dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - polojasno
5°C
Opozice chtěla na zastupitelstvu jednat o hospodaření Prahy 10 s majetkem, radní to zatrhli
Starostka Prahy 10 Radmila Kleslová. Foto: archiv

Opozice chtěla na zastupitelstvu jednat o hospodaření Prahy 10 s majetkem, radní to zatrhli

Opozice na Praze 10 chtěla na nejbližším jednání zastupitelstva jednat o akciové společnosti Praha 10 – Majetková, která se stará o majetek městské části. Bod předložený opoziční zastupitelkou Janou Komrskovou (nez.,zvolena za SZ) ale radní městské části na program jednání nezařadili. Podle nejsilnější opoziční strany Vlasta možná nezákonně. Zastupitelé se sejdou příští čtvrtek.

Na program se tak nedostala kromě hospodaření firmy Praha 10 – Majetková ani diskuse nad kritizovanou rekonstrukcí Horského hotelu, který městská část vlastní v Jánských Lázních. Opravy byly podle opozice i Nadačního fondu proti korupci předražené, padlo už několik trestních oznámení a situaci slíbilo prošetřit i vedení radnice.

„Koalice v Praze 10 vedená Radmilou Kleslovou čelí vážnému problému. Je jím trestní oznámení zastupitelů koalice Vlasta a nezávislé zastupitelky Jany Komrskové kvůli několikanásobně  předražené rekonstrukci elektroinstalace v Horském hotelu na Černé hoře v Krkonoších, který je v majetku městské části. Starostka Kleslová ignoruje fakta, která byla Radě dodána prostřednictvím předsedkyně Kontrolního výboru už počátkem prosince. Rada kvůli smetení problémů ze stolu dokonce neváhá porušovat zákon,“ uvedla Vlasta v tiskovém prohlášení.

„Bojí se snad Rada toho, že se opět začne mluvit o Horském hotelu? Nebo o tom, že městská akciovka, kterou zastupitelé nemohou bezprostředně kontrolovat, hospodaří katastrofálním způsobem a městská část Praha 10 do ní sype peníze jako do černé díry? Na to se budou opoziční zastupitelé ptát už ve čtvrtek 14. ledna od 9 hodin na jednání zastupitelstva,“ informovala Vlasta.

Členové Rady městské části Praha 10:

Radmila Kleslová (ANO)

Petr David (ANO)

Dagmar Lešenarová (ANO)

Pavel Plesník (ANO)

Jaroslav Štěpánek (ANO)

Vladimír Novák (ČSSD)

Jiřina Vondráková (ČSSD)

Ivana Cabrnochová (Strana zelených)

Bohumil Zoufalík (Nezávislí pro Prahu 10 – hnutí pro lepší desítku)

Čtete také:

Bod předložený zastupitelem Rada zařadit nemusí, tvrdí Kleslová


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru