Dnes Pátek - zatazeno 17°C
Zítra Sobota - oblacno 16°C
Pátek 20. 5. 2022
Svátek má Zbyšek
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Opozice na Praze 4 chce jednat o nové koalici
Radnice Prahy 4 na Budějovické. Foto: P4

Opozice na Praze 4 chce jednat o nové koalici

Opoziční zastupitelé Pirátů, Prahy 4 sobě (Zelení a nezávislí) a Společně pro Prahu 4 (STAN a KDU-ČSL) se včera domluvili na společném postupu při jednání o případné nové koalici v Praze 4. ČTK to sdělil zastupitel a bývalý starosta Petr Štěpánek (Praha 4 sobě).

Zastupitelé včera odpoledne předčasně ukončili jednání poté, kdy jeho program nepodpořila koaliční zastupitelka Jitka Zykánová (TOP 09). Vadí jí to, že součástí koalice je nově zastupitelka Klára Cingrošová (SPD), která byla zvolena za ODS.

V Praze 4 vládne ANO, ODS, TOP 09 s jedním hlasem KDU-ČSL a nově SPD. Koalice má v 45členném zastupitelstvu těsnou většinu 23 hlasů.

„Kluby (Piráti, Praha 4 Sobě a Společně pro Prahu 4) se dohodly, že společně osloví své partnery v zastupitelstvu za účelem rekonstrukce rady městské části, která povede ke koalici, která nebude opřena o SPD," uvedl Štěpánek.

Cingrošová byla v roce 2018 zvolena za ODS. Z té loni vystoupila a dosud byla členkou zastupitelského klubu ODS jako nezávislá. V uplynulých týdnech vstoupila do SPD.

K řešení situace vyzvala ODS koaliční TOP 09. „Vedení TOP 09 Praha 4 vyzvalo v neděli 7. 3. 2021 koaliční kolegy z ODS Praha 4 k řešení vzniklé situace, která nastala vstupem zastupitelky Kláry Cingrošové do SPD," stojí v prohlášení strany zaslaném ČTK.

Změna ve vedení radnice nastala poprvé před zhruba dvěma roky. Zastupitelé v dubnu 2019 odvolali osm z devíti radních včetně starosty Štěpánka a novou starostkou zvolili Irenu Michalcovou (ANO). Koalice Pirátů a nezávislých, sdružení Praha 4 Sobě (Zelení a nezávislí) a Společně pro Prahu 4 (STAN, KDU-ČSL a nezávislí) poté přešla do opozice.


Autor: ČTK

Praha 5 nejvíce peněz investovala do školství

9. května 2022 v 11:10

Přes 280 milionů korun investovala v loňském roce Praha 5. Velká část peněz šla do snížení energetické náročnosti budov. Vyplývá to ze závěrečného účtu, který minulý týden předložil zastupitelům městské části radní pro finance Jan Kavalírek (TOP 09). 

Praha 4 zveřejnila program 20. zasedání zastupitelů

9. května 2022 v 10:44

V tomto volebním období 20. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 se uskuteční v úterý 10. května  od 12 hodin v zasedacím sále č. 301 na historické Nuselské radnici (Táborská 500). O návrhu programu informoval mluvčí Prahy 4 Jiří Bigas.

Praha 5 požaduje zřízení koordinátora dopravních staveb

2. května 2022 v 17:51

Oprava Barrandovského mostu zásadně omezí dopravu v páté městské části, především pak v lokalitě Smíchova a jeho širšího okolí. Podle vedení Prahy 5 metropole nedostatečně komunikuje s městskými částmi, kterých se rozsáhlé dopravní stavby bezprostředně dotýkají. Informovala o tom mluvčí smíchovské...

Další články
Nahoru