dnes
Úterý - obcasny-dest
13°C
zítra
Středa - polojasno
17°C
pozítří
Čtvrtek - polojasno
17°C
Opozice v Praze 7 neprosadila zrušení tendru na ředitele školy, konkurz přitom odmítli i rodiče žáků
Základní škola Fr. Plamínkové s rozšířenou výukou jazyků. Foto: Facebook školy

Opozice v Praze 7 neprosadila zrušení tendru na ředitele školy, konkurz přitom odmítli i rodiče žáků

Opozice Prahy 7 se na včerejším jednání zastupitelů městské části neúspěšně pokusila prosadit zrušení konkurzu na ředitele ZŠ Františky Plamínkové. Podle nich k tendru nebyl důvod. Starosta Jan Čižinský (Praha 7 Sobě) kritiku odmítl, podle něj nemohlo vedení radnice postupovat jinak. Konkurz vyhlásili radní loni v polovině prosince a vzbudil vášně. Rodiče a část obyvatel sepsali petici na podporu dosavadní ředitelky Jarmily Macečkové. Podepsalo ji přes 350 lidí.

Opoziční zastupitel Tomáš Bartovský (ODS) řekl, že zastupitelé nevědí, proč musel být konkurz vypsán. V roce 2018 prý byly případy, kdy se tak nestalo. „Což mi připadá zvláštní," řekl.

Také podle zastupitele Michala Haška (Nezávislí) nebyly v minulosti konkurzy vyhlašovány. Zvolený způsob podle něj v případě zmíněné školy vzbuzuje nejistotu. Navrhl zrušit vypsaný konkurz. Jeho návrh zastupitelé nepřijali.

V souvislosti s peticí opoziční zastupitel Jiří Hejnic (TOP 09 a STAN) řekl, že pokud má ředitelka podporu lidí, tak by to rada při výběru nového ředitele měla vzít v potaz. Zastupitelé jeho návrh nepodpořili.

Radní Hana Šišková (Praha 7 Sobě) uvedla jako důvody pro vypsání konkurzu odborná a manažerská pochybení. Kritiku opozice odmítl také Čižinský. Radnice se podle něj rozhodla vypsat konkurz a nyní nemůže postupovat jinak.

„Konkurz lze zrušit, ale pak se musí vypsat nový. Celou dobu nám jde o to, aby ředitelem byl co nejlepší člověk. Metoda, jak ho vybrat, je konkurz," řekl Čižinský. Požadavek na jeho zrušení je podle něho proto nereálný.

Výběrová komise ustavená radnicí včera vybrala tři uchazeče postupující do dalšího kola, dosavadní ředitelka mezi nimi je. Konečného vítěze zvolí radní městské části. „Budeme postupovat tak, že chceme potvrdit toho, kdo skončil na prvním místě," řekl Čižinský. Kdo to je, nikdo ze zastupitelů neřekl.

Obyvatelé na jednání kritizovali vedení radnice také za to, že petici dala k projednání na zasedání ve chvíli, kdy je již vzhledem k fázi, v níž se řízení nachází, bezpředmětné.


Praha 5: Uzavření úřadu pro veřejnost z důvodu konání voleb

Včera ve 20:32

Úřad městské části Praha 5 bude v pátek 2. října z důvodu konání voleb do Senátu Parlamentu ČR pro veřejnost uzavřen.

Úřad městské části Praha 6 omezí provoz

Včera v 10:17

Z důvodu voleb do Senátu PČR bude v pátek 2. a 9. října omezen provoz budovy Úřadu městské části Praha 6, včetně detašovaných pracovišť.

Praha 13 upozorňuje na zákaz vstupu do údolí Motolského potoka

26. září 2020 v 11:21

Až do konce října je ve vybraných dnech od 19 do 7 hodin ráno následujícího dne uzavíráno údolí Motolského potoka z důvodu plánovaného odstřelu prasete divokého.

Praha 8 ušetří osm milionů na energiích, nakoupila je na komoditní burze

26. září 2020 v 08:26

Praha 8 a její příspěvkové organizace sníží v příštích dvou letech náklady na energie o 8 milionů korun. Plyn byl nakoupen v srpnu a elektřinu o měsíc později na Českomoravské komoditní burze Kladno za ceny, které jsou v průměru o 31 procent nižší než letošní. V rámci centrálního nákupu elektřiny...

Další články
Nahoru