výhrůžky a zastrašování a očekáváme zásadní odsouzení těchto praktik Radou městské části Praha 12 a Zastupitelstvem," uvedl Ladislav Pelcl, zastupitel Prahy 12 Sobě. „Jakékoli vyvolávání nenávisti a dokonce osobní útoky a zastrašování je absolutně nepřijatelné," sdělil předseda Prahy 12 Sobě Jakub Macek. 

napis-na-dverich

Nenávistný nápis na dveřích. Foto: Verona Ballay

Klub vyzval vedení městské části, aby tento čin odsoudilo. Rada to během úterý udělala na facebookovém profilu městské části. „Členové Rady Prahy 12 se jednomyslně shodli, že odsuzují jakékoliv nenávistné jednání vůči osobám, které jsou politicky nebo jinak veřejně činné. Sami se často stávají terčem nenávistných projevů na sociálních sítích, a proto vyzývají občany k diskuzi bez urážek a vzájemného napadání,“ objevilo se na profilu.

Mluvčí pražské policie Jan Daněk radnici podle jejího vyjádření potvrdil, že oznámení o poškození vstupních dveří do bytu bylo přijato. „Věc řešíme pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci a pátráme po pachateli. Za uvedený trestný čin hrozí až rok vězení,“ sdělil Daněk.

V loňských volbách vyhrála v Praze 12 koalice Společně pro Prahu 12, kterou tvoří ODS a TOP 09. V pětatřicetičlenném zastupitelstvu to znamená zisk devíti mandátů. Druhé ANO má také devět mandátů. Třetí Piráti mají o mandát méně. 

Do zastupitelstva se dostala ještě Praha 12 sobě se čtyřmi mandáty, Změna pro Prahu 12 se třemi a Občané Dvanáctky (sdružení nezávislých kandidátů s podporou KSČM) se dvěma mandáty. Koalici nakonec vytvořily ODS, TOP 09 a ANO.


Autor: Jan Puci

Primátor navštívil Kolovraty. Ocenil hasiče, jednal o projektech

Dnes v 10:11

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda pokračuje v avizovaných návštěvách městských částí, nyní přišla řada na Kolovraty. Plánují se zde důležité infrastrukturní projekty i nová výstavba, jejich dopady byly také tématem společného jednání s představiteli radnice.  

Praha 11 má kromě nového starosty i nové radní

13. června 2024 ve 22:27

Zastupitelé Prahy 11 ve čtvrtek zvolili nejen nového starostu, kterým se stal Martin Sedeke z ODS, ale i nové členy do rady.

Vedení Prahy 4 nepodpořilo projekt Rezidence Herálecká

12. června 2024 ve 22:43

Praha 4 neuzavře smlouvu o spolupráci se společností Rezidence Herálecká, a neposkytne tak investorovi nezbytnou součinnost ze strany městské části při povolení a realizaci novostavby bytového domu na rohu ulic Pacovská a Herálecká I. Rada městské části Praha 4 na svém aktuálním jednání předložený...

Výsledky eurovoleb oznámí statistici až hodinu před nedělní půlnocí

8. června 2024 ve 22:03

Hlasy voličů v evropských volbách v Česku sečetli volební komisaři ve všech okrscích, vyplývá se sobotního večerního sdělení Českého statistického úřadu (ČSÚ) na sociální síti X.

Starosta Martin Valovič zve sousedy z Prahy 10 na pivo do Waldesky

4. června 2024 ve 13:01

Akce Na pivo starostou se bude konat v úterý 11. června od 18 hodin ve vršovické restauraci Waldeska. „Přijďte si užít příjemný večer, poznat své sousedy a přispět k dalšímu rozvoji naší komunity. K dispozici bude drobné občerstvení, dobře vychlazené pivo i nealkoholické nápoje,“ zve k setkání...

Zastupitelstvo Prahy 9 se sejde na šestém zasedání

30. května 2024 v 17:26

V úterý 4. června se bude od 14 hodin konat v zasedací místnosti v nové budově radnice v Sokolovské ulici 6. zasedání Zastupitelstva MČ Praha.

Další články
Nahoru