Dnes Čtvrtek - mlha 2°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 3°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Opozici se nepodařilo odvolat náměstkyni primátora Prahy Komrskovou
Jana Komrsková. Foto: Facebook JK

Opozici se nepodařilo odvolat náměstkyni primátora Prahy Komrskovou

Opozici se nepodařilo na čtvrtečním jednání zastupitelů hlavního města odvolat primátorovu náměstkyni Janu Komrskovou (Piráti). Dokument, na jehož základě by se o jejím odvolání diskutovalo a případně hlasovalo, se jim nepodařilo prosadit na program zasedání. Záměr nepodpořila většina z 65 zastupitelů. Odvolání chtěli opoziční zastupitelé učinit na základě petice založené občany. Komrsková veškerá obvinění odmítla a označila je za lži.

Petenti na zasedání zastupitelů při projednávání programu zasedání mimo jiné uvedli, že Komrsková chce osadit centrum solárními panely, kvůli jejím krokům hrozí stávka popelářů, zajistila bezplatně kanceláře Pirátům na Praze 10. Vytkli jí rovněž to, že po zvolení do funkce odjela na dovolenou.

Občané mohou navrhnout materiál na program jednání, avšak musí si jej některý ze zastupitelů takzvaně osvojit. V tomto případě tak učinil opoziční zastupitel Ondřej Prokop (ANO). „Ztotožňuji se s tím a osvojuji si materiál. Zároveň bych ještě doplnil, proč nenastoupila do dozorčí rady Pražských služeb (PSAS), nejdůležitější firmy v její gesci," řekl Prokop. Komrsková má na starosti životní prostředí.

Náměstkyně kritiku odmítla. „Petice je založena na nepravdách, neřkuli vyložených lžích. Je pod ní 41 podpisů a je šířena falešnými facebookovými profily. Že to někdo podepíše, je jeho svobodné právo, ale že si to tzv. osvojí tak zkušený politik jako pan Prokop, to je na pováženou," řekla Komrsková.

Náměstkyně následně odmítla jak kritiku, že není v dozorčí radě PSAS a rovněž podle ní je nesmysl, že by chtěla v rozporu s postojem památkářů osadit střechy v centru solárními panely. „Že by se Komrsková rozhodla dát soláry na střechu Národního divadla, takhle to nefunguje," dodala.

Na stranu Komrskové se postavila zastupitelka Eva Tylová (Piráti). Některé výroky na adresu náměstkyně označila za dezinterpretace a nesmysly. V případě zmíněných solárních panelů pak údajně i soud rozhodl, že jejich využívání je veřejným zájmem.

Na magistrátu vládne koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL), Piráti a STAN, která má v 65členném zastupitelstvu většinu 36 hlasů. Primátorem je Bohuslav Svoboda (ODS). V opozici jsou ANO, Praha Sobě a SPD.


Autor: ČTK

Svobodní představují hlavní hesla kampaně

23. února 2024 ve 14:15

Ve čtvrtek na tiskové konferenci představila strana Svobodní svá klíčová témata pro nadcházející eurovolby. Hlavní heslo kampaně je jasné: „Patříme do Evropy, ne Evropě.” Kromě toho na kandidátce představili dalšího bývalého prezidentského kandidáta, Jiřího Hynka, prezidenta Asociace obranného a...

Zástupci vedení Prahy 2 jednali s novým vlastníkem nádraží Vyšehrad

21. února 2024 v 09:13

Starosta Prahy 2 Jan Korseska a místostarosta Jan Recman (oba ODS) se sešli s novým vlastníkem historické budovy nádraží Vyšehrad. Zajímali se nejen o stavební záměry nového majitele a budoucí využití objektu, ale zejména o ochranu této nemovité kulturní památky.

Jubilejní zasedání zastupitelstva Prahy 6 se bude konat na konci února

19. února 2024 ve 12:48

V pondělí 26. února se bude konat 10. zasedání zastupitelstva Prahy 10 v tomto volebním období. Bude probíhat od 10 hodin v kongresovém sálu Masarykovy koleje (Thákurova 550/1, Praha 6).

Praha 1 bude soutěžit zajištění streamování zastupitelstva

16. února 2024 v 09:54

Radní Prahy 1 schválili na svém úterním zasedání záměr vypsání veřejné zakázky na zajištění živých přenosů (streamů) ze zasedání zastupitelstva městské části.

Primátor Svoboda navštívil Letňany

4. února 2024 ve 21:47

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS) pokračuje ve slíbených návštěvách městských částí. Na konci uplynulého týdne přijel na radnici Prahy 18 v Letňanech.

Další články
Nahoru