dnes
Čtvrtek - oblacno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C

Opozice vyčítala Hudečkovi, že jsou zastaveny práce na tunelovém komplexu Blanka

Informaci o současném právním i faktickém stavu budování tunelového komplexu Blanka zastupitelům přednesl náměstek primátora Jiří Nouza (TOP 09). Strhla se diskuse.

Zastupitelé diskutovali především s ohledem na to, že primátor Prahy Tomáš Hudeček (TOP 09) nedávno prohlásil, že smlouva na Blanku neplatí a práce Metrostavu, kterému město nezaplatilo, byly pozastaveny.

„Praha má finanční prostředky na zaplacení Blanky, ale nevím, jak udělat, abychom práce mohli zaplatit,“ řekl Nouza. „Mohou za to dřívější reprezentace. Gigantická stavba musí mít v pořádku nejen základy stavební, ale i smluvní,“ dodal.

V roce 2006 se podle jeho slov hovořilo o tom, že stavba vyjde na 21 miliard korun za celé dílo – šlo ale pouze o stavební část, celkově to bylo 31 miliard, nakonec se cena vyšplhala na 37 miliard. Vedení města ale podle něj nemá zájem proces prodlužovat.

Zastupitel Karel Březina (ČSSD) ale řekl, že existují různé právní názory, zda úkony byly, či nebyly platné. Připomněl, že již v roce 1996 zastupitelstvo schválilo zásady dopravní politiky, v roce 1999 schválilo územní plán s tunelovým komplexem Blanka, respektive Městským okruhem a v roce 2000 strategický plán města.

Opoziční zastupitelé kritizovali, že primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) nesvolal k Blance mimořádné zastupitelstvo, kde by se projednalo řešení. Primátor slíbil, že bude zastupitelstvu dávat pravidelné informace o stavu řešení.

Zastupitelé neschválili návrh usnesení Marie Kousalíkové (ODS), aby se rada hlavního města zasadila o okamžité započetí všech stavebních prací a Blanka byla dokončena v plánovaném termínu.

Hudeček řekl, že vedení města opakovaně jedná s právníky. Říkají podle jeho slov, že není možné nyní Metrostavu zaplatit, že jen předložení materiálu, že by zaplatit město mělo, by byl „zřejmý trestný čin“.


Primátorka Krnáčová se setkala s novým americkým velvyslancem a starostou Palerma

Včera v 19:32

Primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová (ANO) se včera setkala s novým velvyslancem USA, Jeho Excelencí tephenem B. Kingem, a také se starostou města Palermo Leolucou Orlandem.

Do kolejiště na Hradčanské spadl muž, utrpěl vážné poranění hlavy

Včera v 15:56

Pád muže dnes na dvě hodiny přerušil provoz metra linky A. Na místě zasahovali vedle policie i hasiči a záchranáři, kteří muže odvezli do nemocnice.

Vyrazte v sobotu s Masarykem do světa

Včera v 11:46

Národní muzeum zve rodiny s dětmi do Nové budovy Národního muzea, kde se v sobotu 20. ledna od 13 do 17 hodin koná další akce z cyklu Aspoň na víkend. Návštěvníci se dozvědí, jak se cestovalo před více než sto lety. Doprovodný program k výstavě Fenomén Masaryk nabízí i možnost vyzkoušet si...

Dominik Duka požehnal Petru Prokopu Siostrzonkovi

Včera v 11:37

Baziliku svaté Markéty v Břevnově navštívila minulý týden velká řada významných hostí v čele s kardinálem Dominikem Dukou, který požehnal novému, v řadě už 61. arciopatu břevnovského klášterera, Petru Prokopu Siostrzonkovi.

Nevíte kam na výlet, všude už jste byli? V Praze 6 startuje Tripper

Včera v 11:15

V pondělí 22. ledna startuje v Praze 6 dobrodružná hra Tripper.cz, při které znáte start, ovšem k cíli se musíte probojovat.

Procházka: Umělecky cenné a zajímavé náhrobky

Včera v 10:54

V sobotu 20. ledna se vydejte v 10:30 s Drahomírou Březinovou na Olšanské hřbitovy. Během komentované procházky projdete cenné a zajímavé náhrobky. Sraz je před hlavní branou hřbitovů.

Oslavte povýšení Smíchova na město na prvním Reprezentačním plese Prahy 5

Včera v 10:50

Reprezentační ples Prahy 5 u příležitosti 115. výročí povýšení Smíchova na město se bude konat 22. února v Národním domě na Smíchově.

Výstava: Místa utrpení, smrti a hrdinství

Včera v 10:15

Radnice Prahy 3 zve na výstavu Místa utrpení, smrti a hrdinství.

Island a Norsko - s dodávkou za polární kruh

Včera v 08:09

Vyprávění o létě s kulichem, sněhem, ledovými krami a sněhovou bouří. O cestě podomácku upravenou dodávkou bez topení s malým děckem ve spacáku. O krásných ledovcích, jedinečných vodopádech, roztomilých papuchalcích i nekonečných kilometrech v autě.

Opilý řidič na sebe upozornil jízdou na červenou

16. ledna 2018 v 18:15

V sobotu ráno kontrolovali strážníci z Hlídkového útvaru Veletržní ulici v Praze 7. Na křižovatce s Korunovační ulicí si všimli vozidla, jehož řidič projel na červenou. Strážníci proto vozidlo zastavili.  

Radní odsouhlasili podporu dětských skupin a modernizaci učeben

16. ledna 2018 v 17:58

Rada hlavního města Prahy odsouhlasila podporu 7 projektů ze dvou různých výzev v rámci Operačního programu Praha – pól růstu České republiky (OP PPR). Obě výzvy se týkají prioritní osy Vzdělání a vzdělanost a podpora zaměstnanosti. Odsouhlasená dotace dosahuje celkové výše 21,37 milionů korun....

Dopravní podnik pronajme reklamní plochy v autobusech

16. ledna 2018 v 17:53

DPP zná vítěze výběrového řízení na pronájem reklamních ploch 300 autobusů.

Další krátké zprávy
Nahoru