dnes
Neděle - polojasno
21°C
zítra
Pondělí - polojasno
21°C
pozítří
Úterý - polojasno
24°C
Opozice s koalicí? Pražská ODS se bude pokoušet získat k programové spolupráci TOP 09
Předseda Regionálního sdružení ODS Praha Tomáš Portlík. Foto: archiv

Opozice s koalicí? Pražská ODS se bude pokoušet získat k programové spolupráci TOP 09

Regionální rada ODS Praha se na dnešním jednání usnesla vyzvat členy předsednictva Regionálního sdružení ODS Praha a také pražské zastupitele za ODS, aby vedli jednání o spolupráci s TOP 09. Tato strana je součástí pražské koalice Spojených sil pro Prahu (TOP 09 + STAN), Prahy Sobě a Pirátů. ODS je společně s hnutím ANO v opozici. 

„Regionální rada ODS Praha pověřuje předsednictvo Regionálního sdružení ODS Praha a předsednictvo klubu zastupitelů ODS při Zastupitelstvu HMP k jednání s vedením pražské TOP 09 a zastupiteli za TOP 09 v Zastupitelstvu HMP o možné programové spolupráci při řešení problémů hlavního města Prahy,“ zní usnesení Regionální rady RS ODS Praha.

„Situace v Praze začíná být neúnosná a palčivé problémy se neřeší.  ODS se vždy chovala zodpovědně, a proto, i když jsme v opozici, tak nabízíme pomocnou ruku, aby se začalo hlavní město spravovat ku prospěchu Pražanů. Volby jsme v Praze vyhráli a už se nemůžeme dívat na to, jak metropole pod pirátsko-amatérským vedením stagnuje,“ uvedla předsedkyně klubu ODS v pražském zastupitelstvu Alexandra Udženija.

„Po tomto volebním období po nás zůstane minimálně půl milionu vysazených stromů, dokončíme nové stavby, jako třeba lávku v Troji, zřídíme řadu nových parkovišť P+R, určitá revoluce se odehraje v IT oblasti,“ řekl pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) v Rozstřelu na portálu iDNES.cz.

„Chceme, aby dohodovací řízení vedlo k jedinému, aby koalice lépe fungovala a Pražané na všem vydělali. Plácat se po zádech a tvářit se, že vše běží bezchybně, by k takovému výsledku zcela jistě nevedlo," uvedl na svém facebookovém profilu předseda klubu Spojených sil pro Prahu v pražském zastupitelstvu Jiří Pospíšil.


Veřejné jednání Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci ZMČ Praha 11

9. července 2020 v 09:31

V Praze 11 proběhne v úterý 14. července 15. mimořádné jednání Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci ZMČ Praha 11.

Městské části se zapojují do aplikace CityVizor, nyní o tom rozhodla i Praha 8

6. července 2020 v 07:48

Od loňského prosince se do aplikace CityVizor zapojilo sedm městských částí. Další, které projevily zájem, se nachází v přípravné či testovací fázi projektu. Všechny pražské městské části mají možnost zapojit se do aplikace, přičemž technickou podporu jim poskytuje městská společnost...

Senioři vs. koronavirus – lze je lépe ochránit? Pracovní skupina přichází s návrhy opatření

5. července 2020 v 17:11

Jak ochránit seniory v mimořádných situacích? V reakci na pandemii koronaviru přichází s návrhy opatření pracovní skupina zákonodárců a odborné veřejnosti k problematice zneužívání seniorů. Doporučení, včetně těch legislativních, vychází z praktických zkušeností pobytových zařízení, neziskového...

Starosta Řeporyjí Novotný čelí obvinění

5. července 2020 v 09:12

Policie obvinila starostu pražských Řeporyjí Pavla Novotného (ODS) z výtržnictví a podněcování k trestnému činu vůči někdejšímu policejnímu prezidentovi Stanislavu Novotnému.

Další články
Nahoru