Dnes Úterý - obcasny-dest 18°C
Zítra Středa - obcasny-dest 20°C
Úterý 6. 6. 2023
Svátek má Norbert
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Opilý muž napadal v metru cestující, navíc rozbil nápojový automat
Terčem útoku opilého agresivního muže se stal i automat na nápoje. Zdroj foto: Městská policie hl. m. Prahy

Opilý muž napadal v metru cestující, navíc rozbil nápojový automat

Agresivního muže, který útočil na cestující a ničil vybavení vestibulu stanice metra Pankrác na lince C, zadržela v úterý kolem dvacáté hodiny hlídka strážníků. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Převrácený automat na nápoje a potyčka dvou mužů. Tento obrázek spatřila hlídka strážníků v ulici Na Pankráci, kam vyjela na základě oznámení na tísňovou linku.

„Muž zjevně pod vlivem alkoholu či drog, který napadal druhého, byl okamžitě zpacifikován. Napadený pak strážníkům popsal, co se stalo. Viděl, jak útočník tloukl pěstí do skleněných výloh a napadal kolemjdoucí, a proto se mu snažil v jeho jednání zabránit,“ popsala Seifertová.

Zadržený agresor se odmítl vyjádřit, pouze vulgárně pokřikoval na strážníky a snažil se je i v poutech fyzicky napadnout. U šestatřicetiletého muže byla provedena dechová zkouška s výsledkem 1,4 promile.

„Případ si převzala státní policie,“ dodala Seifertová.


Autor: Karel Netolický

V ulici V kruhu hořel altán

29. května 2023 v 11:23

V sobotu 28. května před 23. hodinou zasahovaly jednotky pražských hasičů v ulici V kruhu v Praze 6 u požáru dřevěného altánu.

Prohodila mobil skleněnou výplní a pěstmi napadla řidiče

6. května 2023 v 09:12

Při hlídkové činnosti po půlnoci v Praze 5 v Plzeňské ulici strážníci krátce po půlnoci uviděli zjevně opilou ženu potácející se po vozovce k výstupní zastávce zaparkovaného autobusu MHD s řidičem uvnitř. Žena přešla k předním dveřím, a když se neotevřely, udeřila do nich několikrát pěstmi,...

Recidivista odcizil prodlužovací kabel, polštář a plastové stolní hodiny

20. dubna 2023 v 16:30

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky překazili plány dvaatřicetiletému muži, který se v sobotu navečer v pražské Libni vloupal do jednoho z rodinných domů. Nejprve přeskočil vysoký plot, poté rozbil skleněnou výplň balkonových dveří, aby se dostal dovnitř.

Noční konflikt na Vinohradské

18. dubna 2023 v 15:52

K rušení nočního klidu vyjížděla hlídka strážníků z Prahy 2 kolem půl šesté ráno na Vinohradskou ulici. U čísla 11 si všimla mladé dívky, která se snažila od sebe odtrhnout dva mladíky, z nichž jeden bil pěstmi druhého, ležícího na zemi.

Zabodnu do tebe kudlu

14. dubna 2023 v 09:40

Hlídka strážníků, která procházela Lazarskou ulicí, si minulý týden ve tři hodiny ráno všimla na protější straně ulice dvou mužů, z nichž jeden začal močit na zeď domu. Strážníci na muže zablikali svítilnou a upozornili ho na nevhodné chování.

Další články
Nahoru