Dnes Středa - oblacno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 1°C
Středa 29. 11. 2023
Svátek má Zina
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Opoziční zastupitelce v Praze 12 někdo napsal na dveře bytu nenávistný vzkaz
Modřanská radnice Prahy 12. Foto: Jan Puci

Opoziční zastupitelce v Praze 12 někdo napsal na dveře bytu nenávistný vzkaz

V neděli 15. října neznámý pachatel poškodil dveře bytu zastupitelky a předsedkyně kontrolního výboru Prahy 12 Verony Ballay (Praha 12 Sobě), když na ně červeným fixem napsal hanlivý text „Okrádám lidi za státní peníze“. Ballay se kvůli tomu obrátila na policii.

„Osobní výhrůžky zničením a šikana na sociálních sítích se tento víkend přesunuly do mého osobního života, do mého soukromí. Nenávistný nápis vytvořený během nedělního odpoledne na mých vchodových dveřích, který objevily mé děti, je nechutná forma politické soutěže. Zastrašování kvůli práci zastupitele/ky a v mém případě i předsedkyně Kontrolního výboru je nepřijatelné. Vše je nahlášeno na Policii a ta tento trestný čin již vyšetřuje,“ sdělila na svém facebookovém profilu v pondělí odpoledne Ballay. 

Podporu jí vyjádřil zastupitelský klub Prahy 12 Sobě. „V klubu jsme přijali usnesení, které odsuzuje výhrůžky a zastrašování a očekáváme zásadní odsouzení těchto praktik Radou městské části Praha 12 a Zastupitelstvem," uvedl Ladislav Pelcl, zastupitel Prahy 12 Sobě. „Jakékoli vyvolávání nenávisti a dokonce osobní útoky a zastrašování je absolutně nepřijatelné," sdělil předseda Prahy 12 Sobě Jakub Macek. 

napis-na-dverich

Nenávistný nápis na dveřích. Foto: Verona Ballay

Klub vyzval vedení městské části, aby tento čin odsoudilo. Rada to během úterý udělala na facebookovém profilu městské části. „Členové Rady Prahy 12 se jednomyslně shodli, že odsuzují jakékoliv nenávistné jednání vůči osobám, které jsou politicky nebo jinak veřejně činné. Sami se často stávají terčem nenávistných projevů na sociálních sítích, a proto vyzývají občany k diskuzi bez urážek a vzájemného napadání,“ objevilo se na profilu.

Mluvčí pražské policie Jan Daněk radnici podle jejího vyjádření potvrdil, že oznámení o poškození vstupních dveří do bytu bylo přijato. „Věc řešíme pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci a pátráme po pachateli. Za uvedený trestný čin hrozí až rok vězení,“ sdělil Daněk.

V loňských volbách vyhrála v Praze 12 koalice Společně pro Prahu 12, kterou tvoří ODS a TOP 09. V pětatřicetičlenném zastupitelstvu to znamená zisk devíti mandátů. Druhé ANO má také devět mandátů. Třetí Piráti mají o mandát méně. 

Do zastupitelstva se dostala ještě Praha 12 sobě se čtyřmi mandáty, Změna pro Prahu 12 se třemi a Občané Dvanáctky (sdružení nezávislých kandidátů s podporou KSČM) se dvěma mandáty. Koalici nakonec vytvořily ODS, TOP 09 a ANO.


Autor: Jan Puci

Zastupitelé Prahy 14 se sejdou 12. prosince

Včera ve 21:48

Již šesté zasedání Zastupitelstva městské části Praha 14 se bude konat v úterý 12. prosince v Galerii 14 (náměstí Plukovníka Vlčka 686, Praha 9). Začátek bude v 15 hodin. Interpelace občanů budou probíhat tradičně od 17 do 17:30 hodin.

Na radnici Prahy 13 se konal Sněm starostů, řešil parkování i bezpečnost

27. listopadu 2023 v 09:31

V pátek 24. listopadu se na pozvání starosty Prahy 13 Davida Vodrážky (ODS) v prostorách tamní radnice uskutečnilo setkání starostů pražských městských částí 1 až 57. Předmětem jednání starostů a jejich zástupců byla dvě aktuální témata – bezpečnost a nová parkovací vyhláška na území hlavního...

Primátor Svoboda navštívil Prahu 2

26. listopadu 2023 ve 20:01

Prahu 2 ve středu navštívil pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Na úvod setkání primátorovi představil starosta druhé městské části Jan Korseska (ODS) vize a plány, které Prahu 2 v budoucnu čekají.

Průkopnický etický kodex zastupitele přijala Praha 6

14. listopadu 2023 v 18:18

Zastupitelstvo Prahy 6 má etický kodex již od roku 2017. Nyní jej ovšem zdokonalilo a stalo se tak jedním z prvních u nás, které ve své praxi taková pravidla využívá.

Mladé ANO má v Praze nové vedení

12. listopadu 2023 v 07:35

Zástupci organizace Mladé ANO si nedávno na svém oblastním sněmu zvolili nové vedení Prahy. Předsedou se stal 21letý Adam Knedlhans, 1. místopředsedou Jan Klusoň, místopředsedy pak Aneta Hejrovská, Barbora Durdíková a Michal Baštecký.

Radní Prahy 1 projednali podporu oprav památek

8. listopadu 2023 v 19:39

V úterý 7. listopadu se uskutečnila 41. schůze rady MČ Praha 1. Radní přijali celkem 39 usnesení. Šlo například o podporu oprav památek.

Zastupitelé Prahy 6 se sejdou na osmém zasedání

6. listopadu 2023 ve 23:32

8. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 6 v tomto volebním období se uskuteční 13. listopadu od 10 hodin v Hotelu DAP na Vítězném náměstí.

Celkem 33 usnesení schválili radní Prahy 1 na poslední říjnové schůzi

2. listopadu 2023 v 18:17

Během 39. schůze Rady MČ Praha 1, která se konala v úterý 31. října, bylo schváleno cekem 33 usnesení.  

Praha 1: Vyvodíme důsledky z incidentu v restauraci U Hrocha

31. října 2023 v 16:00

Radnice Prahy 1 zásadně odmítá antisemitismus a jakékoliv jeho projevy nebude v žádném případě tolerovat. Městská část vyvodí důsledky v návaznosti na incident z minulého týdne, kdy výčepní v restauraci U Hrocha na Malé Straně odmítl obsloužit skupinu Izraelců. Incidentem se zabývá Policie ČR....

Další články
Nahoru