dnes
Středa - oblacno
28°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
27°C
pozítří
Pátek - oblacno
27°C
Opozice v pražském zastupitelstvu nebude hlasovat pro současný návrh rozpočtu na rok 2018
Jednací sál pražského zastupitelstva. Nejbližší schůze volených zástupců metropole se uskuteční ve čtvrtek 30. listopadu od 9 hodin. Foto: archiv MHMP

Opozice v pražském zastupitelstvu nebude hlasovat pro současný návrh rozpočtu na rok 2018

Pražská opozice nebude ve čtvrtek na jednání pražských zastupitelů hlasovat pro návrh rozpočtu na příští rok v podobě, který předloží vedení města. ČTK to řekli oslovení zástupci opozice.

Opozici vadí zejména výše běžných výdajů a rozpočet označila za rozhazovačný. Hlasovat pro rozpočet nebudou ODS ani Piráti, TOP 09 bude ještě o konkrétním postupu jednat. Praha by měla v příštím roce hospodařit příjmy 54,096 miliardy korun a výdaji 70,3 miliardy. Deficit pokryje z vlastních zdrojů a státních příspěvků.

„Určitě pro rozpočet v této podobě hlasovat nebudeme. Tento rozpočet není investiční, jak se snaží rada říct. Špatný je zejména enormní nárůst běžných výdajů," řekla ČTK předsedkyně klubu ODS Alexandra Udženija.

Výše běžných výdajů, která je plánována na 53,38 miliardy korun, vadí rovněž TOP 09. „Spotřeba roste víc než příjmy, přitom jsme ve fázi ekonomického boomu," řekl zastupitel Jiří Nouza (TOP 09).

 Podle něj rostou příjmy o asi 6,5 procenta, zatímco výdaje o více než sedm procent. Podle opozice sice městu vzrostou náklady kvůli státem nařízenému zvýšení platů státních úředníků, výdaje se prý přesto zvyšují více, než by měly.

Strany nyní chystají pozměňovací návrhy, které na jednání přednesou. O konkrétních návrzích budou jednat zastupitelské kluby.


Slovák Polák podle soudu ubil dvě ženy, do vězení jde na 21 let

12. července 2018 v 18:18

Za vraždu a těžké ublížení na zdraví s následkem smrti má jít Ľubomír Polák do vězení na 21 let. V úterý tak rozhodl pražský městský soud, verdikt zatím není pravomocný. ČTK to řekla mluvčí soudu Markéta Puci.

Hospodaření Prahy 6 skončilo minulý rok v přebytku 68 milionů korun

20. června 2018 ve 23:06

Hospodaření radnice Prahy 6 skončilo loni v přebytku 67,9 milionu korun. Příjmy byly 1,08 miliardy a výdaje 1,01 miliardy korun. Výsledek hospodaření dnes projednali zastupitelé městské části, uvedla ČTK.

Další články
Nahoru