Dnes Pondělí - jasno 23°C
Zítra Úterý - skorojasno 21°C
Pondělí 29. 5. 2023
Svátek má Maxmilián a Maxim
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Opozici se nepodařilo odvolat náměstkyni primátora Prahy Komrskovou
Jana Komrsková. Foto: Facebook JK

Opozici se nepodařilo odvolat náměstkyni primátora Prahy Komrskovou

Opozici se nepodařilo na čtvrtečním jednání zastupitelů hlavního města odvolat primátorovu náměstkyni Janu Komrskovou (Piráti). Dokument, na jehož základě by se o jejím odvolání diskutovalo a případně hlasovalo, se jim nepodařilo prosadit na program zasedání. Záměr nepodpořila většina z 65 zastupitelů. Odvolání chtěli opoziční zastupitelé učinit na základě petice založené občany. Komrsková veškerá obvinění odmítla a označila je za lži.

Petenti na zasedání zastupitelů při projednávání programu zasedání mimo jiné uvedli, že Komrsková chce osadit centrum solárními panely, kvůli jejím krokům hrozí stávka popelářů, zajistila bezplatně kanceláře Pirátům na Praze 10. Vytkli jí rovněž to, že po zvolení do funkce odjela na dovolenou.

Občané mohou navrhnout materiál na program jednání, avšak musí si jej některý ze zastupitelů takzvaně osvojit. V tomto případě tak učinil opoziční zastupitel Ondřej Prokop (ANO). „Ztotožňuji se s tím a osvojuji si materiál. Zároveň bych ještě doplnil, proč nenastoupila do dozorčí rady Pražských služeb (PSAS), nejdůležitější firmy v její gesci," řekl Prokop. Komrsková má na starosti životní prostředí.

Náměstkyně kritiku odmítla. „Petice je založena na nepravdách, neřkuli vyložených lžích. Je pod ní 41 podpisů a je šířena falešnými facebookovými profily. Že to někdo podepíše, je jeho svobodné právo, ale že si to tzv. osvojí tak zkušený politik jako pan Prokop, to je na pováženou," řekla Komrsková.

Náměstkyně následně odmítla jak kritiku, že není v dozorčí radě PSAS a rovněž podle ní je nesmysl, že by chtěla v rozporu s postojem památkářů osadit střechy v centru solárními panely. „Že by se Komrsková rozhodla dát soláry na střechu Národního divadla, takhle to nefunguje," dodala.

Na stranu Komrskové se postavila zastupitelka Eva Tylová (Piráti). Některé výroky na adresu náměstkyně označila za dezinterpretace a nesmysly. V případě zmíněných solárních panelů pak údajně i soud rozhodl, že jejich využívání je veřejným zájmem.

Na magistrátu vládne koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL), Piráti a STAN, která má v 65členném zastupitelstvu většinu 36 hlasů. Primátorem je Bohuslav Svoboda (ODS). V opozici jsou ANO, Praha Sobě a SPD.


Autor: ČTK

Zklidňování dopravy na obou březích Vltavy? Zastupitelé Prahy 1 schválili memorandum

17. května 2023 ve 21:02

Na návrh radního pro dopravu Prahy 1 Vojtěcha Ryvoly (ANO) projednali zastupitelé Prahy 1 Memorandum o zklidnění dopravy na obou březích Vltavy.

Praha 18 zve na zasedání Kontrolního výboru ZMČ

16. května 2023 v 11:58

Zasedání Kontrolního výboru ZMČ Prahy 18 se koná ve středu 17. května od 18 hodin.

Zasedne Výbor pro životní prostředí, veřejný prostor, bezpečnost a ICT Prahy 18

15. května 2023 v 11:37

Zasedání Výboru pro životní prostředí, veřejný prostor, bezpečnost a ICT Prahy 18 se uskuteční v úterý 16. května v 17 hodin.

Zasedání výboru pro otevřenou radnici Prahy 18

11. května 2023 v 07:48

Výbor pro otevřenou radnici zasedá v pondělí 15. května v 17:30 v obřadní síni ÚMČ Praha 18, Bechyňská 639.

V Letňanech zasedne Výbor pro školství vzdělávání a sport

10. května 2023 v 07:00

V budově ZŠ generála Františka Fajtla se 15. května v 17 hodin koná zasedání Výboru pro školství vzdělávání a sport.

Na radnici Prahy 18 zasedne Výbor pro dopravu a majetek

6. května 2023 v 06:26

V úterý 9. května se v obřadní sni ÚMČ Praha 18 v Bechyňské ulici 639 koná zasedání Výboru pro dopravu a majetek. Začíná v 17 hodin a je přístupné veřejnosti.

Další články
Nahoru