Dnes Sobota - zatazeno 3°C
Zítra Neděle - polojasno 1°C
Sobota 24. 2. 2024
Svátek má Matěj
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Opište si stavy elektroměru a plynoměru k 31. prosinci
Ilustrační foto: Freeimages.com

Opište si stavy elektroměru a plynoměru k 31. prosinci

S koncem roku mají zákazníci, kteří si hlídají spotřebu energií, opět možnost nahlásit innogy stavy plynoměrů nebo elektroměrů k 31. prosinci. Samoodečet ke konci roku umožní u zákazníků přesně rozdělit spotřebu plynu nebo elektřiny mezi roky 2023 a 2024. Na nahlášení takzvaného kontrolního odečtu k 31. prosinci mají zákazníci čas pro plyn do 13. ledna, pro elektřinu do 29. ledna.

Podle údajů Energetického regulačního úřadu (ERÚ) za třetí kvartál 2023 lze pozorovat meziroční pokles spotřeby zemního plynu o 11,4 procenta a elektřiny o 4 procenta. Tento fakt a také nárůst regulované složky ceny je dalším důvodem pro včasné nahlášení stavů měřidel.

„Samoodečet je užitečný jak pro zákazníky, tak i pro nás jako dodavatele energií. Díky zaslaným údajům o aktuální spotřebě například uvidíme, jaký je potenciál úspor u zákazníků. Tato data navíc můžeme následně využít k dalšímu zpřesnění výpočtu záloh na další období. Budeme tedy velmi rádi, pokud nám zákazníci na začátku příštího roku stavy plynoměrů či elektroměrů nahlásí,“ vysvětluje David Konvalina, ředitel maloobchodu innogy.

Provedení samoodečtu je jednoduché. Zákazníci si poslední prosincový den zaznamenají stav a číslo plynoměru nebo elektroměru a do 13. ledna tyto údaje nahlásí – stačí využít připravený formulář na webových stránkách innogy nebo samoobslužný portál/aplikaci innosvět.

Pokud si zákazník aktuální stav měřidel ke konci roku nezadá, nic se neděje. Nahlášení samoodečtu totiž není povinné. Jedná se pouze o doporučení a díky nahlášenému stavu bude rozložení spotřeby mezi jednotlivé kalendářní roky přesně odpovídat spotřebě.

„Samoodečty z konce roku nám hlásí hlavně zákazníci, kteří si aktivně a pravidelně hlídají svou spotřebu. V loňském roce tuto možnost využilo více než tři sta tisíc našich zákazníků,“ dodal David Konvalina.

Kde zadat kontrolní odečet k 31. 12. 2023

Další informace k samoodečtu a odpovědi na nejčastější otázky


Autor: red

Den Vltavy 2024

Dnes v 08:32

Vševltavský spolek chystá i letos Den Vltavy. Již tradičně se akce koná první jarní dny jako symbolické otevření lodní sezóny na Vltavě, tentokrát v neděli 17. března od 9 do 16 hodin.

Setkání v parku Generála Lázaro Cárdenase

Dnes v 07:37

Praha 6 zve na procházku, na které představí obnovu stromů v parku Generála Lázaro Cárdenase. Setkání se koná 27. února od 16 hodin, místem setkání je roh parku u ulic Terronská a A. Čermáka.

Rock’n’roll na Barče

Dnes v 07:16

V sobotu 24. února Rock’n’roll na Barče. Od 18:30 vystoupí skupina hrající Shadows revival se zajímavým názvem Geront.

Praha 6: StaroMatějská pouť 2024

Včera v 09:29

První jarní pouť v historickém termínu, svátku sv. Matěje, 24. února.

V březnu začínají trhy na Kulaťáku

Včera v 09:20

Patnáctá sezóna trhů na Kulaťáku v Praze 6 startuje v sobotu 2. března. Od 8 do 14 hodin se můžete těšit na oblíbené prodejce a na nový sortiment.

Park Rajská zahrada je opět otevřen

Včera v 08:14

V parku Rajská zahrada v Praze 3 začala v konci loňského roku rozsáhlá oprava mlatových cest. Z toho důvodu byl park pro veřejnost do minulého týdne uzavřený.

Hloubětínská pobočka DDM Praha 9 nabízí řadu aktivit

22. února 2024 v 15:15

Od loňského podzimu na místě bývalého komunitního centra v ulici Kardašovská na Lehovci funguje nová, hloubětínská pobočka Domu dětí a mládeže Praha 9 (DDM), která stejně jako dříve centrum nabízí širokou škálu aktivit pro různé věkové skupiny.

Neděle: Procházka Ďáblickým hřbitovem

22. února 2024 ve 12:24

Komentované procházky hřbitovy přinášejí historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla, která jim dodávají jedinečný charakter. V neděli 25. února ve 13:30 hodin se projdete Ďáblickým hřbitovem.

PVK: Do konce února nepoteče voda v těchto ulicích

22. února 2024 v 11:47

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 5: Den pro Život dětem

22. února 2024 v 09:41

Připojte se k Charitativnímu zážitkovému dnu pro Život dětem v sobotu 24. února. Akce se koná v Praze 5 v Aréně sportu, na Hořejším nábřeží. Začíná se v 10 hodin, program potrvá do 19 hodin.

Přednáška: Příběh Táborky

22. února 2024 v 08:35

Petr Kučera, ředitel NKP Vyšehrad, představí výsledky stavebně-historického průzkumu Táborské brány, který výrazně změnil pohled na její historii a význam v rámci vyšehradského opevnění. 

Zemědílna O vodní kapce

22. února 2024 v 07:49

Nechte se vtáhnout v sobotu 24. února od 10 hodin do koloběhu vody v přírodě. 

Další články
Nahoru