dnes
Neděle - snih
2°C
zítra
Pondělí - snih
0°C
pozítří
Úterý - skorojasno
3°C
Pražská politika

Opozice chce od vedení Prahy slyšet plán postupu při řízení DPP

Opoziční ODS a TOP 09 budou na čtvrtečním jednání zastupitelstva od vedení města chtít slyšet plán řešení situace v dopravním podniku (DPP). ČTK to řekli předseda pražské ODS Filip Humplík a předseda zastupitelů TOP 09 Václav Novotný.

Představenstvo DPP minulý týden odvolalo ředitele Jaroslava Ďuriše, od té doby podnik nemá ředitele a jeho vedením je pověřen dopravní ředitel Ladislav Urbánek.

„Odvolání sice provází řada otázek, nicméně je plně v kompetenci pražské rady. ODS zajímá, jaké je řešení stávající situace a jestli paní primátorka (Adriana Krnáčová) a pan náměstek Petr Dolínek mají vůbec nějaký plán na řešení krize v DPP, do které podnik odvoláním ředitele dostali," uvedl Humplík.

Rovněž podle Novotného je třeba se ptát zejména na otázku, co bude s DPP dál. Kdy bude vypsáno výběrové řízení a zvolen nový ředitel DPP, zatím není jasné. DPP je největší městskou firmou a stoprocentním vlastníkem je Praha.


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru