Dnes Úterý - skorojasno 15°C
Zítra Středa - prehanky-dest 15°C
Úterý 20. 4. 2021
Svátek má Marcela
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Opozice v Praze 7 neprosadila zrušení tendru na ředitele školy, konkurz přitom odmítli i rodiče žáků
Základní škola Fr. Plamínkové s rozšířenou výukou jazyků. Foto: Facebook školy

Opozice v Praze 7 neprosadila zrušení tendru na ředitele školy, konkurz přitom odmítli i rodiče žáků

Opozice Prahy 7 se na včerejším jednání zastupitelů městské části neúspěšně pokusila prosadit zrušení konkurzu na ředitele ZŠ Františky Plamínkové. Podle nich k tendru nebyl důvod. Starosta Jan Čižinský (Praha 7 Sobě) kritiku odmítl, podle něj nemohlo vedení radnice postupovat jinak. Konkurz vyhlásili radní loni v polovině prosince a vzbudil vášně. Rodiče a část obyvatel sepsali petici na podporu dosavadní ředitelky Jarmily Macečkové. Podepsalo ji přes 350 lidí.

Opoziční zastupitel Tomáš Bartovský (ODS) řekl, že zastupitelé nevědí, proč musel být konkurz vypsán. V roce 2018 prý byly případy, kdy se tak nestalo. „Což mi připadá zvláštní," řekl.

Také podle zastupitele Michala Haška (Nezávislí) nebyly v minulosti konkurzy vyhlašovány. Zvolený způsob podle něj v případě zmíněné školy vzbuzuje nejistotu. Navrhl zrušit vypsaný konkurz. Jeho návrh zastupitelé nepřijali.

V souvislosti s peticí opoziční zastupitel Jiří Hejnic (TOP 09 a STAN) řekl, že pokud má ředitelka podporu lidí, tak by to rada při výběru nového ředitele měla vzít v potaz. Zastupitelé jeho návrh nepodpořili.

Radní Hana Šišková (Praha 7 Sobě) uvedla jako důvody pro vypsání konkurzu odborná a manažerská pochybení. Kritiku opozice odmítl také Čižinský. Radnice se podle něj rozhodla vypsat konkurz a nyní nemůže postupovat jinak.

„Konkurz lze zrušit, ale pak se musí vypsat nový. Celou dobu nám jde o to, aby ředitelem byl co nejlepší člověk. Metoda, jak ho vybrat, je konkurz," řekl Čižinský. Požadavek na jeho zrušení je podle něho proto nereálný.

Výběrová komise ustavená radnicí včera vybrala tři uchazeče postupující do dalšího kola, dosavadní ředitelka mezi nimi je. Konečného vítěze zvolí radní městské části. „Budeme postupovat tak, že chceme potvrdit toho, kdo skončil na prvním místě," řekl Čižinský. Kdo to je, nikdo ze zastupitelů neřekl.

Obyvatelé na jednání kritizovali vedení radnice také za to, že petici dala k projednání na zasedání ve chvíli, kdy je již vzhledem k fázi, v níž se řízení nachází, bezpředmětné.


Před ruskou ambasádou se sešlo zhruba sto demonstrantů

18. dubna 2021 v 16:43

Přes sto demonstrantů se dnes odpoledne sešlo před budovou ruské ambasády v Praze a provolávalo Rusku hanbu. Demonstranti tak reagovali na důvodné podezření, že do výbuchu v muničním areálu ve Vrběticích v roce 2014 jsou zapleteni ruští agenti.

Do soutěže Adapterra Awards je přihlášeno 101 projektů zlepšujících klimatickou situaci

17. dubna 2021 v 11:25

Do třetího ročníku soutěže Adapterra Awards, která hledá inspirativní projekty na zvládání dopadů klimatické změny, jako jsou zhoršující se sucho, horko nebo přívalové deště, je přihlášeno celkem 101 projektů. Mezi nimi je 19 řešení z hlavního města. Přihlášky posoudí odborná porota, ty nejlepší...

Veřejnost může ovlivnit budoucí podobu Jarovské třídy

17. dubna 2021 v 10:36

Jarovská třída má propojit území Žižkova směrem na východ k Českobrodské ulici a budoucímu Městskému okruhu a odlehčit dopravu stávajících přetížených komunikací. Praha 3 chce získat podněty a požadavky zejména místních obyvatel, na jejichž základě vznikne finální podoba studie...

Farmářské trhy na náplavce v sobotu nakonec nebudou

16. dubna 2021 ve 21:29

Farmářské trhy, které na podskalské náplavce v Praze pořádá spolek Archetyp, se zítra konat nebudou, i když to bylo po skončení nouzového stavu v plánu.

Praha 1 rozdělila dotace na podporu kulturních, sportovních a volnočasových projektů

16. dubna 2021 ve 21:04

Více než jedenáct milionů korun – přesně pak 11,34 milionů korun – takovou částkou Praha 1 podpoří divadelní projekty, vizuální umění, hudbu, literaturu, projekty, které přispějí k ochraně jejího kulturního dědictví, kroužky, volnočasové organizace pro děti a mládež anebo třeba specializované...

Další články
Nahoru