dnes
Středa - oblacno
-1°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
-1°C
pozítří
Pátek - oblacno
-2°C
Opozice v pražském zastupitelstvu nebude hlasovat pro současný návrh rozpočtu na rok 2018
Jednací sál pražského zastupitelstva. Nejbližší schůze volených zástupců metropole se uskuteční ve čtvrtek 30. listopadu od 9 hodin. Foto: archiv MHMP

Opozice v pražském zastupitelstvu nebude hlasovat pro současný návrh rozpočtu na rok 2018

Pražská opozice nebude ve čtvrtek na jednání pražských zastupitelů hlasovat pro návrh rozpočtu na příští rok v podobě, který předloží vedení města. ČTK to řekli oslovení zástupci opozice.

Opozici vadí zejména výše běžných výdajů a rozpočet označila za rozhazovačný. Hlasovat pro rozpočet nebudou ODS ani Piráti, TOP 09 bude ještě o konkrétním postupu jednat. Praha by měla v příštím roce hospodařit příjmy 54,096 miliardy korun a výdaji 70,3 miliardy. Deficit pokryje z vlastních zdrojů a státních příspěvků.

„Určitě pro rozpočet v této podobě hlasovat nebudeme. Tento rozpočet není investiční, jak se snaží rada říct. Špatný je zejména enormní nárůst běžných výdajů," řekla ČTK předsedkyně klubu ODS Alexandra Udženija.

Výše běžných výdajů, která je plánována na 53,38 miliardy korun, vadí rovněž TOP 09. „Spotřeba roste víc než příjmy, přitom jsme ve fázi ekonomického boomu," řekl zastupitel Jiří Nouza (TOP 09).

 Podle něj rostou příjmy o asi 6,5 procenta, zatímco výdaje o více než sedm procent. Podle opozice sice městu vzrostou náklady kvůli státem nařízenému zvýšení platů státních úředníků, výdaje se prý přesto zvyšují více, než by měly.

Strany nyní chystají pozměňovací návrhy, které na jednání přednesou. O konkrétních návrzích budou jednat zastupitelské kluby.


Vedení Prahy 2 schválilo programové zásady městské části pro příští čtyři roky

21. ledna 2019 ve 20:06

Dnes schválili radní Prahy 2 programové prohlášení pro období 2018 až 2022. Strategický dokument určuje směr, jakým se druhá městská část bude v příštích čtyřech letech ubírat, a pokrývá všechny oblasti rozvoje Prahy 2. Hlavní prioritou je odpovědná správa a...

ODS: Praha má radního pro bezpečnost, nočního starostu nepotřebuje

21. ledna 2019 v 18:23

Pražská ODS odmítá záměr zřízení nové úřednické funkce nočního starosty. Podle představitelů městských částí za ODS je funkce zbytečná a pro Pražany matoucí. Bez potřebných kompetencí nevyřeší uměle vytvořená funkce podle ODS vůbec nic.

Pražští Piráti představili své nominanty do eurovoleb

11. ledna 2019 v 15:59

Ladislav Koubek, Mikuláš Peksa, Matěj Šandor a Jiří Hoskovec. To jsou čtyři Piráti, kteří získali podporu v nominaci do evropských voleb. Jejich jména se tak mohou s vysokou pravděpodobností objevit na hlasovacích lístcích ve volbách do Evropského parlamentu. Volí se už letos...

Další články
Nahoru