Dnes Pondělí - obcasny-dest 20°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 17°C
Pondělí 5. 6. 2023
Svátek má Dobroslav
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Opozice v Praze 10 chce mimořádné zastupitelstvo. Zvolme předsedu kontrolního výboru, požaduje
Opozice chce řešit i rekonstrukci vršovické budovy radnice Prahy 10. Foto: archiv

Opozice v Praze 10 chce mimořádné zastupitelstvo. Zvolme předsedu kontrolního výboru, požaduje

Ačkoli by se zastupitelé Prahy 10 měli podle plánu setkat až na konci ledna příštího roku, opozice požaduje svolání mimořádného zastupitelstva ještě letos, aby se mohl projednat rozpočet na rok 2023 a zvolit předseda kontrolního výboru. Informovala o tom opoziční zastupitelka Jana Komrsková (Piráti). Starosta Martin Valovič (ODS) serveru Pražský patriot potvrdil, že jednání svolá.  

Ačkoli současná rada vládne bez funkčního kontrolního výboru, podle Pirátů schvaluje zakázky za desítky milionů korun. Opoziční zastupitelé budou na prosincovém jednání požadovat vysvětlení, proč nebyl předložen ke schválení rozpočet na rok 2023 a Prahu 10 tak čeká rozpočtové provizorium. 

„Pan starosta zaspal. Co nejrychlejší svolání zasedání zastupitelstva je stěžejní. Chybí předseda kontrolního výboru, směřujeme do rozpočtového provizoria a radnice nám dál padá na hlavu. V zájmu občanů Prahy 10 by měla městská rada se zastupitelstvem znovu projednat i materiály, které již stihla od listopadu schválit a jsou tam například dotace na paliativní péči,” uvedla Komrsková.  

Podle ní starosta na listopadovém ustavujícím zastupitelstvu veřejně slíbil, že další zasedání zastupitelstva se bude konat ještě v prosinci, následně však radnice oznámila nejbližší termín až na 30. ledna 2023.  

Valovič kritiku odmítá a vysvětlil, proč se ustoupilo od záměru setkat se ještě v prosinci. „Na listopadovém ustavujícím zastupitelstvu Prahy 10 jsem řekl, že předpokládám další jednání ještě v prosinci tohoto roku. Zároveň jsem ale podotkl, že čekáme, jestli bude na magistrátu schválený rozpočet, abychom my mohli schválit rozpočet náš. To se nestalo, rozpočet Prahy 10 zatím nemůže být schválený, a proto jsem volil termín lednový,“ reagoval na výtky. 

Zároveň potvrdil, že obdržel řádnou žádost o svolání zastupitelstva a v řádném termínu ho svolá. Zasedání zastupitelstva městské části se musí konat nejpozději do patnácti dnů ode dne, kdy byla žádost doručena na radnici. 

Piráti na prosincovém zasedání požadují informace a návrhu rozpočtu na rok 2023 a jeho časový harmonogram, dále chtějí volbu předsedy kontrolního výboru a předsedy výboru pro životní prostředí, informace k aktuální situace objektu Černokostelecká/Malínská a chtějí probrat téma rekonstrukce radnice.


Autor: Jan Puci

Zklidňování dopravy na obou březích Vltavy? Zastupitelé Prahy 1 schválili memorandum

17. května 2023 ve 21:02

Na návrh radního pro dopravu Prahy 1 Vojtěcha Ryvoly (ANO) projednali zastupitelé Prahy 1 Memorandum o zklidnění dopravy na obou březích Vltavy.

Praha 18 zve na zasedání Kontrolního výboru ZMČ

16. května 2023 v 11:58

Zasedání Kontrolního výboru ZMČ Prahy 18 se koná ve středu 17. května od 18 hodin.

Zasedne Výbor pro životní prostředí, veřejný prostor, bezpečnost a ICT Prahy 18

15. května 2023 v 11:37

Zasedání Výboru pro životní prostředí, veřejný prostor, bezpečnost a ICT Prahy 18 se uskuteční v úterý 16. května v 17 hodin.

Zasedání výboru pro otevřenou radnici Prahy 18

11. května 2023 v 07:48

Výbor pro otevřenou radnici zasedá v pondělí 15. května v 17:30 v obřadní síni ÚMČ Praha 18, Bechyňská 639.

V Letňanech zasedne Výbor pro školství vzdělávání a sport

10. května 2023 v 07:00

V budově ZŠ generála Františka Fajtla se 15. května v 17 hodin koná zasedání Výboru pro školství vzdělávání a sport.

Na radnici Prahy 18 zasedne Výbor pro dopravu a majetek

6. května 2023 v 06:26

V úterý 9. května se v obřadní sni ÚMČ Praha 18 v Bechyňské ulici 639 koná zasedání Výboru pro dopravu a majetek. Začíná v 17 hodin a je přístupné veřejnosti.

Další články
Nahoru