Dnes Středa - skorojasno 1°C
Zítra Čtvrtek - jasno 2°C
Středa 8. 2. 2023
Svátek má Milada
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Opozice na Praze 4 chce jednat o nové koalici
Radnice Prahy 4 na Budějovické. Foto: P4

Opozice na Praze 4 chce jednat o nové koalici

Opoziční zastupitelé Pirátů, Prahy 4 sobě (Zelení a nezávislí) a Společně pro Prahu 4 (STAN a KDU-ČSL) se včera domluvili na společném postupu při jednání o případné nové koalici v Praze 4. ČTK to sdělil zastupitel a bývalý starosta Petr Štěpánek (Praha 4 sobě).

Zastupitelé včera odpoledne předčasně ukončili jednání poté, kdy jeho program nepodpořila koaliční zastupitelka Jitka Zykánová (TOP 09). Vadí jí to, že součástí koalice je nově zastupitelka Klára Cingrošová (SPD), která byla zvolena za ODS.

V Praze 4 vládne ANO, ODS, TOP 09 s jedním hlasem KDU-ČSL a nově SPD. Koalice má v 45členném zastupitelstvu těsnou většinu 23 hlasů.

„Kluby (Piráti, Praha 4 Sobě a Společně pro Prahu 4) se dohodly, že společně osloví své partnery v zastupitelstvu za účelem rekonstrukce rady městské části, která povede ke koalici, která nebude opřena o SPD," uvedl Štěpánek.

Cingrošová byla v roce 2018 zvolena za ODS. Z té loni vystoupila a dosud byla členkou zastupitelského klubu ODS jako nezávislá. V uplynulých týdnech vstoupila do SPD.

K řešení situace vyzvala ODS koaliční TOP 09. „Vedení TOP 09 Praha 4 vyzvalo v neděli 7. 3. 2021 koaliční kolegy z ODS Praha 4 k řešení vzniklé situace, která nastala vstupem zastupitelky Kláry Cingrošové do SPD," stojí v prohlášení strany zaslaném ČTK.

Změna ve vedení radnice nastala poprvé před zhruba dvěma roky. Zastupitelé v dubnu 2019 odvolali osm z devíti radních včetně starosty Štěpánka a novou starostkou zvolili Irenu Michalcovou (ANO). Koalice Pirátů a nezávislých, sdružení Praha 4 Sobě (Zelení a nezávislí) a Společně pro Prahu 4 (STAN, KDU-ČSL a nezávislí) poté přešla do opozice.


Autor: ČTK

Komrsková: V jednáních o složení pražské koalice se posunujeme správným směrem

2. února 2023 v 19:59

Oceňujeme, že koalice SPOLU si vyřešila svoje interní domácí úkoly, podle jejich volebního výsledku. Nestojíme na místě ale ani v otázkách programových priorit koalice, tento dokument v tuto chvíli dokončujeme. Během pátku bychom měli mít hotovo.

Nové vedení Prahy 11 nesouhlasí se zástavbou na louce u polikliniky Opatovská

30. ledna 2023 v 19:51

Mezi supermarketem Billa a poliklinikou Opatovská je soukromým investorem naplánován záměr výstavby Polyfunkčního komplexu Opatov, takzvaný Sky Opatov. Vedení Prahy 11 využilo možnosti podání námitek, jejichž prostřednictvím vyjádřilo svůj nesouhlas s navrhovanou podobou projektu. Jedenáctá...

Konference přilákala do Sněmovny klíčové aktéry vzdělávání

24. ledna 2023 v 15:14

Pedagogický leadership byl hlavním tématem konference, kterou ve spolupráci s organizací Učitel naživo a redakcí Řízení školy pořádala poslankyně Renáta Zajíčková (ODS). Dvanáct vybraných hostů přineslo v diskuzních panelech svůj úhel pohledu na toto aktuální téma – od leadershipu jako inovace ve...

Další články
Nahoru