Dnes Pondělí - skorojasno 26°C
Zítra Úterý - oblacno 27°C
Pondělí 22. 7. 2024
Svátek má Magdaléna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Opilý muž vezl v kočárku dítě, alkohol zmohl i ženu cestující se synem
Případy řešily hlídky strážníků. Foto: Karel Netolický

Opilý muž vezl v kočárku dítě, alkohol zmohl i ženu cestující se synem

Dva případy opilých rodičů řešili strážníci v pátek 14. června. První se stal na Praze 4 hodinu po poledni, ten v historickém centru chvíli před osmou hodinou večer. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Při dohledu u přechodu pro chodce u základní školy v Táborské ulici ve čtvrté městské části si strážníci všimli na chodníku pod schody Památníku tří odbojů ležícího muže, vedle kterého stál dětský kočárek.

„Hlídka k němu okamžitě vyběhla, protože měla strach, jestli se mu neudělalo špatně. Muž však tvrdě spal a vůbec neměl ponětí o tom, co se děje s jeho ani ne ročním synkem,“ sdělila Seifertová.

Z agresivní reakce bylo zjevné, že je pod vlivem alkoholu nebo jiné psychotropní či omamné látky. Strážníkům přiznal, že má problémy s alkoholem a že si dal vodku. Poté vrávoravě vstal.

S ohledem na jeho stav mu hlídka v odchodu zabránila. Muž byl velmi rozrušený a neustále se snažil převzít kočárek se synem pod svou kontrolu.

Strážníci u jednatřicetiletého muže provedli dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem 2,86 promile. Test na drogy byl negativní.

„Před příjezdem další hlídky strážníků, která přivezla matku dítěte, začal být muž agresivní, proto skončil s pouty na rukou,“ řekla mluvčí. O případu byl informován odbor sociálně právní ochrany dětí a Policie ČR.

Na tramvajovou zastávku Malostranská jela v pátek před dvacátou hodinou hlídka strážníků na základě oznámení na tísňovou linku. Měla se zde nacházet opilá žena s malým synem.

Hlídka u ní provedla dechovou zkoušku, při níž 47letá žena nadýchala 2,23 promile. Ženu i jejího synka si do péče převzali záchranáři. O případu byli informováni státní policisté.


Autor: Karel Netolický

O příspěvek na doučování byl zájem, požádalo o něj přes 300 dětí

20. července 2024 v 07:38

Radnice Prahy 6 na jaře rozhodla o pomoci rodičům deváťáků s přípravou na přijímací zkoušky na střední školy a nabídla jim příspěvek dva tisíce korun na přípravné kurzy, zkoušky nanečisto, přípravu na talentovky a podobně. Městská část na tento program vyčlenila ve svém rozpočtu jeden...

Další články
Nahoru