Dnes Neděle - zatazeno 11°C
Zítra Pondělí - zatazeno 15°C
Neděle 26. 9. 2021
Svátek má Andrea
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Opozice na Praze 4 chce jednat o nové koalici
Radnice Prahy 4 na Budějovické. Foto: P4

Opozice na Praze 4 chce jednat o nové koalici

Opoziční zastupitelé Pirátů, Prahy 4 sobě (Zelení a nezávislí) a Společně pro Prahu 4 (STAN a KDU-ČSL) se včera domluvili na společném postupu při jednání o případné nové koalici v Praze 4. ČTK to sdělil zastupitel a bývalý starosta Petr Štěpánek (Praha 4 sobě).

Zastupitelé včera odpoledne předčasně ukončili jednání poté, kdy jeho program nepodpořila koaliční zastupitelka Jitka Zykánová (TOP 09). Vadí jí to, že součástí koalice je nově zastupitelka Klára Cingrošová (SPD), která byla zvolena za ODS.

V Praze 4 vládne ANO, ODS, TOP 09 s jedním hlasem KDU-ČSL a nově SPD. Koalice má v 45členném zastupitelstvu těsnou většinu 23 hlasů.

„Kluby (Piráti, Praha 4 Sobě a Společně pro Prahu 4) se dohodly, že společně osloví své partnery v zastupitelstvu za účelem rekonstrukce rady městské části, která povede ke koalici, která nebude opřena o SPD," uvedl Štěpánek.

Cingrošová byla v roce 2018 zvolena za ODS. Z té loni vystoupila a dosud byla členkou zastupitelského klubu ODS jako nezávislá. V uplynulých týdnech vstoupila do SPD.

K řešení situace vyzvala ODS koaliční TOP 09. „Vedení TOP 09 Praha 4 vyzvalo v neděli 7. 3. 2021 koaliční kolegy z ODS Praha 4 k řešení vzniklé situace, která nastala vstupem zastupitelky Kláry Cingrošové do SPD," stojí v prohlášení strany zaslaném ČTK.

Změna ve vedení radnice nastala poprvé před zhruba dvěma roky. Zastupitelé v dubnu 2019 odvolali osm z devíti radních včetně starosty Štěpánka a novou starostkou zvolili Irenu Michalcovou (ANO). Koalice Pirátů a nezávislých, sdružení Praha 4 Sobě (Zelení a nezávislí) a Společně pro Prahu 4 (STAN, KDU-ČSL a nezávislí) poté přešla do opozice.


Autor: ČTK

Zastupitelé Prahy 4 se sejdou na 17. zasedání

20. září 2021 v 09:04

V probíhajícím volebním období se zastupitelé Prahy 4 sejdou ve středu 22. září od 13 hodin v zasedacím sále historické Nuselské radnice (Táborská 500) na svém 17. zasedání.

Zastupitelstvo Prahy 4 zasedne mimořádně

16. září 2021 ve 23:20

Mimořádné zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 se uskuteční v pátek 17. září od 13 hodin v zasedacím sále historické Nuselské radnice (Táborská 500).

Další články
Nahoru