dnes
Středa - zatazeno
11°C
zítra
Čtvrtek - oblacno
14°C
pozítří
Pátek - skorojasno
17°C
Opilý řidič naboural v centru Prahy několik aut, potom se snažil ošálit policisty
Mladík se po nehodě schoval do baru a začal panákovat. Ilustrační foto: archiv

Opilý řidič naboural v centru Prahy několik aut, potom se snažil ošálit policisty

V pátek před dvaadvacátou hodinou přijali policisté oznámení o dopravní nehodě v ulici Panská v Praze 1. Řidič BMW měl při průjezdu touto ulicí nabourat čtyři zaparkovaná auta a z místa nehody ujet. Navíc už při oznámení svědci avizovali, že dle jejich názoru byl řidič zjevně pod vlivem.

„Předmětné vozidlo se policistům pohotovostní motorizované jednotky podařilo zanedlouho najít odstavené v ulici Na Příkopě, avšak bez řidiče. Toho policisté dohledali o několik minut později v jednom z nedalekých barů, kde, dle jeho slov, ,do sebe sázel´ panáka za panákem.

Filuta si totiž zřejmě myslel, že se tím vyviní z jízdy pod vlivem alkoholu. Tvrdil totiž, že alkohol požil teprve až po karambolu,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Pro policisty však není ve valné většině takových případů nic těžkého zjistit a prokázat, zda řidič pil před, nebo po jízdě.

Mladíka policisté podrobili orientačním dechovým zkouškám, které prokázaly přítomnost alkoholu v jeho dechu. Na displeji přístroje se totiž objevili hodnoty dosahující bezmála dvě a půl promile.

„Na základě všech těchto skutečností je nyní mladík podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok,“ dodal policejní mluvčí Hulan.


Mladíci posprejovali zeď hasičské stanice

Dnes v 10:37

Strážníci z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 7 zadrželi dvojici mladíků, kteří posprejovali zeď hasičské stanice. Případ pro podezření ze spáchání trestného činu dále šetří státní policisté.

Strážníci zadrželi mladíka, který se vloupal do auta

18. března 2019 ve 13:03

Po krátkém pronásledování se strážníkům z Prahy 10 podařilo dostihnout a zadržet mladíka podezřelého z vloupání do vozidla. Městskou policii na muže upozornil svědek, který muže sám pronásledoval.

S partnerkou se občas pohádá asi každý, ale jak své rozčílení řešil muž v centru Prahy, to hlava nebere…

15. března 2019 v 09:58

Na muže v černé bundě, který rozbil skleněnou výlohu knihkupectví, upozornil strážníky z hlídkového útvaru muž, který nastoupil ve středu do noční tramvaje na Národní třídě, ve které vykonávali dohled.  

Chápete, co si dovolila se svým ročním synem? Nebyl to hezký pohled a všemu navíc přihlížela tchýně..

14. března 2019 ve 12:38

Na tísňovou linku 156 se ve středu dopoledne obrátila vedoucí ubytovny v Praze 8 s tím, že v jejím zařízení je ubytovaná žena s malým dítětem, která je pod vlivem alkoholu a ona má strach, aby se něco nestalo.

Strážníci pomáhali mužům se sebevražednými sklony

13. března 2019 v 07:46

Během čtyř dnů řešili strážníci dva případy mužů, kteří se ocitli v těžké životní situaci. První se stal na Praze 5, druhý na území sedmé městské části.

Nezletilý hoch se v poledne opil

11. března 2019 v 11:42

Na skupinku chlapců, z nichž jeden vypadal jako opilý, upozornila o víkendu kolemjdoucí žena hlídku městské policie v Nemocniční ulici, Praha 9 hodinu po poledni. Dva třináctiletí a jeden čtrnáctiletý hoch strážníkům sdělili, že lahev alkoholu našli v okolí nádraží...

Podivný vzkaz týkající se vzpoury dětí vytvořil na podstavec pomníku sv. Václava opilý muž. Navíc měl v kapsách „arzenál“

8. března 2019 v 11:25

Bleskovou akci ve čtvrtek odpoledne předvedli strážníci z Prahy 1 při zadržení muže, který nápisem „české děti vzepřete se“ poničil podstavec pomníku sv. Václava v centru Prahy. 

„Vyčůranost“ na WC stála na počátku brutálního napadení v centru Prahy

8. března 2019 v 10:33

Strážníci z Prahy 1 zaznamenali dva případy agresivního napadení na Václavském náměstí. Jeden z mladíků napadl ostrahu obchodu a druhý zaměstnance prodejny rychlého občerstvení.

Další články
Nahoru