Dnes Sobota - obcasny-dest 16°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 20°C
Sobota 18. 5. 2024
Svátek má Nataša
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Opozice v Praze 4 chce mimořádné zastupitelstvo kvůli pronájmu radnice
Radnice Prahy 4 sídlí nedaleko stanice metra Budějovická. Foto: VitVit / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

Opozice v Praze 4 chce mimořádné zastupitelstvo kvůli pronájmu radnice

Opoziční strany v Praze 4 v pátek podaly žádost o svolání mimořádného zastupitelstva k otázce pronájmu prostor radnice v poliklinice u stanice metra C Budějovická. ČTK o tom informoval opoziční zastupitel Lukáš Kaiser Zicha (Společně pro Prahu 4 – STAN a KDU-ČSL). Radnice se do polikliniky nastěhovala v srpnu 2011, podle opozice je nájemné pro městskou část nevýhodné. Starosta Ondřej Kubín (ODS) má nyní na svolání mimořádného jednání 21 dnů.

„Kdykoliv jsme se pokoušeli neudržitelnou situaci řešit v průběhu řádného zastupitelstva, vládnoucí koalice vždy shodila naše návrhy ze stolu. Proto se všechny opoziční kluby spojily a podaly žádost o svolání mimořádné schůze s jediným bodem: řešení nevýhodného pronájmu radnice," uvedl Zicha.

Podle opozice je nájemné prostor v ulici Antala Staška neúměrně vysoké, každoročně se navyšuje o inflaci a smlouva je podle nich navíc uzavřena až do roku 2046 a nevypověditelná.

Podle petice, kterou strany už dříve sepsaly za vypsání místního referenda ohledně pronájmu, městská část loni za nájemné zaplatila 90 milionů korun. Věc je podle opozičních zastupitelů nutné řešit a veřejně probrat na zastupitelstvu. Starosta dříve uvedl, že radnice s vlastníkem nemovitosti o nájemném jedná.

Radnice Prahy 4 začala fungovat v budově polikliniky u stanice metra C Budějovická od konce srpna 2011. Městská část si tehdy kanceláře pronajala na 35 let za 1,8 miliardy korun. Původně úřad sídlil na více než deseti místech, včetně historické radnice v Nuslích, která městské části stále patří.

Opozici v Praze 4 tvoří Společně pro Prahu 4, Piráti a nezávislí a Praha 4 sobě. Vládne koalice ANO a společného klubu ODS a TOP 09. Městská část má asi 135.000 obyvatel a zahrnuje celá katastrální území Braník, Hodkovičky, Krč, Lhotka a Podolí a části katastrálních území Nusle, Michle, Záběhlice a Vinohrady.


Autor: ČTK
Další články
Nahoru