Dnes Neděle - oblacno 3°C
Zítra Pondělí - zatazeno 1°C
Neděle 24. 1. 2021
Svátek má Milena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Opozice s koalicí? Pražská ODS se bude pokoušet získat k programové spolupráci TOP 09
Předseda Regionálního sdružení ODS Praha Tomáš Portlík. Foto: archiv

Opozice s koalicí? Pražská ODS se bude pokoušet získat k programové spolupráci TOP 09

Regionální rada ODS Praha se na dnešním jednání usnesla vyzvat členy předsednictva Regionálního sdružení ODS Praha a také pražské zastupitele za ODS, aby vedli jednání o spolupráci s TOP 09. Tato strana je součástí pražské koalice Spojených sil pro Prahu (TOP 09 + STAN), Prahy Sobě a Pirátů. ODS je společně s hnutím ANO v opozici. 

„Regionální rada ODS Praha pověřuje předsednictvo Regionálního sdružení ODS Praha a předsednictvo klubu zastupitelů ODS při Zastupitelstvu HMP k jednání s vedením pražské TOP 09 a zastupiteli za TOP 09 v Zastupitelstvu HMP o možné programové spolupráci při řešení problémů hlavního města Prahy,“ zní usnesení Regionální rady RS ODS Praha.

„Situace v Praze začíná být neúnosná a palčivé problémy se neřeší.  ODS se vždy chovala zodpovědně, a proto, i když jsme v opozici, tak nabízíme pomocnou ruku, aby se začalo hlavní město spravovat ku prospěchu Pražanů. Volby jsme v Praze vyhráli a už se nemůžeme dívat na to, jak metropole pod pirátsko-amatérským vedením stagnuje,“ uvedla předsedkyně klubu ODS v pražském zastupitelstvu Alexandra Udženija.

„Po tomto volebním období po nás zůstane minimálně půl milionu vysazených stromů, dokončíme nové stavby, jako třeba lávku v Troji, zřídíme řadu nových parkovišť P+R, určitá revoluce se odehraje v IT oblasti,“ řekl pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) v Rozstřelu na portálu iDNES.cz.

„Chceme, aby dohodovací řízení vedlo k jedinému, aby koalice lépe fungovala a Pražané na všem vydělali. Plácat se po zádech a tvářit se, že vše běží bezchybně, by k takovému výsledku zcela jistě nevedlo," uvedl na svém facebookovém profilu předseda klubu Spojených sil pro Prahu v pražském zastupitelstvu Jiří Pospíšil.


Praha 12 chce letos dokončit novou školku Mydlinky

12. ledna 2021 v 15:11

Prioritou dvanácté městské části pro letošní rok je dokončení stavby nové radnice. „Dále bychom v tomto roce chtěli začít se stavbou nové čtyřtřídní mateřské školy Mydlinky a dokončit ji v příštím roce,“ uvedl místostarosta Prahy 12 Jiří Fremr (ODS).

Musí prý chránit vládu před mou klávesnicí. Tak tímto mi Zeman polichotil

26. prosince 2020 v 11:11

„Lichotí mi, když si Miloš Zeman myslí, že vláda potřebuje jeho ochranu před mou klávesnicí. A dokonce to má potřebu říct ve vánočním poselství. Smyslem novinařiny je, aby mocní byli pod kontrolou. Slibuji prezidentovi i vládě, že Respekt bude tuto službu poskytovat...

Další články
Nahoru