Dnes Úterý - zatazeno -1°C
Zítra Středa - zatazeno 0°C
Úterý 7. 12. 2021
Svátek má Ambrož, Benjamín
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Opoziční demokratické strany jsou uzavřené, líné a strašlivě nudné. Přesto je budu ze tří důvodů volit, přiznal Cikrt
Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se letos uskuteční 8. a 9. října. Foto: Jan Puci

Opoziční demokratické strany jsou uzavřené, líné a strašlivě nudné. Přesto je budu ze tří důvodů volit, přiznal Cikrt

Ve funkci mluvčího ministerstva zdravotnictví proslul Tomáš Cikrt svým výrazným svým slovníkem, neotřelým stylem vyjadřování a názory. Profiloval se jako obhájce takzvaného nesocialistického pojetí zdravotnictví. Řadě politiků, hlavně těch levicových, tím pořádně „pil krev“. Od té doby sice uplynulo už dvanáct let, nicméně aktuálním komentářem ukázal, že svými názory umí „seknout do živého“. To není obdiv, jen konstatování. Ukázal, že je nadále „pravičák“ každým coulem, ale zároveň kritickým.

„Příští týden budou volby. Chválabohu! Kampaň už nebude trvat dlouho. Je otravná, postrádá souboj o odpracovanou vizi republiky, v níž chceme žít a chybí jí charizmatičtí lídři, kteří by nekňourali. V inflaci televizních debat se uděluje slovo k pronesení očekávaných klišé,“ uvedl Cikrt.

Podle něj se namísto skutečné debaty v televizi jen hlídá čas, aby každý kandidát dostal stejnou šanci potrápit své vlastní voliče, protože ty jiné – váhavé a nevoliče – ani nezajímá.

„Přesto půjdu volit a bude to pro mě opět svátek. Svobodné volby jsem si v roce 1989 přál jako student možná ze všeho nejvíc. Dokud je máme, můžeme rozhodnout o tom, kam směřujeme a také s kým. S nenadšením, ale přece budu volit Spolu,“ přiznal.

Této koalici dá hlas ze tří důvodů. „Věřím, že skutečně usiluje o setrvání v EU a NATO, nechce, aby Česku vládl oligarcha a zároveň chci klidného premiéra. „Všichni tak nějak potřebujeme zklidnit,“ podotkl.

V komentáři zároveň zdůraznil, že rozhodně nekončí s kritikou takzvaných demokratických stran. „Popravdě – moc mě štvou. Jsou uzavřené, líné a strašlivě nudné. Babiš je jenom tak silný, jak slabá je opozice. O covidu se raději ani nezmiňuji,“ dodal v komentáři Tomáš Cikrt.


Autor: Karel Netolický

Skopeček: V oblasti energetiky očekávám nemalé problémy

9. listopadu 2021 v 06:51

„Krachem Bohemia Energy to nekončí. V oblasti energetiky očekávám v dalších letech nemalé problémy. Odcházíme od tradičních zdrojů, aniž bychom měli adekvátní náhradu. Ze systému emisních povolenek se stala hra spekulantů. I další části zelené politiky budou elektřinu...

Nacher zveřejnil další video, hovoří o exekucích, insolvencích i ochraně spotřebitele

23. září 2021 v 09:52

Pražský zastupitel a poslanec Patrik Nacher vede kandidátku ANO v metropoli pro říjnové volby do Poslanecké sněmovny. V rámci kampaně se rozhodl natáčet a na YouTube publikovat krátká videa, ve kterých popisuje, co se v uplynulých letech i jeho přičiněním podařilo prosadit v Parlamentu a co by...

Další články
Nahoru