dnes
Čtvrtek - jasno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
3°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Pražská politika

Opozici v Praze 4 se nepodařilo podkopnout Štěpánkovi jeho starostovskou židli

Opozice v Praze 4 se včera opět neúspěšně pokusila odvolat starostu Petra Štěpánka (SZ/Trojkoalice). Jemu a radním vytýká špatné fungování městské části. Šlo již o několikátý pokus sesadit Štěpánka ze starostovské židle.

Mimořádné jednání dnes požadovalo 21 zastupitelů z opozičních TOP 09, ČSSD a ANO. V Praze 4 vládne Trojkoalice s ODS s částí rozštěpeného ANO, které se minulý týden přidalo ke STAN, a hnutím Pro Prahu.

Na program jednání chtěla opozice prosadit i problém výstavby bytových domů Kavčí Hory. Komplex podle ní může být devastující pro své okolí a může vrhnout špatné světlo na všechny zastupitele.

„Absurdní tvrzení zastupitelů TOP09 a ČSSD, že radnice hájí projekt developera Residence Park Kavčí Hory, že je to snad projekt ve prospěch někoho na radnici, je velká lež. Opozice by neměla na základě lží a směšné demagogie stavět občany proti svým voleným zástupcům a vyvolávat v lidech pocit beznaděje a nedůvěry v zastupitelskou demokracii,“ uvedl Petr Štěpánek na svém facebookovém profilu.


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru