dnes
Pondělí - jasno
0°C
zítra
Úterý - jasno
0°C
pozítří
Středa - zatazeno
0°C
Opozice v Praze 6 kvaltuje na mimořádné zastupitelstvo. Drahá obstrukce, čílí se starosta
Ilustrační foto: archiv P6

Opozice v Praze 6 kvaltuje na mimořádné zastupitelstvo. Drahá obstrukce, čílí se starosta

Opoziční strany zastupitelstva Prahy 6, tedy ČSSD, KSČM, ODS a SZ požádali dnes na pokračování přerušené 18. schůze zastupitelstva o svolání dalšího mimořádného jednání zastupitelstva. Starosta jim dle zákona musí vyhovět, situaci ale komplikuje příprava voleb do Poslanecké sněmovny, které se uskuteční za dva týdny.

„Starosta Ondřej Kolář (TOP 09) se snaží obcházet zastupitelstvo a pro Prahu 6 klíčové body dlouhodobě na zastupitelstvu buď vůbec neprojednává, nebo je pod tlakem opozice vkládá jako body informativní, ke kterým není možné přijímat žádná usnesení," uvedl předseda ODS v Praze 6 Jakub Stárek.

Opozice chtěla ze stejných důvodů mimořádné zastupitelstvo svolat na jednání 21. září, nakonec však vedení radnice přerušilo schůzi a na její schůzi tento pátek pokračování zařadilo další body. Opoziční zastupitele tento postup neuspokojil.

Na mimořádné schůzi ve volebním týdnu chtějí opoziční zastupitelé projednat například fungování obecní společnosti SNEO. Rádi by se vrátili také k plánu na rekonstrukci a přístavbu polikliniky Pod Marjánkou, která se na v pátek řešila několik hodin.

Jelikož vychází mimořádné jednání na volební týden, nebude možné využít jednací sál zastupitelstva v budově radnice, jelikož se bude technicky připravovat na volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Pro schůzi zastupitelstva nelze využít ani žádnou ze škol, neboť i ty se budou připravovat na volby do sněmovny.

„Jde jednoznačně o obstrukční opatření, navíc ještě velmi nehospodárné a nelogické. Kvůli volbám si celá schůze vyžádá poměrně vysoké náklady za pronájem další externí místnosti, případné občerstvení pro zastupitele nebo zajištění on-line přenosu a dalších technických i administrativních požadavků. Náklady se tak zcela jistě budou pohybovat v řádech desetitisíců korun, zároveň musí prakticky celý úřad pracovat na zajištění voleb do sněmovny,“ říká starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09).

„Opozice dostala z mé strany jednoznačně férovou nabídku – využít lhůtu mezi jednotlivými jednáními zastupitelstva k tomu, aby předložila návrhy na doplnění a změny programu. Radě, coby navrhovateli programu, nepřišel jeden jediný návrh. Celou situaci proto bohužel musím vnímat jako snahu využít jednání zastupitelstva k vedení volební kampaně za veřejné prostředky. To považuji za zrůdnost,“ dodává starosta.


Pražští Piráti představili své nominanty do eurovoleb

11. ledna 2019 v 15:59

Ladislav Koubek, Mikuláš Peksa, Matěj Šandor a Jiří Hoskovec. To jsou čtyři Piráti, kteří získali podporu v nominaci do evropských voleb. Jejich jména se tak mohou s vysokou pravděpodobností objevit na hlasovacích lístcích ve volbách do Evropského parlamentu. Volí se už letos...

Radní Prahy 10 se sešli, aby nepropadla milionová dotace na základní školu

28. prosince 2018 ve 20:02

Jen pár dnů před vánočními svátky dorazila z hlavního města dotace jeden milion korun pro ZŠ U Roháčových kasáren. Aby dotace nepropadla, musela se k jejímu rozdělení sejít Rada MČ Praha 10 takřka ze dne na den, konrétně ve čtvrtek 20. prosince. „Roháčovky“ tak o peníze na opravu sportovního...

Další články
Nahoru