Dnes Neděle - zatazeno 0°C
Zítra Pondělí - oblacno -1°C
Neděle 5. 2. 2023
Svátek má Dobromila
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Opilý řidič přemlouval k úplatku policisty, ti u něj našli zbraň
Muž nabízel policistům úplatek, aby se nemusel podrobit dechové zkoušce. Foto: Karel Netolický

Opilý řidič přemlouval k úplatku policisty, ti u něj našli zbraň

Devětačtyřicetiletý řidič se při silniční kontrole snažil podplatit policisty, aby se nemusel podrobit dechové zkoušce. U sebe měl navíc zbraň. V případě odsouzení mu hrozí několikaletý pobyt ve vězení. O případu, který se udál v sobotu 19. listopadu, dnes informoval mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

Operační důstojník na lince 158 obdržel oznámení, dle kterého se po Smetanově nábřeží v Praze 1 pohybovalo černé SUV s podnapilým řidičem. Tuto informaci předal všem hlídkám v terénu a policisté brzy auto nalezli.

„Řidič nejprve na výzvy k zastavení vůbec nereagoval, ale po chvíli si hlídky ve zpětném zrcátku všiml a zastavil. Po stažení okénka zasáhl policisty silný odér alkoholu a hned jim bylo jasné, že řidič bude opilý. Vyzvali ho, aby se podrobil dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, což odmítl a snažil se nabídnout jiné řešení,“ popsal Hrdina.

Z peněženky vytáhl několik bankovek, které zmuchlal do dlaně a podal je zakročujícímu policistovi se slovy „se domluvíme“. Policisté muže několikrát poučili o jeho protiprávním jednání, on však stále trval na svém, a tak byl zadržen. 

Policisté nalezli u devětačtyřicetiletého řidiče při prohlídce krátkou střelnou zbraň, kterou mu odebrali a následně muže převezli na policejní služebnu k provedení dalších procesních úkonů. Na vyšetření v nemocnici lékaři zjistili, že řidič byl ovlivněn více než dvěma promile alkoholu. 

„Devětačtyřicetiletý cizinec je podezřelý ze spáchání trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a podplácení, za což mu v případě odsouzení hrozí až šest let za mřížemi,“ dodal policejní mluvčí Hrdina.


Autor: Jan Puci

Policisté zadržení podvodníka, který udával do oběhu falešná eura

Včera v 16:40

Pražští kriminalisté v uplynulých dnech zadrželi muže, který minimálně ve třech případech udal do oběhu falešná eura. Informoval o tom policejní mluvčí Jan Daněk.

Agresivní muž napadl strážníka

3. února 2023 v 15:41

Na křižovatce ulic Dušní a Bílkova hlídkující strážník zaregistroval mávání a volání o pomoc. Ve skupince mužů jeden napadal druhého. Vedle slovních útoků došlo i na rány pěstí.

Muž stál v okně a za nohu ho držela partnerka

1. února 2023 v 16:37

Minulý týden zasahovali policisté v Novodvorské ulici v Praze 4, kde chtěl muž spáchat sebevraždu skokem z pátého patra. Když přijeli na místo, tak zjistili, že muž stojí v okně a za nohu ho drží jeho partnerka.

Posprejovali viadukt na Holešovickém nádraží a utekli

1. února 2023 v 16:18

Autohlídka strážníků si v Partyzánské ulici v Praze 7 povšimla dvojice mužů, kteří sprejovali na betonovou konstrukci viaduktu. Muži na zákonné výzvy nereagovali a dali se na útěk.

Telefon za volantem a uprchlý vězeň

1. února 2023 ve 12:32

V pondělí před třetí hodinou ráno v Českobrodské ulici strážníci zastavili žlutou dodávku, protože její řidič držel za jízdy v ruce mobilní telefon. Při kontrole pojali podezření, že je šestatřicetiletý muž pod vlivem alkoholu nebo drog. Test na alkohol vyšel negativní, test na drogy však odmítl....

Vloupal se do čtyř provozoven a způsobil škodu za téměř čtvrt milionu korun

31. ledna 2023 v 09:32

Na začátku prosince se neznámý muž vloupal do provozovny v ulici Národní v Praze 1, odkud si odnesl zboží a hotovost celkem za bezmála sto devadesát tisíc korun. Dřevěným kůlem vypáčil část plexiskla u prodejního pultu a malým otvorem se protáhl dovnitř.

Hořel pokoj rodinného domu

31. ledna 2023 v 06:07

V pondělí 30. ledna od 19:27 hodin zasahovali hasiči ve Větrušické ulici v Praze 8 u požáru vybavení pokoje rodinného domu.

Neopatrnost při řezání kovového odpadu způsobila požár

25. ledna 2023 v 16:50

Ve středu 25. ledna krátce po 11 hodině vyjely čtyři profesionální a jedna dobrovolná jednotka hasičů do ulice Ke Kablu v Praze 15 k požáru v areálu kovošrotu.

Výměna na místě řidiče nevyšla

25. ledna 2023 v 08:22

Ve Lhotecké ulici zastavili strážníci modré auto, protože jeho řidič nedal při odbočování znamení o změně směru jízdy. Muž se nejprve snažil vyměnit si místo se spolujezdcem, pak odmítl dechovou zkoušku, a nakonec přišla nabídka na domluvu.

Další články
Nahoru