Dnes Středa - oblacno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 22°C
Středa 22. 5. 2024
Svátek má Emil
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Opozice v Praze 4 chce referendum o radnici. Situaci řešíme, uvedl starosta
Radnice Prahy 4 sídlí nedaleko stanice metra Budějovická. Foto: Jiří Matějíček / Wikimedia Commons

Opozice v Praze 4 chce referendum o radnici. Situaci řešíme, uvedl starosta

Opozice na Praze 4 sepsala petici o referendu, ve kterém žádá, aby vedení městské části neprodlužovalo nájemní smlouvu se soukromým vlastníkem na prostory v poliklinice u stanice metra C Budějovická. Zároveň požadují, aby vedení radnice dojednalo snížení nájemného. ČTK to sdělil opoziční zastupitel Lukáš Kaiser Zicha (Společně pro Prahu 4 – STAN a KDU-ČSL). Starosta Ondřej Kubín (ODS) v pátek ČTK řekl, že radnice s vlastníkem nemovitosti o nájemném jedná. Radnice se do polikliniky nastěhovala v srpnu 2011.

Podle petentů je nájemné neúměrně vysoké, a navíc smlouva je podle nich nevypověditelná. Každoročně se pak navyšuje o inflaci. Podle autorů petice se nynější vedení radnice nesnaží situaci změnit.

„Současné vedení radnice, tedy jmenovitě ODS, ANO a TOP 09, z nějakého neznámého důvodů jakékoli kroky v tomto směru vždy zablokují anebo – lépe řečeno – vždy smetou ze stolu," píše se v petici.

Cílem referenda pak má být zákaz vedení městské části prodloužit nájemní smlouvu a rovněž jej pověřit hledáním nových prostor.

Podle Kubína nejsou ale tvrzení v petici přesná, navíc radnice o nájmu jedná a o prodloužení smlouvy podle něj vůbec neuvažuje. „Je absolutní nesmysl, abychom prodlužovali nájem a uplatnili opci, což navíc jde stejně až v roce 2043. Jednáme a konáme, uskutečnily se schůzky s majiteli a jednal jsem i s magistrátem o možných nových prostorách, ale situace je složitá. Jsem již pátý starosta, který tento problém zdědil. Navíc pan Kaiser Zicha byl čtyři roky místostarostou pro majetek a neudělal nic," řekl ČTK Kubín.

Radnice Prahy 4 začala fungovat v budově polikliniky u stanice metra C Budějovická od konce srpna 2011. Městská část si tehdy kanceláře pronajala na 35 let za 1,8 miliardy korun. Původně úřad sídlil na více než deseti místech, včetně historické radnice v Nuslích, která městské části stále patří.

 


Autor: ČTK

10. mimořádné zasedání zastupitelstva Prahy 4 bude v pátek 24. května

20. května 2024 v 07:44

10. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 se uskuteční v pátek 24. května od 9 hodin v zasedacím sále č. 301 v budově historické Nuselské radnice v Táborské ulici č.p. 500.

Další články
Nahoru