dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Opilý zloděj šokoval: Demolicí vlaku, který varuje před drogami, si chtěl vybavit pokojíček
Odcizená elektronika. Foto: Policie ČR

Opilý zloděj šokoval: Demolicí vlaku, který varuje před drogami, si chtěl vybavit pokojíček

Včera po třetí hodině v noci volala na tísňovou linku 158 ostraha areálu v Letňanech, že se jí podařilo zadržet muže, který se vloupal do jednoho z odstavených vlaků a měl u sebe velké tašky s odcizenými věcmi. Hlídka následně silně opilého zloděje s téměř tři promile alkoholu v dechu převezla nejdříve na služebnu, pak na záchytku.

Opilec se nevloupal do standardní vlakové soupravy, ale do speciálně upravených vagonů jednoho nadačního fondu, které slouží jako preventivní projekt. Ten přibližuje návštěvníkům důsledky drogové závislosti.

Vagony jsou vybaveny multimediálními interaktivními sály, ze kterých opilý muž odcizil monitor, DVD přehrávače, zesilovače, reproduktory a další elektrické vybavení v hodnotě asi 400 tisíc korun.

poskozeny-specialni-vlak-nahled V interiéru navíc vytrhal kabely ze stěn a poškodil řídící jednotky nebo elektrorozvaděče. Způsobená škoda na poškozeném zařízení se tak podle člena nadace vyšplhá až ke dvěma milionům korun.

V pozdních odpoledních hodinách ho pak policisté převezli zpět na místní oddělení v Letňanech, kde mu sdělili podezření ze spáchání trestného činu krádeže vloupáním. Za to mu hrozí až dvouletý pobyt ve vězení.

Jednatřicetiletý muž má v rejstříku trestů od roku 2006 už dva záznamy majetkového charakteru. Při výslechu policistům zadržený muž sdělil, že odcizenými věcmi si chtěl doma vybavit pokojíček.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Brutální napadení, kopy, obušky a pouta na bezohledné párty v bytě

6. listopadu 2017 v 10:49 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Rutinní kontrola rušení nočního klidu v bytě ve Zvánovické ulici se změnila v brutální napadení strážníků. Ti museli ke zklidnění útočníků použít donucovací prostředky a pouta. Případ dále šetří policisté.

Surovost: I takto zle můžete dopadnout, když se rozhodnete v Praze vzbudit spáče. A ještě jsou po vás žádány peníze za čepici!

6. listopadu 2017 v 09:44 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Od srpna pátrají policisté z místního oddělení Zličín po násilníkovi, který ve vestibulu stejnojmenné zastávky metra bezdůvodně napadl jednoho z cestujících. Napadený si při výstupu z vagonu všiml spícího muže na sedačce a zavolal na něj, aby vstával, že souprava je v cílové stanici a dál již...

Další články
Nahoru