Dnes Úterý - oblacno 14°C
Zítra Středa - oblacno 17°C
Úterý 21. 3. 2023
Svátek má Radek
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Opoziční demokratické strany jsou uzavřené, líné a strašlivě nudné. Přesto je budu ze tří důvodů volit, přiznal Cikrt
Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se letos uskuteční 8. a 9. října. Foto: Jan Puci

Opoziční demokratické strany jsou uzavřené, líné a strašlivě nudné. Přesto je budu ze tří důvodů volit, přiznal Cikrt

Ve funkci mluvčího ministerstva zdravotnictví proslul Tomáš Cikrt svým výrazným svým slovníkem, neotřelým stylem vyjadřování a názory. Profiloval se jako obhájce takzvaného nesocialistického pojetí zdravotnictví. Řadě politiků, hlavně těch levicových, tím pořádně „pil krev“. Od té doby sice uplynulo už dvanáct let, nicméně aktuálním komentářem ukázal, že svými názory umí „seknout do živého“. To není obdiv, jen konstatování. Ukázal, že je nadále „pravičák“ každým coulem, ale zároveň kritickým.

„Příští týden budou volby. Chválabohu! Kampaň už nebude trvat dlouho. Je otravná, postrádá souboj o odpracovanou vizi republiky, v níž chceme žít a chybí jí charizmatičtí lídři, kteří by nekňourali. V inflaci televizních debat se uděluje slovo k pronesení očekávaných klišé,“ uvedl Cikrt.

Podle něj se namísto skutečné debaty v televizi jen hlídá čas, aby každý kandidát dostal stejnou šanci potrápit své vlastní voliče, protože ty jiné – váhavé a nevoliče – ani nezajímá.

„Přesto půjdu volit a bude to pro mě opět svátek. Svobodné volby jsem si v roce 1989 přál jako student možná ze všeho nejvíc. Dokud je máme, můžeme rozhodnout o tom, kam směřujeme a také s kým. S nenadšením, ale přece budu volit Spolu,“ přiznal.

Této koalici dá hlas ze tří důvodů. „Věřím, že skutečně usiluje o setrvání v EU a NATO, nechce, aby Česku vládl oligarcha a zároveň chci klidného premiéra. „Všichni tak nějak potřebujeme zklidnit,“ podotkl.

V komentáři zároveň zdůraznil, že rozhodně nekončí s kritikou takzvaných demokratických stran. „Popravdě – moc mě štvou. Jsou uzavřené, líné a strašlivě nudné. Babiš je jenom tak silný, jak slabá je opozice. O covidu se raději ani nezmiňuji,“ dodal v komentáři Tomáš Cikrt.


Autor: Karel Netolický

Starosta open v Café Záhorský

19. března 2023 ve 14:05

Ve čtvrtek 23. března se od 16 do 20 hodin sejde starosta Prahy 6 Jakub Stárek s občany v Café Záhorský. Akci „Starosta open – neformální setkání s Jakubem Stárkem“ pořádá Praha 6. Informovala o tam na sociálních sítích.

Praha 9 získala pozemky v okolí Rokytky, chce je revitalizovat

12. března 2023 v 18:23

V uplynulém týdnu zastupitelé Prahy 9 schválili tisk, kterým odsouhlasili bezúplatné nabití pozemků v okolí Poděbradské a říčky Rokytky. Praze 9 se tak otevřela cesta k další revitalizaci veřejného prostoru. Městská část o tom informovala na sociálních sítích.

Portlík: Jiránkovu vilu se společně podařilo zachránit

23. ledna 2023 v 07:05

Záchrana Jiránkovy vily je jedním z těch příkladů, kdy se víra vyplácí. Navzdory vydanému demoličnímu výměru se nakonec podařilo dohodnout s investorem a zachránit podstatnou část kulturního dědictví. 

Praha 11 chce pro mateřské a základní školy navýšit finance na běžný provoz

12. ledna 2023 ve 21:38

Členové vedení Prahy 11 – starostka Prahy 11 Šárka Zdeňková, místostarostka Ivana Hovorková (obě Hnutí pro Prahu 11) a radní pro školství Michal Veselský (Praha 11 Sobě) – se v uplynulých dnech setkali s řediteli mateřských a základních škol a vedoucími a dalšími pracovníky ekonomického a...

Vrecionová: Schůzka Babiše s Macronem je nepřijatelným zasahováním do voleb

10. ledna 2023 v 11:07

Kandidát na prezidenta Andrej Babiš se tři dny před konáním prezidentských voleb schází s francouzským prezidentem Macronem. Podle europoslankyně Veroniky Vrecionové (ODS) se jedná o nepřijatelné zasahování do voleb v Česku.

Zajímá vás budoucnost pozemku na Sokolovské 284?

24. listopadu 2022 v 18:28

Poslední dobou se množí dotazy na demolici bývalého objektu firmy Julius Meinl mezi ul. U Skládky a K Moravině a logicky se zajímáte, co se na tomto pozemku bude dít dál.

Hřib: Vládnout slušně, ale jen někdy?

6. října 2022 ve 20:25

Pražské SPOLU bezpodmínečně trvá na dosazení trestně stíhaného politika do Rady hlavního města. Pan Petr Fiala přitom dříve psal: „Trestně stíhaná osoba nebude členem vlády a taková osoba nesmí ani zastávat politickou pozici ve státní správě." Takže vládnout slušně, ale...

Černochová: Tichomir Mirkovič byl legendou a vzácným člověkem

15. dubna 2022 v 06:23

Když ve čtvrtek ve věku 93 let zemřel ve vinohradské nemocnici válečný veterán z druhé světové války Tichomír Mirkovič, na sociálních sítích na něj zavzpomínala ministryně obrany Jana Černochová (ODS).

Portlík: Jedno nové místo stojí dvě stě tisíc korun

28. února 2022 v 08:13

Od začátku letoška jsem dostal několik dotazů, kolik se nám za poslední dva roky podařilo na Praze 9 odtáhnout autovraků. Zóny to v mnohém usnadnily, takže nakonec to bylo od roku 2019 celkem 208 vozidel.

Portlík: Praha 9 plánuje vyčlenit část obecních bytů pro ukrajinské uprchlíky

27. února 2022 v 19:40

Vzhledem k četným dotazům ohledně Devítkové pomoci Ukrajině uvádím, že s kolegy plánujeme vyčlenit část obecních bytů pro rodiny ukrajinských uprchlíků a zajistit dětem místa v mateřských a základních. Pokud to bude jen trochu možné, budeme zajišťovat také...

Lepš: Bidenovo uřeknutí odkrylo karty a možná dodalo Putinovi kuráž pro útok

22. února 2022 v 16:15

Putin bohužel zopakoval svůj již vyzkoušený scénář z Gruzie (2008) a Krymu (2014) a vojensky napadl východ Ukrajiny.

Další články
Nahoru