dnes
Neděle - zatazeno
14°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
11°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
13°C
Opozice s koalicí? Pražská ODS se bude pokoušet získat k programové spolupráci TOP 09
Předseda Regionálního sdružení ODS Praha Tomáš Portlík. Foto: archiv

Opozice s koalicí? Pražská ODS se bude pokoušet získat k programové spolupráci TOP 09

Regionální rada ODS Praha se na dnešním jednání usnesla vyzvat členy předsednictva Regionálního sdružení ODS Praha a také pražské zastupitele za ODS, aby vedli jednání o spolupráci s TOP 09. Tato strana je součástí pražské koalice Spojených sil pro Prahu (TOP 09 + STAN), Prahy Sobě a Pirátů. ODS je společně s hnutím ANO v opozici. 

„Regionální rada ODS Praha pověřuje předsednictvo Regionálního sdružení ODS Praha a předsednictvo klubu zastupitelů ODS při Zastupitelstvu HMP k jednání s vedením pražské TOP 09 a zastupiteli za TOP 09 v Zastupitelstvu HMP o možné programové spolupráci při řešení problémů hlavního města Prahy,“ zní usnesení Regionální rady RS ODS Praha.

„Situace v Praze začíná být neúnosná a palčivé problémy se neřeší.  ODS se vždy chovala zodpovědně, a proto, i když jsme v opozici, tak nabízíme pomocnou ruku, aby se začalo hlavní město spravovat ku prospěchu Pražanů. Volby jsme v Praze vyhráli a už se nemůžeme dívat na to, jak metropole pod pirátsko-amatérským vedením stagnuje,“ uvedla předsedkyně klubu ODS v pražském zastupitelstvu Alexandra Udženija.

„Po tomto volebním období po nás zůstane minimálně půl milionu vysazených stromů, dokončíme nové stavby, jako třeba lávku v Troji, zřídíme řadu nových parkovišť P+R, určitá revoluce se odehraje v IT oblasti,“ řekl pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) v Rozstřelu na portálu iDNES.cz.

„Chceme, aby dohodovací řízení vedlo k jedinému, aby koalice lépe fungovala a Pražané na všem vydělali. Plácat se po zádech a tvářit se, že vše běží bezchybně, by k takovému výsledku zcela jistě nevedlo," uvedl na svém facebookovém profilu předseda klubu Spojených sil pro Prahu v pražském zastupitelstvu Jiří Pospíšil.


Zasedání zastupitelů Prahy 4 se bude konat ve středu. Jaký je program?

21. září 2020 v 11:50

Jedenácté zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 v tomto volebním období se uskuteční ve středu 23. září od 13 hodin v zasedacím sále historické Nuselské radnice v Táborské ulici (sál 301).

Další články
Nahoru