dnes
Neděle - jasno
0°C
zítra
Pondělí - jasno
-1°C
pozítří
Úterý - jasno
0°C
Opilý řidič naboural v centru Prahy několik aut, potom se snažil ošálit policisty
Mladík se po nehodě schoval do baru a začal panákovat. Ilustrační foto: archiv

Opilý řidič naboural v centru Prahy několik aut, potom se snažil ošálit policisty

V pátek před dvaadvacátou hodinou přijali policisté oznámení o dopravní nehodě v ulici Panská v Praze 1. Řidič BMW měl při průjezdu touto ulicí nabourat čtyři zaparkovaná auta a z místa nehody ujet. Navíc už při oznámení svědci avizovali, že dle jejich názoru byl řidič zjevně pod vlivem.

„Předmětné vozidlo se policistům pohotovostní motorizované jednotky podařilo zanedlouho najít odstavené v ulici Na Příkopě, avšak bez řidiče. Toho policisté dohledali o několik minut později v jednom z nedalekých barů, kde, dle jeho slov, ,do sebe sázel´ panáka za panákem.

Filuta si totiž zřejmě myslel, že se tím vyviní z jízdy pod vlivem alkoholu. Tvrdil totiž, že alkohol požil teprve až po karambolu,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Pro policisty však není ve valné většině takových případů nic těžkého zjistit a prokázat, zda řidič pil před, nebo po jízdě.

Mladíka policisté podrobili orientačním dechovým zkouškám, které prokázaly přítomnost alkoholu v jeho dechu. Na displeji přístroje se totiž objevili hodnoty dosahující bezmála dvě a půl promile.

„Na základě všech těchto skutečností je nyní mladík podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok,“ dodal policejní mluvčí Hulan.


Pozdvižení v Opletalově ulici. Samopal a pervitin

Včera v 16:13

Ve čtvrtek krátce po 16. hodině si policisté v Opletalově ulici v Praze 1 všimli, že na zadním sedadle jednoho ze zaparkovaných aut leží samopal. Policisté vyčkali na příchod posádky vozidla a přistoupili k jejich kontrole a k prohlídce vozidla samotného. Zde nalezli kromě samopalu AK47 i dvě...

Muž se zmijovkou na hlavě ukradl bundu za osm tisíc

17. ledna 2019 ve 14:59

Od soboty 21. prosince minulého roku pátrají policisté z místního oddělení Zličín po totožnosti muže, který je podezřelý z krádeže bundy v jednom z obchodů v nákupním centru na Zličíně. Bunda měla hodnotu osm tisíc korun.

Při nočním požáru bylo sedm lidí evakuováno

17. ledna 2019 v 08:10

Včera těsně před půlnocí hodin zasahovaly jednotky pražských hasičů v Praze 3 na Kostnickém náměstí u požáru bytu obytného domu. Jednalo se o požár vybavení bytu, který jednotky likvidovaly v dýchací technice.

Muž a pes spadli do potoka. Strážníci je vytáhli

16. ledna 2019 v 11:32

Muže postihly zdravotní potíže a spadl i se psem do Rokytky. Při jeho záchraně pomáhali strážníci, policisté i záchranáři.

Noční služba strážníků: Řidiči bez oprávnění, se zákazem řízení i pod vlivem drog

15. ledna 2019 v 15:57

Jeden byl pravomocně odsouzený za porušení zákazu řízení, druhý neměl řidičský průkaz u sebe. Chování obou řidičů nasvědčovalo požití omamných látek.

Seniorka spadla do vany, dcera volala policii

15. ledna 2019 v 11:53

Autohlídka městské policie vyjížděla v pátek do Rejskovy ulice v Praze 2 na pomoc ženě, která se nemohla delší dobu dozvonit ani dovolat na svou 71 letou matku. Marné vyzvánění mobilu bylo z matčina bytu slyšet, proto měla strach o její život.

Děti doma, maminky v baru

15. ledna 2019 v 11:49

Na tísňovou linku 156 volal v sobotu po čtvrté hodině ranní 12 letý chlapec z Prahy 8, který byl doma s 9 letou kamarádkou a měl strach o matky obou dětí. Nebylo to údajně poprvé, co se ženy odešly pobavit do baru a nechaly obě děti spolu doma, ale zatím se vždy vrátily dřív. Marně se jim snažil...

Pod vlivem a v kradeném autě

15. ledna 2019 v 09:53

Ve čtvrtek 10. ledna si policisté pohotovostní motorizované jednotky v rámci hlídkové činnosti všimli Citroënu, který kolem páté hodiny ráno projížděl Bajkalskou ulicí v Praze 10. Hlídka věděla, že vůz stejného typu a barvy byl o den dříve odcizen v Praze 8. Jediná věc, která nesouhlasila, byla...

Strážníci kontrolovali řidiče. Odhalili jednu celostátně hledanou osobu a podezřelého řidiče

13. ledna 2019 ve 20:03

Při kontrole mladého řidiče strážníci pojali podezření, že by mohl být pod vlivem drog. Mladík však test na omamné a psychotropní látky odmítl. Při další kontrole se podařilo odhalit spolujezdce v celostátním pátrání. Případy dále šetří policisté.

V rozestavěné budově v Praze 9 hořel rozvaděč

12. ledna 2019 v 19:23

Dnes deset minut po 13. hodině zasahovali hasiči z holešovické a centrální stanice v Novovysočanské ulici v Praze 9. V podzemním podlaží rozestavěného objektu hořel elektrický rozvaděč.

Další články
Nahoru