dnes
Čtvrtek - zatazeno
12°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
13°C
Opozice v Praze 4 se neúspěšně pokusila odvolat radního
Nuselská radnice (vlevo), ve které se scházejí zastupitelé Prahy 4. Foto: Richenza / Wikimedia Commons

Opozice v Praze 4 se neúspěšně pokusila odvolat radního

Opozice v Praze 4 se včera neúspěšně pokusila odvolat z funkce radního Filipa Váchu (TOP 09). Jako důvod uvedla pochybení při správě majetku městské části. Zastupitelé nakonec o návrhu nehlasovali, neboť jeho zařazení do programu jednání nepodpořila minimální většina 23 zastupitelů. Pro hlasovalo pouze 17 členů zastupitelstva. Vácha kritiku odmítl.

Odvolání radního navrhl opoziční zastupitel Tomáš Kaplan (Společně pro Prahu 4/KDU-ČSL). Kritizoval schválení dodatku ke smlouvě s firmou Vistoria na stavbu tělocvičny u ZŠ Bítovská. Podle původní smlouvy měla firma prověřit stav inženýrských sítí a staveniště.

„Pokud tak neučiní, tak jde (podle smlouvy) vše na její náklady. My zde máme zvýšení o tři miliony bez DPH a uzavření dodatku, který je naprosto v rozporu s tou původní smlouvou a fakticky znamená, že platíme víc, než bylo původně vysoutěženo," řekl Kaplan.

Jako druhý důvod pro odvolání uvedl postup při přípravě výstavby sociálního objektu v Hudečkově ulici. Na jednání komise, která o projektu diskutovala, údajně zaznělo, že vysoutěženou a vítěznou studii stavby radní nemají k dispozici. „Vůbec nechápu, jak nemůžete mít něco, co jste vybrali, v papírové nebo elektronické podobě," řekl Kaplan.

Vácha kritiku odmítl. „To, co uvedl pan Kaplan, není pravda," řekl. Víc se k tomu při jednání zastupitelů nevyjádřil.

Radnici v případě projektu domu v Hudečkově kritizovala rovněž opoziční zastupitelka Petra Rejchtová (Piráti). Řekla, že od radnice nedostala, a to ani jakožto zastupitelka, požadované informace. Navíc se setkala ze strany úřadu s obstrukcemi, jakou bylo například zaplatit za elektronické zpracování dokumentů. Přitom podle ní v elektronické formě existují.

Zastupitelé loni v dubnu odvolali osm z devíti radních včetně starosty Petra Štěpánka (Praha 4 sobě – Zelení a nezávislí) a novou starostkou zvolili Michalcovou. Koalice Pirátů a nezávislých, sdružení Praha 4 Sobě (Zelení a nezávislí) a Společně pro Prahu 4 (STAN, KDU-ČSL a nezávislí) poté přešla do opozice. Do čela radnice se postavily ANO, ODS a TOP 09 s jedním hlasem lidovců.


Nacher: Ministerstvo financí by se mělo na svět dívat méně úřednickýma očima

22. října 2020 ve 13:09

Jsem zklamaný negativním stanoviskem Ministerstva financí k návrhu na rozšíření kompetencí Finančního arbitra. A to nejen proto, že větší uplatnění mimosoudního řešení spotřebitelských sporů má hnutí ANO ve svém volebním programu, ale i proto, že k posilování práv spotřebitelů se vláda hlásí i ve...

Další články
Nahoru