Dnes Neděle - jasno 0°C
Zítra Pondělí - polojasno 0°C
Neděle 5. 2. 2023
Svátek má Dobromila
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Opozice v Praze 10 chce mimořádné zastupitelstvo. Zvolme předsedu kontrolního výboru, požaduje
Opozice chce řešit i rekonstrukci vršovické budovy radnice Prahy 10. Foto: archiv

Opozice v Praze 10 chce mimořádné zastupitelstvo. Zvolme předsedu kontrolního výboru, požaduje

Ačkoli by se zastupitelé Prahy 10 měli podle plánu setkat až na konci ledna příštího roku, opozice požaduje svolání mimořádného zastupitelstva ještě letos, aby se mohl projednat rozpočet na rok 2023 a zvolit předseda kontrolního výboru. Informovala o tom opoziční zastupitelka Jana Komrsková (Piráti). Starosta Martin Valovič (ODS) serveru Pražský patriot potvrdil, že jednání svolá.  

Ačkoli současná rada vládne bez funkčního kontrolního výboru, podle Pirátů schvaluje zakázky za desítky milionů korun. Opoziční zastupitelé budou na prosincovém jednání požadovat vysvětlení, proč nebyl předložen ke schválení rozpočet na rok 2023 a Prahu 10 tak čeká rozpočtové provizorium. 

„Pan starosta zaspal. Co nejrychlejší svolání zasedání zastupitelstva je stěžejní. Chybí předseda kontrolního výboru, směřujeme do rozpočtového provizoria a radnice nám dál padá na hlavu. V zájmu občanů Prahy 10 by měla městská rada se zastupitelstvem znovu projednat i materiály, které již stihla od listopadu schválit a jsou tam například dotace na paliativní péči,” uvedla Komrsková.  

Podle ní starosta na listopadovém ustavujícím zastupitelstvu veřejně slíbil, že další zasedání zastupitelstva se bude konat ještě v prosinci, následně však radnice oznámila nejbližší termín až na 30. ledna 2023.  

Valovič kritiku odmítá a vysvětlil, proč se ustoupilo od záměru setkat se ještě v prosinci. „Na listopadovém ustavujícím zastupitelstvu Prahy 10 jsem řekl, že předpokládám další jednání ještě v prosinci tohoto roku. Zároveň jsem ale podotkl, že čekáme, jestli bude na magistrátu schválený rozpočet, abychom my mohli schválit rozpočet náš. To se nestalo, rozpočet Prahy 10 zatím nemůže být schválený, a proto jsem volil termín lednový,“ reagoval na výtky. 

Zároveň potvrdil, že obdržel řádnou žádost o svolání zastupitelstva a v řádném termínu ho svolá. Zasedání zastupitelstva městské části se musí konat nejpozději do patnácti dnů ode dne, kdy byla žádost doručena na radnici. 

Piráti na prosincovém zasedání požadují informace a návrhu rozpočtu na rok 2023 a jeho časový harmonogram, dále chtějí volbu předsedy kontrolního výboru a předsedy výboru pro životní prostředí, informace k aktuální situace objektu Černokostelecká/Malínská a chtějí probrat téma rekonstrukce radnice.


Autor: Jan Puci

Komrsková: V jednáních o složení pražské koalice se posunujeme správným směrem

2. února 2023 v 19:59

Oceňujeme, že koalice SPOLU si vyřešila svoje interní domácí úkoly, podle jejich volebního výsledku. Nestojíme na místě ale ani v otázkách programových priorit koalice, tento dokument v tuto chvíli dokončujeme. Během pátku bychom měli mít hotovo.

Nové vedení Prahy 11 nesouhlasí se zástavbou na louce u polikliniky Opatovská

30. ledna 2023 v 19:51

Mezi supermarketem Billa a poliklinikou Opatovská je soukromým investorem naplánován záměr výstavby Polyfunkčního komplexu Opatov, takzvaný Sky Opatov. Vedení Prahy 11 využilo možnosti podání námitek, jejichž prostřednictvím vyjádřilo svůj nesouhlas s navrhovanou podobou projektu. Jedenáctá...

Konference přilákala do Sněmovny klíčové aktéry vzdělávání

24. ledna 2023 v 15:14

Pedagogický leadership byl hlavním tématem konference, kterou ve spolupráci s organizací Učitel naživo a redakcí Řízení školy pořádala poslankyně Renáta Zajíčková (ODS). Dvanáct vybraných hostů přineslo v diskuzních panelech svůj úhel pohledu na toto aktuální téma – od leadershipu jako inovace ve...

Další články
Nahoru