Dnes Neděle - skorojasno -6°C
Zítra Pondělí - oblacno -10°C
Neděle 3. 12. 2023
Svátek má Svatoslav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Opilý řidič přemlouval k úplatku policisty, ti u něj našli zbraň
Muž nabízel policistům úplatek, aby se nemusel podrobit dechové zkoušce. Foto: Karel Netolický

Opilý řidič přemlouval k úplatku policisty, ti u něj našli zbraň

Devětačtyřicetiletý řidič se při silniční kontrole snažil podplatit policisty, aby se nemusel podrobit dechové zkoušce. U sebe měl navíc zbraň. V případě odsouzení mu hrozí několikaletý pobyt ve vězení. O případu, který se udál v sobotu 19. listopadu, dnes informoval mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

Operační důstojník na lince 158 obdržel oznámení, dle kterého se po Smetanově nábřeží v Praze 1 pohybovalo černé SUV s podnapilým řidičem. Tuto informaci předal všem hlídkám v terénu a policisté brzy auto nalezli.

„Řidič nejprve na výzvy k zastavení vůbec nereagoval, ale po chvíli si hlídky ve zpětném zrcátku všiml a zastavil. Po stažení okénka zasáhl policisty silný odér alkoholu a hned jim bylo jasné, že řidič bude opilý. Vyzvali ho, aby se podrobil dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, což odmítl a snažil se nabídnout jiné řešení,“ popsal Hrdina.

Z peněženky vytáhl několik bankovek, které zmuchlal do dlaně a podal je zakročujícímu policistovi se slovy „se domluvíme“. Policisté muže několikrát poučili o jeho protiprávním jednání, on však stále trval na svém, a tak byl zadržen. 

Policisté nalezli u devětačtyřicetiletého řidiče při prohlídce krátkou střelnou zbraň, kterou mu odebrali a následně muže převezli na policejní služebnu k provedení dalších procesních úkonů. Na vyšetření v nemocnici lékaři zjistili, že řidič byl ovlivněn více než dvěma promile alkoholu. 

„Devětačtyřicetiletý cizinec je podezřelý ze spáchání trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a podplácení, za což mu v případě odsouzení hrozí až šest let za mřížemi,“ dodal policejní mluvčí Hrdina.


Autor: Jan Puci

Bydlení i elektřinu měli zadarmo

7. listopadu 2023 ve 14:30

Sedm osob neoprávněně užívalo opuštěný dům v Praze 12, teplo a světlo si zajistili načerno. Podezření na trestný čin strážníci předali státním kolegům. O případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.  

Sprejer při zadržení tvrdil, že je malíř a lakýrník

20. října 2023 v 10:42

Šestadvacetiletého sprejera usvědčil svědek i záznamy z městských kamer. Strážníkům se snažil namluvit, že ruce má špinavé kvůli svému povolání, protože je malíř a lakýrník. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Další články
Nahoru